X

Interaktywne zabawki dla kota – na co warto postawić?

zabawki dla kota

W sklepach zoologicznych można spotkać się z różnorodnymi akcesoriami dla swoich czworonożnych pupili. Koty lubią bawić się nie tylko małymi piłeczkami i wędkami. Oferta sklepów obejmuje różnorodne gadżety. Popularne są dzisiaj chociażby interaktywne zabawki dla kota. Czy rzeczywiście warto w nie inwestować? Które są godne uwagi? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego koty potrzebują interaktywnych zabawek?

W naturę każdego kota wpisany jest instynkt łowcy. Dla prawidłowego i zrównoważonego rozwoju nasz czworonożny przyjaciel potrzebuje tego typu aktywności. Oczywiście nie wypuścimy go z domu po to, by przyniósł nam mysz albo ptaka. Musimy jednak zapewnić mu wystarczającą ilość rozrywki, by zaspokoić jego naturalne instynkty. Próba tłumienia takich zachowań kota oraz niedostarczenie mu zajęć, które będą chociaż trochę przypominały polowanie może bowiem doprowadzić do cierpienia zwierzaka. Stanie się apatyczny i sfrustrowany, co bezpośrednio prowadzi do różnorodnych zaburzeń behawioralnych, a także różnych niepożądanych zachowań. Kot chcąc wyładować drzemiącą w nim energię może po prostu niszczyć pazurami meble, przegryzać kable albo w inny sposób dewastować domową przestrzeń. Zadaniem właściciela jest zatem zorganizowanie kotu czasu. Dobrym rozwiązaniem są właśnie zabawki dla kota.

Zobacz też:  Dowiedz się jak wybrać buty narciarskie, by cieszyć się jazdą już od pierwszych chwil

Które zabawki dla kota będą najlepsze?

Oczywiście nie jesteśmy w stanie poświęcić kotu kilku godzin dziennie na zabawę. Bieganie z wędką jest przyjemnością zarówno dla czworonożnego pupila, jak i właściciela. Po 15 minutach potrafi jednak znudzić człowieka… no i zmęczyć. W końcu wiąże się z intensywnym bieganiem po całym mieszkaniu. Właśnie dlatego wymyślono interaktywne zabawki dla kota. One powodują, że nasz pupil może bawić się sam. Tego typu akcesoria realizują natomiast wszystkie potrzeby zwierzęcia. Ćwiczą zwinność, szybkość, ale również spryt i zdolność obserwacji. Oczywiście kot kotu nierówny. Każdy z nich ma nieco inne preferencje i ulubione zabawy. Jeden najwięcej przyjemności ma z momentu tropienia, inny woli gonić swoją ofiarę na oślep. Czasem zatem dobrym rozwiązaniem będą zabawki na baterię, a innym razem różnorodne schody, tunele i labirynty. Za każdym razem kot jednak liczy na taki sam finał, czyli możliwość upolowania ściganego obiektu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Niewątpliwie zatem warto postawić na interaktywne zabawki dla kota. Ich rodzaj należy dopasować do preferencji swojego pupila. Kupując taką zabawkę należy też zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Chodzi bowiem o to, by z jednej strony była wytrzymała, a z drugiej w pełni bezpieczna dla naszego zwierzaka. Należy też pamiętać o tym, że zabawki interaktywne nie powinny stanowić jedynego źródła rozrywki dla kota. Warto też od czasu do czasu użyć tradycyjnej wędki zakończonej piórkiem albo piłeczki do rzucania.

Zobacz też:  Botki damskie na obcasie na wiosnę 2023 – 6 nietypowych modeli botków na obcasie

Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: