Catering dietetyczny dla całej rodziny – dieta pudełkowa

Catering dietetyczny to coraz popularniejsze rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę. Dzięki niemu można uniknąć trudności związanych z planowaniem zdrowych posiłków dla całej rodziny. W tym artykule przedstawimy, jak funkcjonuje catering dietetyczny dla całej rodziny.
Catering dietetyczny dla całej rodziny

Czy catering dietetyczny dla całej rodziny to dobry pomysł? Prowadzenie domu jest skomplikowaną operacją logistyczną – robienie zakupów, planowanie posiłków, gotowanie i sprzątanie przy kilkuosobowej rodzinie jest czasochłonne. Zwłaszcza jeśli każdy z jej członków spożywa posiłki o nieregularnych porach. W takiej sytuacji niezwykle pomocny może być catering dietetyczny. Na czym on polega? Czy jest to dobre rozwiązanie dla całej rodziny? Sprawdź!

Catering dietetyczny = wygoda

dieta pudełkowa dla całej rodziny - wygoda

Największą zaletą cateringu dietetycznego jest wygoda. Tego typu usługa polega na codziennym dostarczaniu posiłków w pudełkach pod drzwi naszego domu czy mieszkania. Wcześniej musimy wybrać kaloryczność diety, a także określić nasze specjalne wymagania żywieniowe (jeśli je mamy). Istnieje wiele wariantów diety pudełkowej, w tym m.in. dla cukrzyków, osób z zespołem jelita drażliwego (tzw. dieta fodmap), sportowców, osób z nietolerancjami i alergiami pokarmowymi (np. na gluten czy laktozę). 

Zalety cateringu dietetycznego

Catering dietetyczny dla całej rodziny to profesjonalne rozwiązanie, które pozwala na zdrowe odżywianie i oszczędność czasu. Zazwyczaj dostępne są różne pakiety, w tym także catering dla całej rodziny, oferujące dostawę zbilansowanych posiłków dla każdego członka rodziny. Catering taki może zapewnić 5 posiłków dziennie, w tym śniadania, drugie śniadania, obiady, przekąski oraz kolacje. Posiłki są starannie przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy, a następnie dowożone do domu. W ofercie kateringu dietetycznego dla całej rodziny znajdują się posiłki z odpowiednią ilością białka, węglowodanów i tłuszczów, a także dostarczających organizmowi niezbędnych składników odżywczych, w tym nabiału. Dzięki temu catering na dowóz pozwala na zdrowe odżywianie całej rodziny, bez konieczności planowania posiłków i gotowania.

Kaloryczność posiłków

Catering dietetyczny dla całej rodziny – zanim określimy kaloryczność swojej codziennej diety, warto wcześniej wybrać się do dietetyka. Nasze zapotrzebowanie energetyczne uzależnione jest od wielu czynników, w tym m.in. od płci, wieku, aktywności fizycznej i chorób towarzyszących. Oznacza to, że inne zapotrzebowanie mają dzieci, a inne osoby dorosłe. Firmy z cateringiem dietetycznym zwykle nieco ułatwiają nam zadanie, sugerując przeznaczenie diet, np. dieta pudełkowa dla osób aktywnych jest wysokokaloryczna, a do tego charakteryzuje się większą zawartością białka. 

Dieta pudełkowa dla dzieci – poznaj za i przeciw 

catering dietetyczny dla całej rodziny - dieta pudełkowa dla dzieci

Catering dietetyczny cieszy się coraz większą popularnością, w tym m.in. za wygodę i oszczędność czasu. Zwykle korzystają z niego zapracowani dorośli, ale niekiedy również dietę pudełkową zamawiają z myślą o swoich pociechach. Wiele firm cateringowych ma w swojej ofercie tzw. dietę junior, która odpowiada zapotrzebowaniu kalorycznemu dzieci. Co istotne, zwykle składa się ona z trzech posiłków – śniadania, drugiego śniadania i obiadu, które dzieci mogą zabrać ze sobą do szkoły. Warto zdecydować się na tę opcję, jeśli nie mamy czasu na przygotowywanie swoim pociechom posiłków, a zależy nam na tym, by odżywiały się one zdrowo. Nie należy zapominać bowiem, że coraz więcej dzieci zmaga się z nadwagą, która może prowadzić do otyłości – choroby, prowadzącej do poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego też bardzo ważnym zadaniem rodziców jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u swoich dzieci już od najmłodszych lat. 

Dietę pudełkową dzieci mogą zabierać do szkoły — dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze pociechy nie kupują w sklepiku szkolnym niezdrowych przekąsek. 

Ile kosztuje catering dietetyczny dla całej rodziny?

Mimo oczywistych zalet dieta pudełkowa ma również swoje wady, a na ich czele plasuje się jej koszt. Nie da się bowiem ukryć, że catering dietetyczny jest stosunkowo kosztochłonnym rozwiązaniem i nie każdy może sobie na niego pozwolić. Jest on znacznie droższy od samodzielnego przygotowania posiłków. Cena diety pudełkowej dla jednej osoby wynosi od 60 do nawet 100 zł na dzień, co przekłada się na koszt od 180 do 300 zł na dzień dla trzyosobowej rodziny. Miesięcznie (bez weekendów) catering dietetyczny dla całej rodziny może nas kosztować od 3 600 zł do 6 000 zł (sic!). Jest to cena za wygodę, oszczędność czasu, a także zdrową i zbilansowaną dietę, którą dostajemy codziennie pod drzwi. Warto przy tym podkreślić, że niektóre firmy – w przypadku zamawiania cateringu dietetycznego dla większej liczby osób na dłuższy czas – oferują atrakcyjne rabaty, nawet do 20%. 

Czy warto zamówić wariant diety pudełkowej?

catering dietetyczny dla całej rodziny - czy warto

Dieta pudełkowa z całą pewnością jest wygodnym, chociaż, nieco kosztownym, rozwiązaniem. To świetna opcja dla osób zapracowanych, a także takich, które nie lubią i nie chcą samodzielnie przygotowywać sobie dania. W przypadku, gdy zwykle spożywamy posiłki w restauracjach, dieta pudełkowa może okazać się dla nas korzystną, pod względem finansowym, opcją. Wobec powyższego warto przeanalizować wszystkie za i przeciw i wybrać najlepszą dla nas opcję – dostosowaną do naszych preferencji i możliwości finansowych.

Zdrowa, zbilansowana dieta dla rodziny – podsumowanie

Zamówienie catering dietetyczny dla całej rodziny może okazać się idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zadbać o zdrową i pełnowartościową dietę. Dostawa gotowych zestawów z dopasowaną do potrzeb rodzinnych ilością kcal, pozwala na oszczędność czasu i uniknięcie kłopotów z planowaniem zdrowych posiłków. Tani catering dietetyczny może dostarczyć nam niezbędne składniki odżywcze, których potrzebujemy, a dieta dla całej rodziny z dostawą do domu może być łatwo dopasowana do indywidualnych potrzeb i preferencji żywieniowych. Zdecydowanie warto skorzystać z takiego rozwiązania, jeśli chcemy zadbać o zdrową dietę rodzinną.


Sprawdź także:
Archiwum: marzec 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: