Atrakcje dla dzieci – jak zrealizować bon turystyczny?

Wielu Polaków nie wykorzystało jeszcze bonu turystycznego, który jest ważny do 30 września 2022 roku. Warto to zrobić, ponieważ płatności bonem można dokonać w wielu miejscach na terenie kraju. Za jakie atrakcje dla dzieci można płacić bonem turystycznym?
Atrakcje dla dzieci

Bon turystyczny to forma wsparcia dla rodzin i branży turystycznej w związku sytuacją gospodarczą spowodowaną epidemią COVID-19. Wynosi 500 zł i można nim płacić m.in. za imprezy turystyczne i usługi hotelarskie na terenie Polski.  Jak zrealizować bon turystyczny?

Jak otrzymać bon turystyczny?

Bon turystyczny miał pomóc polskim rodzinom i branży turystycznej w związku z sytuacją wywołaną przez epidemię koronawirusa. Przysługuje on rodzicom na każde dziecko do 18 roku życia, urodzone do 31 grudnia 2021 roku. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko. Dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu w wysokości 500 zł. Rodzice otrzymują jeden kod, którego łączna wartość zależy od liczby dzieci. Przykładowo: jeśli w rodzinie jest 3 dzieci bez niepełnosprawności, rodzice otrzymają jeden kod o wartości 1500 zł. Nie trzeba wydać tej kwoty jednorazowo. Bonem turystycznym można bowiem płacić wielokrotnie, aż do wykorzystania pełnej kwoty. Przyznana kwota nie jest opodatkowana i nie wlicza się do dochodu. Bon jest ważny do 30 września 2022 roku.

Aby otrzymać bon turystyczny, zaloguj się na swój profil na PUE ZUS. Wybierz zakładkę “Ogólny”, następnie “Polski Bon Turystyczny”, a potem przejdź do zakładki “Mój Bon”. W oknie “Aktywacja bonu” wpisz swój numer telefonu i adres e-mail, a następnie kliknij “Aktywuj bon”. Na adres e-mail otrzymasz 16-cyfrowy kod vouchera, który musisz podać podczas zakupu usługi, za którą można zapłacić bonem turystycznym. Aby otrzymać bon, nie trzeba więc składać żadnego wniosku. Pamiętaj, że bon jest dostępny na profilu PUE ZUS rodzica, który pobiera świadczenie wychowawcze 500+. 

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Możliwości wykorzystania bonu turystycznego jest wiele, dlatego każdy bez problemu znajdzie odpowiednie atrakcje turystyczne dla swoich dzieci. Bon można wykorzystać wyłącznie na terenie Polski. Zapłacisz nim m.in. w hotelach, pensjonatach i gospodarstwach turystycznych, możesz więc obniżyć w ten sposób koszt pobytu podczas wakacji. Jeśli nie wybieracie się na dłuższy urlop i chcesz wykorzystać bon w pobliżu miejsca zamieszkania, możesz kupić m.in. bilety wstępu do parków rozrywki, które oferują atrakcje nie tylko dla dzieci, ale i rodziców. W takiej sytuacji konieczny jest zakup usługi łączonej, czyli zwykle biletu i vouchera gastronomicznego. 

Bon turystyczny można też wykorzystać podczas zakupu wycieczki, kolonii, czy obozu dla dziecka. Choć bon musi być wykorzystany na dziecko, są sytuacje, w których można opłacić bonem również koszty usług świadczonych rodzicom. Dotyczy to na przykład biletów wstępu do parków rozrywki. Możliwa jest też sytuacja, że podmiot świadczący usługi hotelarskie lub organizator imprezy turystycznej zwalnia z odpłatności najmłodsze dzieci (często dotyczy to dzieci do 3 roku życia). W takiej sytuacji możliwa jest zapłata za usługi świadczone rodzicowi. Jest on bowiem opiekunem, bez którego dziecko nie mogłoby zrealizować bonu. Wpisując w wyszukiwarkę, atrakcje dla dzieci bon turystyczny, na pewno znajdziesz wiele możliwości wykorzystania bonu, dzięki którym zapewnisz dziecku świetną zabawę.

Atrakcje dla dzieci bon turystyczny – zabierz rodzinę do parku rozrywki

Parki rozrywki to jedne z najpopularniejszych miejsc, w których można zapłacić bonem turystycznym. Zapewniają one świetną rozrywkę nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Wybierając miejsce czynne przez cały rok, możesz wykorzystać bon również jesienią czy zimą, a nie tylko w wakacje. Taki jest właśnie Park Rozrywki Mandoria, który jest czynny przez cały rok. Jako że znajduje się on w budynku, można go odwiedzić w każdą pogodę. Jeśli więc deszcz pokrzyżował wam weekendowe plany, nie musicie siedzieć w domu. Mandoria oferuje rozrywkę dla całej rodziny, bez względu na warunki atmosferyczne. Zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą tu atrakcje dla siebie, nie będzie to więc wyprawa, która ucieszy tylko najmłodszych. Jest to jedyne miejsce w Polsce, które w całości zostało stworzone dla osób w każdym wieku. 

Ten tematyczny park rozrywki przenosi nas do czasów renesansu, łącząc przeszłość z nowoczesnością. Znajdziemy tu karuzele, rollercoastery, zjeżdżalnie czy rowerki wodne, które zapewniają całej rodzinie niezapomniane emocje. Wszystko zostało wystylizowane tak, aby nawiązywało do renesansu, czyli epoki odkryć i podróży, którą reprezentuje Miasto Przygód Mandoria. To XVI-wieczne rozwijające się miasto handlowe zamienia się w park rozrywki, zapewniając nam nie tylko świetną zabawę, ale i możliwość obcowania z renesansową stylistyką. Jeśli chcesz odkryć wszystkie tajemnice Mandorii i poznać jej mieszkańców, zabierz swoją rodzinę w tę niezwykłą podróż, gdzie wspólnie spędzicie czas pełen przygód.


Sprawdź także:
Archiwum: lipiec 2022
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: