Gdzie oddać zabawki i ubranka twojego dziecka? Sprawdź przydatne wskazówki!

Jeśli nie chcesz wyrzucić pluszaków czy też lalek, których twoja pociecha już ich nie używa, możesz oddać je potrzebującym. Sprawdź przydatne informacje i dowiedz się, gdzie oddać zabawki!
gdzie oddać zabawki

Warto zapamiętać!

  • Ból mięśni w ciąży często wynika z naturalnych zmian zachodzących w organizmie kobiety, takich jak zwiększenie masy ciała, powiększająca się macica.
  • Zaleca się, aby przyszła mama unikała pozycji i aktywności, które mogą powodować dodatkowe napięcie mięśni.

Nieraz trudno jest pozbywać się starych zabawek, ponieważ niosą one ze sobą pewien sentyment. Z czasem ludzie nieraz przywiązują się do takich drobiazgów. Podobnie jest z ubraniami dla dzieci. Ważna jest jednak selekcja posiadanych rzeczy na potrzebne i te, z których pociecha już wyrosła. Jeśli zabawki nie są uszkodzone, można je sprzedać lub pomóc innym, przekazując je nieodpłatnie potrzebującym. Gdzie oddać zabawki i jak to zrobić? Dowiedz się więcej!

Gdzie oddać zabawki?

Gdzie oddać zabawki, które leżą na strychu, bo dziecko ich nie używa? Zamiast wyrzucać zabawki, warto zapytać znajomych, czy oni lub ktoś z twojej okolicy nie potrzebuje maskotek, samochodzików, klocków i gier planszowych. Można też dać zabawkom drugie życie, przekazując je między innymi do:

  • domów dziecka,
  • domów samotnej matki,
  • przedszkoli,
  • szpitali.

Dzięki temu zabawki mogą trafić do dzieci, których rodzicom lub opiekunom nie wystarcza pieniędzy na takie wydatki. Przekazanie używanych zabawek na cele charytatywne może być doskonałym pomysłem. Każda zabawka może sprawić dużą radość dziecku.

Co zrobić ze starymi zabawkami?

Jeśli chcesz przekazać zabawki innym, starannie je zapakuj. Wystarczą ci do tego:

  • kartony,
  • plastikowe pudełka.

Zadbaj o to, aby pakunek i umieszczone w nim zabawki wyglądały schludnie. Poukładaj zabawki, którym chcesz dać nowe życie w uporządkowany sposób. Jeśli nie możesz się zdecydować, gdzie masz zanieść zabawki i inne rzeczy, możesz zamieścić ogłoszenie w mediach społecznościowych. Funkcjonują też rozmaite portale ogłoszeniowe, które możesz wykorzystać w omawianych celach. Wówczas osoby zainteresowane mogą samodzielnie zgłosić się po ubranka i zabawki, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Przekazując zabawki innym podczas rozmaitych akcji charytatywnych, możesz zrobić miejsce na nowe w swojej przestrzeni oraz zadbać o porządek w pokoju dziecka. Nie ulega wątpliwości, że dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji może to być naprawdę duże wsparcie. Nie ma sensu przechowywać niepotrzebnych zabawek, jeśli można dać je komuś, kto je chętnie przyjmie. Pamiętaj jednak o tym, aby nie oddawać innym zepsutych zabawek, ponieważ w wielu przypadkach może być to postrzegane jako wyraz braku szacunku.


Sprawdź także:
Archiwum: marzec 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: