X

Angielski dla zerówek – jak nauczać efektywnie?

angielski dla zerówek

Z pewnością dla każdego rodzica najważniejsze jest jego dziecko – zapewnienie mu dobrej przyszłości, bezpieczeństwa, zdrowia i realizacji marzeń. Warto pamiętać, że wiele z tego, co robimy teraz, będzie miało wpływ na malucha, gdy już maluchem być przestanie. Tym, o co powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności, jest oczywiście edukacja, szczególnie w zakresie języków obcych. Podstawą jest język angielski. Angielski dla zerówek to bardzo istotny temat, którego nie wolno bagatelizować. Choć dzieci mogą (i powinny) uczyć się języków obcych już wcześniej, nawet od czwartego roku życia, to moment, w którym idą do zerówki może być dla nich kluczowy.

Angielski dla zerówek – czy to dobry pomysł?

Z pewnością zastanawiasz się, czy angielski dla zerówek to nie za wcześnie? Uspokajamy – oczywiście, że nie! Małe dzieci chłoną wiedzę i nowe rzeczy niczym gąbka. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak podejdziemy do takich lekcji. Nauczanie przez zabawę to najlepszy sposób na to, aby sześciolatki uczyły się angielskiego wygodnie, efektywnie, a przy tym bez nudy i stresu. Dobrym przykładem placówki, która robi to właściwie, jest Novakid. W Novakid uczą się dzieci od 4 do 12 roku życia. Nauczyciele, w tym spore grono native speakerów to osoby o profesjonalnym podejściu, z wieloletnim doświadczeniem w zakresie nauczania, posiadający międzynarodowe certyfikaty. Ich rewolucyjna metoda nauczania przez zabawę przynosi niezwykłe efekty.

Zobacz też:  Jak nauczyć dziecko mówić? Nauka mówienia

Aby angielski dla zerówek miał sens, trzeba wprowadzić elementy zabawy. Nie jest to pójście na łatwiznę ani sposób na to, by dziecko, zamiast się uczyć, tylko się bawiło. Nie o to chodzi. Musimy jednak wiedzieć, że przez zabawę dziecko poznaje świat, otaczających go ludzi, schematy i sposób działania. Jeśli więc nauczyciel korzysta z różnego rodzaju gier i zabaw, używając przy tym języka angielskiego, dziecko w sposób naturalny, bez strachu i krępowania, będzie brało w niej udział, jednocześnie zdobywając bezcenną wiedzę.

Angielski dla zerówek – co może dać dziecku w przyszłości?

Zastanawiając się nad tym, czy angielski dla zerówek ma sens, trzeba pomyśleć o przyszłości. Choć sześciolatek niekoniecznie będzie korzystał z angielskiego na co dzień – to już nastolatek czy student z pewnością. Szczególnie studia to okres, w czasie którego znajomość mowy Szekspira może okazać się kluczowa. Większość prac naukowych wydawana jest właśnie po angielsku. Jeśli Twoja pociecha nie będzie w stanie się nim posługiwać, będzie skazana na obracanie się jedynie w polskojęzycznych źródłach. A to oznacza, że nie będzie mieć dostępu do ogromnych pokładów wiedzy.

Zobacz też:  Czym jest metoda Montessori? Czy warto zapisać dziecko do przedszkola Montessori?

Zagraniczne staże, stypendia i wyjazdy również się nie odbędą, jeśli dziecko nie pozna angielskiego wcześniej. Oczywiście nigdy nie jest za późno, by poznać język obcy. Nie da się jednak ukryć, że angielski dla zerówek ma tę przewagę, że dziecko chłonie wiedzę szybko i naturalnie, co zdecydowanie poprawi jego możliwości w przyszłości.

Angielski dla zerówek to zatem nie żaden wymysł, ale konieczność, która przyniesie Twojemu dziecku wymierne korzyści już za kilka lat. Pomyśl o tym, jaką pracę zdobędzie, posługując się angielskim? Międzynarodowe korporacje raczej nie będą paliły się do zatrudnienia kogoś, kto nie potrafi zbyt dobrze i płynnie mówić po angielsku. Trzeba przyznać, że zainwestowanie w naukę angielskiego w momencie, gdy dziecko ma tylko kilka lat, z pewnością przyniesie efekt w późniejszym życiu.

Angielski dla zerówek – jak wybrać dobrą szkołę i nauczyciela?

Wybierając angielski dla zerówek, warto zainteresować się ofertami dobrych szkół językowych. Takie miejsce powinno przede wszystkim oferować lekcje skierowane do potrzeb maluchów. O wiele lepiej sprawdzą się zajęcia indywidualne – dzięki nim dziecko opanuje dodatkowy materiał oraz rozwinie swoje możliwości i umiejętności. Nauczyciele mający pod opieką tak małe dzieci powinni posiadać doświadczenie oraz odpowiednie certyfikaty, które będą dowodem na to, że dany dydaktyk zna się na swojej pracy. Na początek wybierz szkołę, oferującą darmowe lekcje próbne – pozwolą one sprawdzić daną placówkę, zanim podejmiesz decyzję o wykupieniu abonamentu czy subskrypcji.

Zobacz też:  Jak pomóc dziecku w nauce szkolnej? Poradnik dla rodziców

Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: