X

Catering dietetyczny dla całej rodziny

Prowadzenie domu jest skomplikowaną operacją logistyczną — robienie zakupów, planowanie posiłków, gotowanie i sprzątanie przy kilkuosobowej rodzinie jest czasochłonne. Zwłaszcza jeśli każdy z jej członków spożywa posiłki o nieregularnych porach. W takiej sytuacji niezwykle pomocny może być catering dietetyczny. Na czym on polega? Czy jest to dobre rozwiązanie dla całej rodziny? Poniżej podpowiadamy!
Catering dietetyczny dla całej rodziny

Catering dietetyczny = wygoda

Największą zaletą cateringu dietetycznego jest wygoda. Tego typu usługa polega na codziennym dostarczaniu posiłków w pudełkach pod drzwi naszego domu czy mieszkania. Wcześniej musimy wybrać kaloryczność diety, a także określić nasze specjalne wymagania żywieniowe (jeśli je mamy). Istnieje wiele wariantów diety pudełkowej, w tym m.in. dla cukrzyków, osób z zespołem jelita drażliwego (tzw. dieta fodmap), sportowców, osób z nietolerancjami i alergiami pokarmowymi (np. na gluten czy laktozę). 

Zanim określimy kaloryczność swojej codziennej diety, warto wcześniej wybrać się do dietetyka. Nasze zapotrzebowanie energetyczne uzależnione jest od wielu czynników, w tym m.in. od płci, wieku, aktywności fizycznej i chorób towarzyszących. Oznacza to, że inne zapotrzebowanie mają dzieci, a inne osoby dorosłe. Firmy z cateringiem dietetycznym zwykle nieco ułatwiają nam zadanie, sugerując przeznaczenie diet, np. dieta pudełkowa dla osób aktywnych jest wysokokaloryczna, a do tego charakteryzuje się większą zawartością białka. 

Dieta pudełkowa dla dzieci – za i przeciw 

Catering dietetyczny cieszy się coraz większą popularnością, w tym m.in. za wygodę i oszczędność czasu. Zwykle korzystają z niego zapracowani dorośli, ale niekiedy również dietę pudełkową zamawiają z myślą o swoich pociechach. Wiele firm cateringowych ma w swojej ofercie tzw. dietę junior, która odpowiada zapotrzebowaniu kalorycznemu dzieci. Co istotne, zwykle składa się ona z trzech posiłków – śniadania, drugiego śniadania i obiadu, które dzieci mogą zabrać ze sobą do szkoły. Warto zdecydować się na tę opcję, jeśli nie mamy czasu na przygotowywanie swoim pociechom posiłków, a zależy nam na tym, by odżywiały się one zdrowo. Nie należy zapominać bowiem, że coraz więcej dzieci zmaga się z nadwagą, która może prowadzić do otyłości – choroby, prowadzącej do poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego też bardzo ważnym zadaniem rodziców jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u swoich dzieci już od najmłodszych lat. 

Zobacz też:  Czereśnie w ciąży - czy można jeść?

Dietę pudełkową dzieci mogą zabierać do szkoły — dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze pociechy nie kupują w sklepiku szkolnym niezdrowych przekąsek. 

Ile kosztuje catering dietetyczny dla całej rodziny?  

Mimo oczywistych zalet dieta pudełkowa ma również swoje wady, a na ich czele plasuje się jej koszt. Nie da się bowiem ukryć, że catering dietetyczny jest stosunkowo kosztochłonnym rozwiązaniem i nie każdy może sobie na niego pozwolić. Jest on znacznie droższy od samodzielnego przygotowania posiłków. Cena diety pudełkowej dla jednej osoby wynosi od 60 do nawet 100 zł na dzień, co przekłada się na koszt od 180 do 300 zł na dzień dla trzyosobowej rodziny.  Miesięcznie (bez weekendów) catering dietetyczny dla całej rodziny może nas kosztować od 3 600 zł do 6 000 zł (sic!). Jest to cena za wygodę, oszczędność czasu, a także zdrową i zbilansowaną dietę, którą dostajemy codziennie pod drzwi. Warto przy tym podkreślić, że niektóre firmy – w przypadku zamawiania cateringu dietetycznego dla większej liczby osób na dłuższy czas – oferują atrakcyjne rabaty, nawet do 20%. 

Zobacz też:  Rodzicu, masz włosy o niskiej porowatości? Sprawdź, jak o nie zadbać po ciąży!

Dieta pudełkowa z całą pewnością jest wygodnym, chociaż, nieco kosztownym, rozwiązaniem. To świetna opcja dla osób zapracowanych, a także takich, które nie lubią i nie chcą samodzielnie przygotowywać sobie dania. W przypadku, gdy zwykle spożywamy posiłki w restauracjach, dieta pudełkowa może okazać się dla nas korzystną, pod względem finansowym, opcją. Wobec powyższego warto przeanalizować wszystkie za i przeciw i wybrać najlepszą dla nas opcję – dostosowaną do naszych preferencji i możliwości finansowych.


Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: