Jak długo utrzymuje się henna na brwiach?

henna do brwi

Henna to naturalny barwnik roślinny oraz nazwa zabiegu, który umożliwia podkreślenie koloru brwi i rzęs. Na farbowanie henną decydują się głównie panie, które mają rzadkie i blade włoski na brwiach oraz krótkie i praktycznie niewidoczne rzęsy. Który rodzaj henny jest najlepszy? Jak długo efekt utrzymuje się na brwiach?

Rodzaje henny

Hennę można wykonać w każdym salonie kosmetycznym. Dzięki szerokiej ofercie drogerii niektóre kobiety decydują się na samodzielny zakup henny do brwi i zrobienie zabiegu w domu. W drogeriach znajdziesz henny w różnych kolorach – od klasycznej czerni po ekstrawagancki granat. Nałożenie farby wymaga odrobiny precyzji, dlatego warto przy okazji zaopatrzyć się w odpowiedni pędzel i zmywacz.

Najpopularniejsze rodzaje henny do brwi to:

  • henna proszkowa,
  • henna pudrowa,
  • henna żelowa,
  • henna kremowa.

Henna proszkowa uznawana jest za trwałą i mocną. Farbuje nie tylko włoski na brwiach, ale również skórę. Z powodzeniem przykrywa odbarwione i siwe włoski. Poza tym doskonale uzupełnia ubytki. W związku z jej silnymi właściwościami henna proszkowa powinna być używana bardzo precyzyjnie i z umiarem.

Zobacz też:  Basen w ciąży - czy jest zalecany?

Henna pudrowa charakteryzuje się podobnymi właściwościami. Ten rodzaj farby również doskonale pokrywa włoski i skórę brwi, a dodatkowo wykazuje działanie pielęgnujące. W składzie henny pudrowej znajdują się odżywcze składniki, które mają za zadanie nawilżać i regenerować skórę brwi. Henna pudrowa wykonywana jest głównie w salonach kosmetycznych.

Henna żelowa farbuje tylko włoski. Jest to bardzo delikatna forma zabiegu, która nie wymaga aż tak dużej precyzji jak henny proszkowe i pudrowe. Wadą henny żelowej jest, że nie pokrywa dobrze siwych włosów.

Henna kremowa to najnowszy rodzaj farbowania brwi. Powstała, aby ułatwić kobietom samodzielną aplikację henny w domowym zaciszu. Produkt najczęściej występuje w formie gęstej farby umieszczonej w wygodnej tubce. Minusem tej henny jest to, że jej skład często bazuje na sztucznych składnikach.

Który rodzaj henny jest najtrwalszy?

Henna na rzęsach i brwiach to popularny zabieg z dwóch głównych powodów. Po pierwsze: farby naturalnie podkreślają kolor włosków i wydobywają piękno oczu. Po drugie: zastosowanie henny znacznie ogranicza czas spędzony na codziennym makijażu rzęs i brwi. Pytanie tylko: jak długo utrzymuje się efekt henny na brwiach?

Zobacz też:  Katar u niemowlaka - jak pomóc dziecku?

Wszystko zależy od rodzaju henny. Za najtrwalszą uważa się hennę pudrową, z kolei najmniej trwały efekt występuje przy hennach żelowych i kremowych.

  • Henna pudrowa – utrzymuje się do sześciu tygodni na włoskach i do czterech tygodni na skórze brwi.
  • Henna proszkowa – utrzymuje się do czterech tygodni na włoskach i do dwóch na skórze.
  • Henna żelowa/kremowa – utrzymuje się maksymalnie do dwóch tygodni na włoskach.

Pamiętaj – zanim zdecydujesz się na hennę, zrób próbę uczuleniową. W tym celu nałóż preparat na rękę (na przykład w okolicy przedramienia) i pozostaw na dziesięć minut. Następnie zmyj kosmetyk i odczekaj dobę. Niektóre reakcje alergiczne występują dopiero po upływie kilkunastu godzin.


Sprawdź także:

Zobacz też:  Dlaczego warto sięgać po olejki do włosów?
Może Cię także zainteresować: