X

Hybrydy w ciąży – czy szkodzą zdrowiu?

Hybryda w ciąży

Manicure hybrydowy jest pełny kontrowersji, zwłaszcza wśród kobiet spodziewających się dziecka. Jeśli chodzi o hybrydy w ciąży istnieje grono zwolenniczek, a także przeciwniczek tej metody, które twierdzą, że jest ona w ciąży zabroniona. Warto dowiedzieć się, jak jest w rzeczywistości.

Przeciwwskazania do hybrydy

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania manicure hybrydowego. Jest to przede wszystkim chorowanie na grzybicę lub drożdżycę. Paznokcie muszą być wyleczone oraz zregenerowane, aby móc na nich zastosować jakikolwiek lakier. Hybryda nie może zostać również położona w przypadku występowania stanów zapalnych na paznokciach, a także wtedy, gdy dana osoba posiada alergię na różnego rodzaju składniki preparatu. Hybrydy w ciąży nie powinny być także wykonywane, gdy paznokcie są w złej kondycji. Trzeba je zregenerować i poddać odpowiedniej pielęgnacji, aby móc wykonywać tego rodzaju zabiegi.

Czy można wykonywać hybrydę w ciąży?

Nie istnieją żadne zalecenia, które zabraniają wykonywania hybrydy podczas ciąży czy karmienia piersią. Jeśli do tej pory wykonywałaś się tego rodzaju zabiegi to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonywać je również wtedy, gdy spodziewasz się dziecka. Należy jednak zwrócić uwagę na skład używanych kosmetyków, które mogą być szkodliwe. Podczas ciąży nie wolno używać żadnych kosmetyków czy preparatów, które zawierają w swoim składzie takie składniki jak formaldehyd, toluen, a także ftalan dibutylu. Są one uznawane za bardzo niebezpieczne elementy kosmetyków, których nie powinno się używać, zwłaszcza w ciąży. Z hybrydy powinno się również zrezygnować w przypadku wystąpienia silnej reakcji alergicznej na składniki wykorzystywanych preparatów.

Zobacz też:  Bezsenność w ciąży

Akrylowe wykończenie paznokci

Wiele kobiet zastanawia się także nad paznokciami akrylowymi w ciąży. Są one niestety niewskazane, głównie z uwagi na towarzyszące im szkodliwe substancje. Ponadto sam zapach akrylu uznawany jest za szkodliwy i nieprzyjemny, a więc kobiety nie powinny poddawać się tego rodzaju zabiegom. Dlatego warto z nich zrezygnować podczas ciąży. Dodatkowym powodem jest także możliwość wywołania nudności oraz osłabienia organizmu.

Usuwanie hybrydy w ciąży

Manicure hybrydowy można usunąć tylko przy pomocy wykorzystania acetonu lub preparatów, które są stworzone na jego bazie. Tylko dzięki temu paznokcie nie zostaną uszkodzone, a ich wygląd nie pozostanie naruszony. Usuwanie hybrydy najlepiej wykonać w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym. Nie warto podejmować się wykonywania tej czynności w sposób samodzielny.

Wycinanie skórek

Zabiegi takie jak wycinanie skórek nie są w ciąży wskazane. Spowodowane to jest możliwością uszkodzenia naskórka i pojawienia się w tym miejscu zakażenia. Dlatego można je jedynie odsuwać przy pomocy specjalnego rodzaju patyczka, który z całą pewnością w żaden sposób nie uszkodzi warstwy skóry.

Malowanie paznokci

Wiele kobiet zastanawia się, czy przed terminem porodu mogą mieć pomalowane paznokcie. Większość szpitali posiada wymagania, w których jest jasno określone, że paznokcie na porodówce nie powinny być pomalowane, a nawet powinny być krótko obcięte. Stan paznokci w bardzo dobry sposób może informować o stanie rodzącej, dlatego lekarz powinien mieć możliwość dostępu do nich, a także dokonania oceny.

Zobacz też:  Rehabilitacja stawu skokowego

Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: