Gumisie – imiona i opisy bohaterów

Ta kultowa dobranocka opowiada o przygodach siedmiu gumisiów. Imiona oraz charakterystykę bohaterów tego animowanego serialu zebraliśmy w naszym artykule. Sprawdź, ile z nich wciąż pamiętasz!
gumisie imiona

Akcja bajki toczy się w Gumisiowej Dolnie znajdującej się na terenie królestwa Dunwyn, które prawdopodobnie jest ulokowane w średniowiecznej Europie. Jej bohaterami są ludzie, ogry, trolle, olbrzymy, smoki oraz oczywiście gumisie. Imiona najważniejszych postaci znajdziesz w dalszej części tekstu.

Gumiś Grafi

Ten gumiś jest wyjątkowo utalentowanym rzemieślnikiem oraz mechanikiem odpowiedzialnym za naprawy w całej dolinie. Uważa się go za dość oschłego, jednak to on potrafi wydostać swoich kompanów z tarapatów, kiedy wszyscy popadają w panikę.

Bunia

W angielskiej wersji serialu nazywana Grammi Gummi. Wybór tego imienia nie był przypadkowy, ponieważ pełni ona funkcję matki oraz babki dla pozostałych gumisi. Jako jedyna posiada przepis na sok z gumijagód i to ona odpowiada za jego przygotowanie.

Kabi

To najmłodszy mieszkaniec Gumisiowej Doliny. Jest wyjątkowo ciekawski, łatwo się rozprasza i ekscytuje. Marzy o zostaniu rycerzem.

Sani

Pragnie być księżniczką tak jak jej ludzka przyjaciółka Kala. Z czasem udaje jej się uzyskać nieco władzy, co daje jej solidną lekcję pokory.

Gusto

Gusto ze względu na swój indywidualizm jest uważany za dziwaka przez inne gumisie. Imię prawdopodobnie zawdzięcza ogromnemu talentowi do malowania oraz rzeźbienia.

Tami

To nastoletni gumiś cierpiący z powodu nadwagi. Jego największym hobby jest ogrodnictwo oraz modelowanie statków. Chociaż wydaje się wyluzowany i zrelaksowany, w sytuacjach zagrożenia potrafi wykazać się niebywałą odwagą.

Zami

Zami to jeden ze starszych gumisiów. Jako strażnik mądrości zapisuje na kartkach czary, ale niestety bardzo często je gubi. W efekcie zaklęcia nierzadko przynoszą odwrotny skutek od zamierzonego.

Gumisie – imiona pozostałych postaci

Poznałeś już charakterystykę siedmiu gumisiów. Imiona pozostałych postaci znajdziesz poniżej. Sprawdź, ile z nich pamiętasz!

  • Księżniczka Kala;
  • Kevin;
  • Król Gregor;
  • Król Ightorn;
  • Toadie;
  • Ursa;
  • Twardziel;
  • Buddy;
  • Arti;
  • Lady Plaga.

Gumisie to bajka, którą chętnie oglądały dzieci nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach Europy oraz świata. Serial docenili nie tylko widzowie, ale także krytycy, co zaowocowało nominacją do prestiżowej nagrody Emmy.

Fot. główne: Stefan Kühn via Wikipedia, CC 0


Sprawdź także:
Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Marek Michalczyk

Z wykształcenia prawnik, z zawodu programista, z pasji muzyk. W życiu staram się wychodzić poza schematy i realizować się we wszystkim, co akurat przynosi mi życie.

Popularne wpisy: