Idealne rasy psów dla dzieci

idealne rasy psów dla dzieci

Dzieci z natury uwielbiają zwierzęta i marzą o posiadaniu własnego pupila. Rodzice jednak często boją się połączenia małego dziecka, które nie jest w pełni świadome swoich czynów i szczeniaka. Są jednak rasy psów dla dzieci, które świetnie sprawdzają się w dużych rodzinach.

Jaki powinien być pies rodzinny?

Psy dla rodzin muszą odznaczać się pewnymi ważnymi cechami. Powinny być przede wszystkim łagodne i cierpliwe, aby zniosły dziecięce zabawy i nie odpowiedziały na nie agresją. Warto przy tym pamiętać, że niektóre rasy świetnie współgrają z dziećmi w wieku szkolnym, zaś inne są w stanie zgodnie żyć nawet z najmłodszymi maluchami. Pies rodzinny powinien także być oddany i dobrze czuć się w towarzystwie swoich opiekunów. Warto także zainteresować się rasami, które są ułożone i zdyscyplinowane. Takiego psa łatwiej wychować i przystosować do życia z małymi dziećmi, jak również ze starszakami.

Najlepsze rasy psów dla dzieci

Nie da się jednoznacznie określić idealnej rasy psów dla dzieci. Można jednak wskazać przynajmniej kilka opcji, które będą świetne dla dużych rodzin. Jedne rasy lepiej sprawdzą się w domach osób aktywnych, inne zaś doskonale poradzą sobie z towarzystwem bardzo małych i nieco kapryśnych dzieci. Warto dobrze poznać rasy polecane dla rodzin i znaleźć taką, która najbardziej pasuje do stylu życia w danym domu. Wybierając psa dla siebie, należy pamiętać o tym, że trzeba mu zapewnić odpowiednią opiekę. Z tego względu rasy bardzo oddane, które potrzebują bardzo częstego kontaktu z człowiekiem, nie nadają się dla rodzin, których wiecznie nie ma w domu. Tego typu niuanse trzeba koniecznie wziąć pod uwagę. Jakie więc są często polecane rasy psów dla dzieci?

Zobacz też:  Top 5 aktywności, które są idealne dla każdego niezależnie od wieku

Cavalier king charles spaniel

Cavalier king charles spaniele to przepiękne, małe i bardzo radosne pieski idealne dla rodzin ze starszymi lub bardziej spokojnymi dziećmi. Historycznie to psy arystokratyczne, które miały ogrzewać ręce i kolana kobiet, cieszyć oczy, a także niekiedy towarzyszyć w polowaniach ważnych osobistości. Aktualnie to fantastyczni przyjaciele rodziny. Są jednak bardzo delikatne i nie lubią hałasu, dlatego nie najlepiej znoszą towarzystwo tych najmłodszych maluchów. Jednak dzieci w wieku szkolnym będą mogły cieszyć się ich towarzystwem bardzo długo – Cavaliery bowiem kochają kontakt z ludźmi i potrzebują go jak najwięcej. Warto także wziąć pod uwagę, że to psy, które nie lubią obcych i podchodzą do nich bardzo nieufnie.

Springer spaniel angielski

Springer spaniel angielski to bardzo wdzięczny pies rodzinny. Jest bardzo łagodny wobec ludzi i zwierząt, a także łatwy w układaniu. Wymaga jednak bardzo dużo ruchu, dlatego jego przyszli właściciele muszą być przygotowani na długie spacery i zapewnienie swojemu pupilowi odpowiednio dużej dawki aktywności i zabawy. Potrzebuje bliskiego kontaktu z człowiekiem, któremu jest bardzo oddany. Łatwo przystosowuje się do różnych warunków, dlatego może mieszkać również w mieście. Ma wesołe usposobienie, które z pewnością pokochają starsze dzieci. Chętnie się uczy, a także szybko i łatwo przywiązuje się do wszystkich domowników, również tych najmłodszych. To pies o wrażliwej psychice, który bardzo mocno reaguje na nastroje swojego pana.

Zobacz też:  Od kiedy dziecko może podróżować bez fotelika?

Terier brazylijski

Terier brazylijski to pies, który bardzo przywiązuje się do swoich właścicieli i najbliższej rodziny. Okazuje za to wyraźną niechęć wobec nieznajomych. To żywiołowa rasa, która uwielbia rozmaite ćwiczenia umysłowe. Bardzo lubi się bawić, dlatego świetnie sprawdzi się w roli kompana dla starszych dzieci, z którymi z pewnością znajdzie nić porozumienia. Warto jednak pamiętać o tym, że ma bardzo silny instynkt łowiecki, przez który na spacerze może się wyrwać dziecku, jeśli zauważy akurat coś wartego zapolowania. Nie jest to zbyt duży pies, nie wymaga też zbyt wiele w kwestii pielęgnacji. Może jednak być dość głośny i dużo szczekać, dlatego nie jest zbytnio polecany mieszkańcom bloków.


Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: