Alvin i wiewiórki – imiona bohaterów lubianej bajki dla dzieci

„Alvin i wiewiórki” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych bajek dla dzieci. Przygody trzech sympatycznych wiewiórek od lat bawią i uczą najmłodszych widzów. Warto poznać imiona Alvina i wiewiórek – głównych bohaterów tej serii i dowiedzieć się o nich nieco więcej.
alvin i wiewiórki imiona

„Alvin i wiewiórki” – imiona głównych bohaterów

Znasz bajkę „Alvin i wiewiórki”? Imiona najważniejszych postaci mogły nie zapisać się w twojej pamięci. Głównymi bohaterami serii jest trzech braci – Alvin Seville, Szymon Seville i Teodor Seville. Choć są wiewiórkami, mają wiele ludzkich cech i zachowań. Każdy z nich ma też wyrazistą osobowość.

Alvin to lider całej paczki. Jest energiczny, pomysłowy, ale też nieco zarozumiały. Uwielbia być w centrum uwagi i często wpada na szalone pomysły, które nie zawsze kończą się dobrze. Ma jednak dobre serce i troszczy się o swoich braci.

Szymon to mózg zespołu. Jest najbardziej inteligentny, oczytany i rozsądny z całej trójki. Zawsze stara się hamować szalone zapędy Alvina i pilnować, by nie wpadli w tarapaty. Czasem bywa zbyt poważny, ale potrafi też się wyluzować.

Teodor to z kolei najmłodszy i najpulchniejszy z braci. Ma łagodne usposobienie, jest wrażliwy i nieśmiały. Uwielbia jeść i często martwi się o różne sprawy. Mimo to potrafi być odważny, gdy sytuacja tego wymaga.

Wiewióretki – żeńskie bohaterki bajki „Alvin i wiewiórki”

Trzy sympatyczne wiewiórki mają też koleżanki. Wśród bohaterów „Alvina i wiewórek” imiona Wiewióretek również powinny zostać wymienione. Zwracamy uwagę, że w późniejszych odsłonach serii pojawiają się też żeńskie odpowiedniki głównych bohaterów, znane jako The Chipettes (Wiewióretki). W ich skład wchodzą Brittany, Żaneta (Jeanette ) i Eleonora.

Brittany jest liderką Wiewióretek i zarazem główną rywalką Alvina. Tak jak on, lubi być w centrum uwagi i rywalizować. Jest pewna siebie, odważna i nie boi się mówić, co myśli. Pod tą maską kryje się jednak wrażliwa dziewczyna.

Żaneta to żeński odpowiednik Szymona. Tak jak on jest inteligentna, spokojna i rozsądna. Ma talent do nauk ścisłych i często musi studzić zapędy Brittany. Czasem brakuje jej pewności siebie, ale z pomocą przyjaciół pokonuje swoje lęki.

Eleonora, podobnie jak Teodor, jest wrażliwa, nieśmiała i ma słabość do jedzenia. Jest też bardzo empatyczna i troskliwa. Mimo swojej delikatnej natury, potrafi walczyć o to, co słuszne i wspierać przyjaciół w potrzebie.

Dave Seville – opiekun i manager wiewiórek

Ważną postacią w serii jest też Dave Seville – opiekun i manager wiewiórek. To on odkrył ich muzyczny talent i pomógł im osiągnąć sukces. Dave jest cierpliwy, wyrozumiały, ale też stanowczy, gdy trzeba. Traktuje wiewiórki jak własne dzieci i stara się je wychowywać, najlepiej jak potrafi.

Choć Alvin i jego bracia często doprowadzają go do szału swoimi wybrykami, Dave bardzo ich kocha. Zawsze stara się ich wspierać, chronić i kierować na dobrą drogę. Bez niego cała historia nie byłaby tak wciągająca i pouczająca.

„Alvin i wiewiórki” – to warto wiedzieć o bohaterach

Bohaterowie serii „Alvin i wiewiórki” mają nie tylko chwytliwe imiona, ale też wyraziste osobowości. Ich perypetie od lat bawią i uczą dzieci na całym świecie ważnych wartości – przyjaźni, doceniania wagi rodziny, odwagi czy wytrwałości w dążeniu do celu. Warto poznać bliżej Alvina, Szymona, Teodora i ich przyjaciół, by czerpać z ich przygód jak najwięcej pozytywnych wzorców i mądrych lekcji.

Fot. główna: Loren Javier via Flickr, CC BY-ND 2.0


Sprawdź także:
Archiwum: kwiecień 2024
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: