X

Figurki Super Things – fenomen zabawek dla dzieci

Figurki Super Things
Każdy rodzic chce rozpalić w swoim dziecku pasję lub zamiłowanie do czegoś, co będzie miało wpływ na jego rozwój. Lekcje pływania, robotyka czy nauka gry na pianinie – istnieje co najmniej tysiąc pomysłów na to, by wykształcać w swoim maluchu poczucie odpowiedzialności. A gdyby połączyć przyjemne z pożytecznym i zaproponować dziecku kolekcjonowanie? Figurki Super Things to świetny pomysł!

Malutkie figurki ze słonecznej Hiszpanii

Figurki Super Things to propozycja hiszpańskiej firmy Magic Box, która wypuściła na rynek kolorową kolekcję wydawniczą, składającą się z serii zabawek kolekcjonerskich. Zanim zabawki trafiły do Polski w 2018 roku, wcześniej zawojowały świat. Po wejściu we współpracę z Kolporterem, pojawiły się w salonach prasowych, szybko przekonując do siebie dzieci w każdym wieku.

Czym są słynne figurki Super Things? To niewielkie, około trzycentymetrowe zabawki, które wyglądem przypominają przedmioty codziennego użytku. Producent podzielił figurki na dwa obozy, które nieustannie toczą spory w Kaboom City. W serii można wyróżnić grupę Superbohaterów oraz Superzłoczyńców – każdy z nich wyposażony jest w ciekawe dodatki oraz gadżety. O tym, kto przynależy do jakiej grupy, decyduje kolor oczu figurek. To zarazem fantastyczny pomysł na wykształcenie zmysłu spostrzegawczości u dzieci.

Zobacz też:  Układanki lewopółkulowe — wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Kolejne serie prawdziwym hitem

Pierwsza seria zabawek Super Things została przyjęta w Polsce z wielkim entuzjazmem. Mali odbiorcy z radością wczuwali się w rolę bohaterów i złodziei, którzy muszą toczyć nieustanną walkę dobra ze złem. Druga seria figurek dwukrotnie przebiła sprzedaż.

Co sprawia, że zainteresowanie produktem od Magic Box nieustannie wzrasta? Zabawkowe figurki nie są powiązane z żadnym bajkowym bestsellerem. Rodzice nie martwią się zatem, że to chwilowa moda, która przeminie wraz z wejściem na ekrany kolejnego kinowego hitu. Figurki Super Things pozwalają stworzyć całkowicie autonomiczny świat, w którym występują bohaterzy z cechami charakteru nadanymi przez dzieci.

Figurki Super Things

Nie bez znaczenia jest również fakt, że – jak przystało na kolekcję – zasoby swoich figurek można stale rozbudowywać. Zabawki dostępne są w salonach prasowych oraz sklepach zabawkowych w atrakcyjnej cenie.

Skuteczna kampania reklamowa

Na sukces marki niewątpliwie wpłynęła dobrze zorganizowana kampania reklamowa. Podczas promocji produkty były szeroko reklamowane w telewizji, prasie i mediach społecznościowych, zachwalali je także dziecięcy youtuberzy. Figurki Super Things rozdawano jako gratis w salach zabaw oraz w punktach Kolportera, a dziś eksponowane są na specjalnych, kolorowych standach. To znacznie podbija ich widoczność. Co więcej, w wielu miejscach w Polsce pojawiały się maskotki przebrane za bohaterów Super Things, z którymi można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zobacz też:  Trzydniówka - czym jest gorączka trzydniowa u dziecka? 

Dzieci nie poprzestają na kolekcjonowaniu figurek i wymienianiu się nimi z rówieśnikami. Zabawki te znakomicie rozwijają dziecięcą kreatywność i pobudzają wyobraźnię, pozwalając maluchom tworzyć własne scenariusze zabaw.

Partnerem materiału jest Neduo.


Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: