X

Co kupić dziecku z okazji 3 urodzinek?

Kiedy dziecko kończy 3 latka jest już świadome swojego święta i bardzo oczekuje na prezenty. Ma też już swoje zainteresowania, które najczęściej głośno wyraża. Dlatego wybierając prezent na 3 urodzinki dziecka na pewno warto po pierwsze kierować się jego gustem, a dopiero potem tym, co aktualnie jest modne wśród dzieci. Ważne, by prezent dopasowany był do stopnia rozwoju dziecka i jego wieku. Nie ma bowiem nic gorszego niż nietrafiony prezent. Poznajcie nasze pomysły, co kupić dziecku z okazji 3 urodzinek.
Co kupić dziecku z okazji 3 urodzinek?

Rowerek biegowy to doskonały wybór

Nasza pierwsza propozycja to rowerek biegowy. Jest on znacznie lepszym wyborem niż tradycyjny rowerek z kółeczkami, ponieważ dziecko dzięki niemu może uczyć się utrzymywania równowagi. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie mu nauczyć się jazdy na dorosłym rowerze w przyszłości. Utrzymywanie balansu jest w końcu najważniejszym elementem nauki jazdy na rowerze, a na rowerku biegowym dziecku idzie to znacznie lepiej. Nie zniechęca się do jazdy na rowerze, a z rowerka biegowego korzysta do momentu aż z niego wyrośnie.

Postaw na hulajnogę dla dziecka

Kolejną propozycją jest hulajnoga. Taki sprzęt również świetnie pomaga w doskonaleniu zmysłu równowagi. Na hulajnodze można też robić różne ewolucje i nawet bawić się na parkurze. Oczywiście trzylatek nie będzie jeszcze tego próbował, jednak klasyczna hulajnoga posłuży mu na długi czas, zatem gdy będzie starszy, będzie mógł spróbować swoich sił. Oczywiście niezależnie, po jakich trasach jeździ malec, koniecznie kup mu poza hulajnogą także dobry kask. Zresztą będzie on niezbędny także do jazdy na rowerze, nawet tym biegowym. Ciekawe modele hulajnóg dla młodszych i starszych maluchów oferuje sklep dla dzieci mojswiatdziecka.pl.

Zobacz też:  Jakie funkcje i akcesoria powinien posiadać dobry blender ręczny?

Namiot tipi będzie udanym prezentem

Kolejnym ciekawym prezentem dla trzylatka może być namiot tipi. W końcu dzieci uwielbiają kryjówki, gdzie mogą się schronić, ale i schować swoje zabawki, pluszaki czy też samochodziki. Oczywiście taki namiot posłuży maluchowi do zabawy w kowboi i Indian z rodzeństwem czy kolegami. Namiot tipi jest świetnym prezentem zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Także dziewczynki chętnie przygotowują swoje bazy z koców, by tam bawić się misiami czy lalkami. Mając tipi mogą bawić się właśnie w tym namiocie. Co ciekawe tipi można zakupić w wersji jednoosobowej, ale i dwuosobowej. Taki element do pokoju dziecka jest dostępny w różnorodnym designie. Można go nabyć odwiedzając sklep dla dzieci.

Mata do malowania lub inny prezent rozwijający umiejętności manualne

Można postawić na prezenty, które rozwijają zdolności manualne dziecka. W końcu dopiero uczy się koordynacji oko-ręka. Nie potrafi jeszcze pisać, ale już może próbować rysować na razie jeszcze niezbyt równe linie, czy naśladować kształty. Mata do malowania będzie zatem świetnym pomysłem na prezent. Jeśli dziecko jest miłośnikiem dinozaurów, to można wybrać dla niego tablicę z pisakiem fluorescencyjnym do odrysowywania tych gadów. Jednak dla 3-latka jest to jeszcze trudne, więc raczej będzie podziwiał dzieła rodziców w trójwymiarze, aniżeli sam malował. Niemniej jednak malowanki wodne jak najbardziej sprawdzą się nawet dla takiego malucha.

Zobacz też:  Butelki dla niemowląt – pielęgnacja, wymiana

Przytulanka interaktywna może być dobrym wyborem

Nasza ostatnia propozycja prezentu dla dziecka to przytulanka interaktywna. Może być to miś, który mówi i przy okazji porusza ustami. Takie prezenty często wręcza się już maluszkom, ale tak naprawdę mogą z nich skorzystać, właśnie gdy mają ok. 3 lat, bo wtedy potrafią już mówić, zatem taka zabawka może zająć je na dłuższy czas. Interaktywny miś może śpiewać piosenki, ale i powtarzać po dziecku różne słowa i sylaby.

Trzecie urodziny to wyjątkowa okazja, by podarować dziecku prezent związany z jego zainteresowaniami. Jeśli uwielbi pociągi, to z pewnością ucieszy się z torów i pociągu, który może się po nich poruszać. Gdy lubi robić konstrukcje z klocków, to na pewno taki prezent go ucieszy. Oczywiście trzeba pamiętać, że prezent powinien być dopasowany do wieku dziecka, warto zatem zawsze patrzeć na opakowania i sprawdzać dla dzieci, w jakim wieku dedykowana jest zabawka.


Sprawdź także:
Zobacz też:  W jakim wieku dziecko może wsiadać na rowerki biegowe?
Może Cię także zainteresować: