X

Co robić, gdy dziecko wymiotuje w nocy

Twoje dziecko może zwymiotować w nocy, ale co zrobić, gdy to się stanie? Wymioty u dzieci mogą się zdarzyć z wielu powodów, w tym z powodu choroby. Jest kilka kroków, które możesz podjąć. Na przykład, powinieneś nawodnić dziecko tak bardzo, jak to możliwe i zastosować Gravol, aby zapobiec wymiotom. Alternatywnie, można zadzwonić do lekarza w celu uzyskania dalszych instrukcji. Nawodnienie jest bardzo ważne, ponieważ organizm dziecka potrzebuje wody, aby nadal działać prawidłowo.

nawodnienie

Podczas wymiotów dobrym wyborem dla dzieci jest ORS (lub doustny roztwór nawadniający). Te roztwory zastępują utracone płyny, sole i kalorie. Niemowlętom można podawać ORS w małych ilościach lub mrożone lody. Starszym dzieciom można podawać niearomatyzowany Pedialyte lub sok jabłkowy. ORS jest skuteczny w zapobieganiu odwodnieniu u dzieci i niemowląt, i powinien być podawany natychmiast po rozpoczęciu epizodu wymiotów.

Przez pierwsze 12 godzin po wymiotach ważne jest, aby dzieci piły czyste płyny, zwłaszcza wodę. Unikaj podawania im soków owocowych lub nierozcieńczonych płynów, ponieważ mogą one pogorszyć stan. Zamiast tego, rozcieńczone płyny powinny być oferowane często. Podobnie, starsze dzieci z częstą biegunką powinny często pić doustne roztwory nawadniające. Alternatywnie, można im podawać do picia bloki lodu. Dzieci z częstą biegunką powinny pić rozcieńczoną wersję doustnego roztworu nawadniającego.

Dostarczanie płynów po wymiotach jest kolejnym krokiem w nawodnieniu. Niemowlęta z wymiotami powinny otrzymywać czyste płyny co pięć minut, a matki karmiące piersią powinny oferować 5-minutowe karmienia. Dzieci starsze powinny mieć małe, klarowne płyny co 8 godzin. Mogą ssać kostki lodu lub mokre ściereczki. Starsze dzieci mogą również pić przez słomkę. Po 24 godzinach większość dzieci może wrócić do normalnej diety.

Gravol

Gravol jest lekiem, który pomaga zapobiegać porannym chorobom i wymiotom. Zawiera substancję czynną dimenhydrynat. Ma postać różowej, półprzezroczystej tabletki z nadrukowanym białym napisem “Gravol”. Gravol nie jest odpowiedni dla dzieci i osób w podeszłym wieku, nie powinien być stosowany u dzieci z delirium lub demencją. Osoby z przewlekłymi chorobami płuc, jaskrą lub zapaleniem oskrzeli nie powinny stosować leku Gravol. Może on również powodować dobre samopoczucie i wysoki.

Zobacz też:  Jak adoptować dziecko

Gravol to świetny sposób, aby zapobiec wymiotom dziecka w nocy. Rodzice często używają go, aby uchronić dzieci przed chorobą w samolotach. Meghan, osoba dorosła, spróbowała go kiedyś podczas lotu do Danii i nie zachorowała. Z kolei Erik spał przez cały czas i został obudzony na późnonocny lot. Ten lek jest również przydatny podczas podróży samochodem. Może zapobiec odczuwaniu przez dziecko zmęczenia, a także pomóc mu lepiej spać.

ORS

Jeśli Twoje dziecko wymiotuje w nocy, możesz się zastanawiać, czy podać ORS czy formułę. Obie są dobrymi opcjami w zapobieganiu odwodnieniu. Jednak ORS nie leczy wymiotów. Pomaga zapobiegać poważnemu odwodnieniu i powinien być podawany regularnie. Możesz znaleźć ORS w lokalnej aptece. Odrobina mieszaniny co pięć minut może pomóc zmniejszyć wymioty. Można również podać mieszaninę jako część normalnej diety dziecka.

Niekiedy dziecko będzie wymiotować w nocy z powodu wrażliwości na żywność. Dzieje się tak, gdy układ odpornościowy nadmiernie reaguje na wspólny pokarm. Może to być spowodowane późnymi kolacjami lub przekąskami tuż przed snem. Czasami objawy alergii pokarmowej nie zaczynają się aż do godziny lub dwóch po tym, jak dziecko je zje. Inne objawy alergii pokarmowych obejmują wysypkę, obrzęk i problemy z oddychaniem. Jeśli dziecko wymiotuje w nocy z powodu alergii pokarmowej, należy je natychmiast zabrać do lekarza. Kaszel może również wywołać u dziecka odruch kneblowania. Zarówno suchy, jak i mokry kaszel może wywołać reakcję wymiotną.

Jeśli Twoje dziecko wymiotuje w nocy, możesz chcieć zatrzymać je w cichym pokoju i unikać kontaktu z innymi. Pamiętaj, aby dokładnie wyprać pościel i ubrania, i nie podawaj dziecku żadnych leków bez recepty, w tym aspiryny, ponieważ może to doprowadzić do poważnej choroby. Gdy dziecko jest jeszcze obudzone, staraj się zachować spokojny głos i obserwuj wszelkie inne oznaki choroby.

Wezwanie lekarza

Jeśli dziecko wymiotuje w nocy, wezwanie lekarza jest dobrym pomysłem. Dzieci mogą doświadczyć wymiotów z wielu powodów. W wielu przypadkach ustępują one samoistnie. Jeśli jednak występują inne objawy, wezwanie lekarza jest mądrym posunięciem. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, które wymagają pomocy medycznej. Dziecko wymiotujące w nocy to zazwyczaj nic, czym należy się martwić, ale jeśli są inne objawy, możesz chcieć zadzwonić do lekarza.

Zobacz też:  Jak oduczyć dziecko sikania w nocy? Poznaj sprawdzone sposoby!

W niektórych przypadkach wymioty mogą być stanem przejściowym, a dziecko wyzdrowieje po oczyszczeniu. Jednak jeśli utrzymuje się przez ponad 48 godzin, dziecko może mieć poważną chorobę lub infekcję. Jeśli dziecko wymiotuje w nocy, lekarz może być w stanie zdiagnozować problem i przepisać odpowiednie leczenie. Oprócz zapobiegania odwodnieniu, wymioty mogą również pomóc dziecku poczuć się lepiej.

Wymioty to najczęstszy powód, dla którego rodzice dzwonią do lekarza. Wymioty mogą wystąpić w środku nocy lub wcześnie rano i są zwykle spowodowane przez wirus żołądkowy. Jeśli jednak nie ma biegunki, wymioty w nocy są oznaką zatrucia pokarmowego. Wymioty mogą być pierwszym objawem reakcji alergicznej. Poza tym wymioty mogą prowadzić do poważnych objawów, takich jak problemy z oddychaniem, w tym drgawki.

Prowadzenie dzienniczka objawów

Jeśli Twoje dziecko regularnie wymiotuje w nocy, powinnaś prowadzić dzienniczek objawów, aby zapisywać szczegóły. Może to pomóc lekarzowi w ustaleniu podstawowej przyczyny wymiotów. Częste wymioty powinny być zbadane przez lekarza, ponieważ mogą być oznaką wrażliwości na pokarm. Objawy zwykle rozwijają się w ciągu kilku godzin po zjedzeniu czegoś przez dziecko. Późna nocna przekąska może wywołać wymioty w nocy. To samo może być prawdą w przypadku późnej kolacji nocnej.

Ważne jest, aby pamiętać, że wymioty w środku nocy nie jest zwykle poważnym problemem i przejdzie na własną rękę. Jeśli dziecko ma jakiekolwiek inne objawy, należy skontaktować się z lekarzem dziecka i zlecić mu badanie. Ważne jest, aby jak najszybciej uzyskać dokładną diagnozę. Mimo że większość dzieci w końcu przestanie wymiotować, nigdy nie można być zbyt ostrożnym.

Unikanie środków bez recepty

Jeśli Twoje dziecko wymiotuje i nie ma biegunki, nie spiesz się do apteki po środki bez recepty. Wiele z tych leków może być faktycznie szkodliwych, gdy są stosowane niewłaściwie. Dodatkowo, mieszanie leków na receptę i bez recepty jest niebezpieczne. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zmieszaniem tych dwóch rodzajów leków. Nigdy nie mieszaj leków dla dorosłych z lekami dla dzieci.

Amerykańska Akademia Pediatrii odradza podawanie dzieciom leków przeciwwymiotnych, chyba że są one wyraźnie potrzebne. Ponadto, antybiotyki są odradzane w przypadku wymiotów, ponieważ wiele chorób żołądka jest spowodowanych przez wirusy. Zawsze należy pamiętać o dokładnym umyciu rąk dziecka przed podaniem mu leku. Z reguły lepiej jest dać mu spać, jeśli wymiotuje w nocy.

Zobacz też:  Jak klepać dziecko do snu

Gdy dziecko wymiotuje w nocy, należy ograniczyć stały pokarm i podawać mu klarowne płyny tak często, jak to możliwe. Wystarczy niewielka ilość płynu co pięć minut. Jeśli dziecko jest obudzone i jest w stanie jeść, spróbuj dać mu kilka kostek lodu. Jeśli możesz, podaj dziecku niewielką ilość wody lub jedzenia. Zazwyczaj wymioty ustają po sześciu do ośmiu godzin. Kiedy dziecko wymiotuje, najlepiej podawać mu pokarmy bogate w skrobię zamiast tłustych lub cukrowych przekąsek.

Zatrzymanie dziecka w domu do 48 godzin po ostatnim ataku wymiotów

Dziecko powinno pozostać w domu do 48 godzin po ostatnim ataku wymiotów. Nie dość, że nie będzie czuło się komfortowo, to jeszcze może ponownie wymiotować. Dlatego lepiej jest trzymać dziecko w domu do 48 godzin po ostatnim ataku wymiotów. Utrzymanie dziecka w domu do 48 godzin po ostatnim bout of vomiting może pomóc zapobiec przeniesieniu choroby na innych.

Dziecko może również wziąć over-the-counter leki na nudności i wymioty. Chociaż over-the-counter leki na biegunkę i wymioty mogą być skuteczne, ważne jest, aby monitorować zdrowie dziecka. Aby uchronić dziecko przed wymiotami i biegunką, upewnij się, że w pobliżu ich łóżka znajduje się miska i zapewnij dużo czystej wody. Jeśli to możliwe, przykryj dywany i miękkie meble wodoodpornymi pokrowcami. Zwiąż długie włosy i unikaj wypuszczania dziecka na zewnątrz do 48 godzin po ich ostatnim bout of vomiting.

While wymioty i biegunka zwykle wyjaśnić w ciągu kilku godzin, to nadal najlepiej trzymać dziecko w domu do 48 godzin po ostatnim bout. Wymioty są często oznaką innego stanu, w tym migreny i zapalenia opon mózgowych. Jednak objawy mogą utrzymywać się przez kilka dni lub tygodni. Jeśli zauważysz, że objawy utrzymują się, możesz chcieć natychmiast udać się do lekarza. Podobnie, jeśli ostatnia fala wymiotów u dziecka trwała dłużej niż 24 godziny, należy zabrać je do lekarza.


Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: