Jak wybrać buty narciarskie, aby cieszyć się jazdą już od pierwszych chwil?

Dobór butów narciarskich to kluczowy element zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa na stoku. Sprawdź, jak wybrać buty narciarskie i na co zwracać uwagę, aby cieszyć się z jazdy i uniknąć kontuzji.
jak wybrać buty narciarskie

Temat wyboru obuwia narciarskiego do miłośników tego sportu potrafi powracać co rok. Niektórzy przez zły wybór cierpią przez kilka sezonów, inni szybko decydują się na zmianę, jednak bez profesjonalnej pomocy wciąż nie otrzymują tego, czego oczekiwali. Dzisiaj podpowiadamy, jak wybrać buty narciarskie i czym kierować się przy ich zakupie, by zapewnić sobie komfort przez długi czas i w pełni cieszyć się ulubioną dyscypliną, jaką jest jeżdżenie na nartach.

Odpowiedni rozmiar butów narciarskich

jak wybrać buty narciarskie - odpowiedni rozmiar

Jak wybrać buty narciarskie? Dobór właściwego rozmiaru butów narciarskich jest kluczowy dla zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa na stoku. Warto zwrócić uwagę na długość i szerokość stopy w centymetrach oraz sztywność butów, która wpływa na precyzję jazdy. Najlepiej mierzyć stopę w sklepie narciarskim, gdzie sprzedawca pomoże dobrać odpowiedni rozmiar buta. Warto również zwrócić uwagę na wkładkę oraz pomiar wewnętrznej długości buta, a także na dopasowanie do kształtu pięty. Dobra szerokość buta również jest istotna, szczególnie dla osób z szerszą stopą, co wpłynie na komfort jazdy i uniknięcie dyskomfortu.

Jak dobrać buty narciarskie? Sprawdź, czym jest bootfitting

Jak wybrać buty narciarskie? Wybierając nowe buty narciarskie, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że przy ich zakupie możemy, a nawet powinniśmy, skorzystać z pomocy profesjonalisty. Taką osobą jest bootfitter, którego spotkamy w renomowanych sklepach narciarskich. Zadaniem takiej osoby jest przeprowadzenie nas przez cały proces zakupu w sposób profesjonalny i dopasowanie do naszej indywidualnej anatomii zarówno wewnętrznej części obuwia narciarskiego, jak i jego skorupy. Personalizacja odbywa się z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi, a cały proces oparty jest na bogatej wiedzy i doświadczeniu bootfittera, dlatego zdecydowanie warto wybrać się do dobrego, zaufanego sklepu narciarskiego przy wybieraniu butów i sprzętu narciarskiego.

Jak wybrać buty narciarskie? Idealne dopasowanie butów narciarskich

jak wybrać buty narciarskie - idealne dopasowanie

Dodatkowym ułatwieniem, z jakim możemy spotkać się w dobrych sklepach, jest maszyna skanująca nasze stopy i proponująca nam modele na podstawie kształtu stóp, ale także wprowadzonych przez pracownika danych z wywiadu z nami, takich jak poziom umiejętności czy obierane trasy. Feetbox 3D to jedna z takich maszyn, dzięki którym proces zakupu staje się znacznie łatwiejszy zarówno dla osób potrzebujących rozbudowanej, indywidualnej personalizacji, jak i dla tych, którzy mają stopy standardowej budowy, a jedynie poszukują skrócenia i ułatwienia procesu zakupu.

Czym kierować się przy zakupie butów narciarskich?

Jak wybrać buty narciarskie? Przede wszystkim interesować nas powinna firma, jaka stworzyła interesujący nas produkt. Markowe buty narciarskie są podstawą komfortu i wysokiej jakości produktu, dzięki czemu na stoku mamy pewność, że uzyskamy dokładnie takie właściwości, jakie obiecywał producent. Warto zwracać uwagę na firmy tworzące także inne produkty do narciarstwa, takie jak Head, Atomic, Dalbello (od Volkl) czy Rossignol. W ten sposób możemy także łatwo dopasować wszystkie elementy naszego wyposażenia, decydując się na zakup produktów jednej marki.

Czy buty narciarskie damskie różnią się od męskich?

jak wybrać buty narciarskie - czy buty narciarskie damskie różnią się od męskich

Buty narciarskie damskie zazwyczaj są inaczej wyposażone, niż buty narciarskie męskie, dlatego też kobiety powinny zwracać szczególną uwagę przy zakupie, czy wybrany przez nie model posiada dopisek „W”. Takie przystosowanie oznacza nie tylko węższą cholewkę, lepsze przystosowanie do damskiej anatomii, posiadanie niższego flexu, ale także więcej ciepła i lepszą izolację termiczną. Kobiety marzną znacznie bardziej od mężczyzn, dlatego producenci dbają o to, by ich obuwie było dobrze przystosowane do ich potrzeb.

Cechy butów narciarskich dla dzieci

Jak wybrać buty narciarskie dla dziecka do jazdy rekreacyjnej? Buty narciarskie dziecięce projektowane są z myślą o nauce jazdy. Posiadają mniej klamer, niższy flex, a przy tym wciąż bardzo często mogą być termicznie dopasowane do indywidualnej anatomii. Dzięki temu również najmłodsi użytkownicy stoku uzyskują pełen komfort i mogą się cieszyć wygodą od początku nauki jazdy.

Gdzie zaawansowani narciarze robią zakupy?

Wiesz już, jak wybrać buty narciarskie. Buty narciarskie Warszawa kupisz w sklepach SnowShop mieszczących się przy ulicy Wrocławskiej 25 oraz Ostrobramskiej 38b. W tych miejscach skorzystasz z możliwości dopasowania obuwia za pomocą komputera Feetbox 3D, a także profesjonalnej pomocy bootfittera. Buty narciarskie Gdańsk również znajdziesz w sklepie SnowShop, mieszczącym się w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. W każdym z tych miejsc uzyskasz profesjonalną pomoc w wyborze obuwia i każdego innego elementu wyposażenia narciarskiego. Doświadczeni narciarze często wolą nabyć nowe buty narciarskie online – w ten sposób również mogą skorzystać z doskonałej oferty markowych produktów dostępnych w sklepach SnowShop na stronie snowshop.pl.

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

  • Warszawa, ul. Wrocławska 25
  • Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
  • Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl


Sprawdź także:
Archiwum: maj 2023
Photo of author

Marek Michalczyk

Z wykształcenia prawnik, z zawodu programista, z pasji muzyk. W życiu staram się wychodzić poza schematy i realizować się we wszystkim, co akurat przynosi mi życie.

Popularne wpisy: