X

Dowiedz się jak wybrać buty narciarskie, by cieszyć się jazdą już od pierwszych chwil

jak wybrać buty narciarskie


Temat wyboru obuwia narciarskiego do miłośników tego sportu potrafi powracać co rok. Niektórzy przez zły wybór cierpią przez kilka sezonów, inni szybko decydują się na zmianę, jednak bez profesjonalnej pomocy wciąż nie otrzymują tego, czego oczekiwali. Dzisiaj podpowiadamy, jak najlepiej wybrać buty narciarskie i czym kierować się przy ich zakupie, by zapewnić sobie komfort przez długi czas i w pełni cieszyć się ulubioną dyscypliną.

Buty narciarskie dopasowane do użytkownika przez profesjonalistę

Wybierając nowe buty narciarskie często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że przy ich zakupie możemy, a nawet powinniśmy, skorzystać z pomocy profesjonalisty. Taką osobą jest bootfitter, którego spotkamy w renomowanych sklepach narciarskich. Zadaniem takiej osoby jest przeprowadzenie nas przez cały proces zakupu w sposób profesjonalny i dopasowanie do naszej indywidualnej anatomii zarówno wewnętrznej części obuwia narciarskiego, jak i jego skorupy. Personalizacja odbywa się z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi, a cały proces oparty jest na bogatej wiedzy i doświadczeniu bootfittera, dlatego zdecydowanie warto wybrać się do dobrego, zaufanego sklepu narciarskiego.

Zobacz też:  Podkłady do przewijania dzieci i niemowląt. Zalety podkładów higienicznych

Dodatkowym ułatwieniem, z jakim możemy spotkać się w dobrych sklepach, jest maszyna skanująca nasze stopy i proponująca nam modele na podstawie kształtu stóp, ale także wprowadzonych przez pracownika danych z wywiadu z nami, takich jak poziom umiejętności czy obierane trasy. Feetbox 3D to jedna z takich maszyn, dzięki którym proces zakupu staje się znacznie łatwiejszy zarówno dla osób potrzebujących rozbudowanej, indywidualnej personalizacji, jak i dla tych, którzy mają stopy standardowej budowy, a jedynie poszukują skrócenia i ułatwienia procesu zakupu.

Czym kierować się kupując buty narciarskie?

Przede wszystkim interesować nas powinna firma, jaka stworzyła interesujący nas produkt. Markowe buty narciarskie są podstawą komfortu i wysokiej jakości produktu, dzięki czemu na stoku mamy pewność, że uzyskamy dokładnie takie właściwości, jakie obiecywał producent. Warto zwracać uwagę na firmy tworzące także inne produkty do narciarstwa, takie jak Head, Atomic, Dalbello (od Volkl) czy Rossignol. W ten sposób możemy także łatwo dopasować wszystkie elementy naszego wyposażenia, decydując się na zakup produktów jednej marki.

Buty narciarskie damskie zazwyczaj są inaczej wyposażone, niż buty narciarskie męskie, dlatego też kobiety powinny zwracać szczególną uwagę przy zakupie, czy wybrany przez nie model posiada dopisek „W”. Takie przystosowanie oznacza nie tylko węższą cholewkę, lepsze przystosowanie do damskiej anatomii, czy niższy flex, ale także więcej ciepła i lepszą izolację termiczną. Kobiety marzną znacznie bardziej od mężczyzn, dlatego producenci dbają o to, by ich obuwie było dobrze przystosowane do ich potrzeb.

Zobacz też:  Jak wynagrodzić świadkowi poświęcenia, czyli prezenty z pomysłem 2022

Buty narciarskie dziecięce projektowane są z myślą o nauce jazdy. Posiadają mniej klamr, niższy flex, a przy tym wciąż bardzo często mogą być termicznie dopasowane do indywidualnej anatomii. Dzięki temu również najmłodsi użytkownicy stoku uzyskują pełen komfort i mogą się cieszyć wygodą od początku nauki jazdy.

Buty narciarskie Warszawa kupisz w sklepach SnowShop mieszczących się przy ulicy Wrocławskiej 25 oraz Ostrobramskiej 38b. W tych miejscach skorzystasz z możliwości dopasowania obuwia za pomocą komputera Feetbox 3D, a także profesjonalnej pomocy bootfittera. Buty narciarskie Gdańsk również znajdziesz w sklepie SnowShop, mieszczącym się w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. W każdym z tych miejsc uzyskasz profesjonalną pomoc w wyborze obuwia i każdego innego elementu wyposażenia narciarskiego. Doświadczeni narciarze często wolą nabyć nowe buty narciarskie online – w ten sposób również mogą skorzystać z doskonałej oferty markowych produktów dostępnych w sklepach SnowShop na stronie snowshop.pl.

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

  • Warszawa, ul. Wrocławska 25
  • Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
  • Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211
Zobacz też:  Baśniowe domki dla lalek - propozycje zakupowe

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl


Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: