Jak długo utrzymuje się henna na brwiach? Sprawdź, jak wygląda zabieg henny brwi

Henna to naturalny barwnik roślinny oraz nazwa zabiegu, który umożliwia podkreślenie koloru brwi i rzęs. Farbowanie brwi w ten sposób wykonuje się najczęściej u kosmetyczki. Sprawdź, jak długo utrzymuje się henna na brwiach.
henna do brwi

Na farbowanie henną decydują się głównie panie, które mają rzadkie i blade włoski na brwiach oraz krótkie i praktycznie niewidoczne rzęsy. Który rodzaj henny jest najlepszy? Jaka jest zależność między rodzajem henny a jej trwałością? Dowiedz się, jak długo utrzymuje się henna na brwiach.

Jak długo utrzymuje się henna na brwiach? Rodzaje henny

jak długo utrzymuje się henna na brwiach -  rodzaje henny

Hennę można wykonać w każdym salonie kosmetycznym. Dzięki szerokiej ofercie drogerii niektóre kobiety decydują się na samodzielny zakup wysokiej jakości henny do brwi i zrobienie zabiegu w domu. W drogeriach znajdziesz henny w różnych kolorach – od klasycznej czerni po ekstrawagancki granat. Nałożenie farby wymaga odrobiny precyzji, dlatego warto przy okazji zaopatrzyć się w odpowiedni pędzel i zmywacz.

Najpopularniejsze rodzaje henny do brwi to:

  • henna proszkowa;
  • henna pudrowa;
  • henna żelowa;
  • henna kremowa.

Henna proszkowa

Uznawana jest za trwałą i mocną. Farbuje nie tylko włoski na brwiach, ale również skórę. Z powodzeniem przykrywa odbarwione i siwe włoski. Poza tym doskonale uzupełnia ubytki. W związku z jej silnymi właściwościami henna proszkowa powinna być używana bardzo precyzyjnie i z umiarem.

Henna pudrowa

Jak długo utrzymuje się henna na brwiach? Ten rodzaj farby również doskonale pokrywa włoski i skórę brwi, a dodatkowo wykazuje działanie pielęgnujące. W składzie henny pudrowej znajdują się odżywcze składniki, które mają za zadanie nawilżać i regenerować skórę brwi. Henna pudrowa wykonywana jest głównie w salonach kosmetycznych.

Henna żelowa

Farbuje tylko włoski. Jest to bardzo delikatna forma zabiegu, która nie wymaga aż tak dużej precyzji, jak henny proszkowe i pudrowe. Wadą henny żelowej jest, że nie pokrywa dobrze siwych włosów.

Henna kremowa 

To najnowszy rodzaj farbowania brwi. Powstała, aby ułatwić kobietom samodzielną aplikację henny w domowym zaciszu. Produkt najczęściej występuje w formie gęstej farby umieszczonej w wygodnej tubce. Minusem tej henny jest to, że jej skład często bazuje na sztucznych składnikach.

Który rodzaj henny jest najtrwalszy?

Henna na rzęsach i brwiach to popularny zabieg z dwóch głównych powodów. Po pierwsze: farby naturalnie podkreślają kolor włosków i wydobywają piękno oczu. Po drugie: zastosowanie henny znacznie ogranicza czas spędzony na codziennym makijażu rzęs i brwi. Pytanie tylko: jak długo utrzymuje się henna na brwiach?

Na trwałość zabiegu henny ma wpływ jej rodzaj. Za najtrwalszą uważa się hennę pudrową, z kolei najmniej trwały efekt występuje przy hennach żelowych i kremowych.

  • henna pudrowa – utrzymuje się do sześciu tygodni na włoskach i do czterech tygodni na skórze brwi;
  • henna proszkowa – utrzymuje się do czterech tygodni na włoskach i do dwóch na skórze;
  • henna żelowa/kremowa – utrzymuje się maksymalnie do dwóch tygodni na włoskach.

Henna brwi – jak długo utrzymuje się efekt zabiegu? Podsumowanie

Jak długo utrzymuje się henna na brwiach podsumowanie

Wiesz już, jak długo utrzymuje się henna na brwiach. Pamiętaj – zanim zdecydujesz się na hennę, zrób próbę uczuleniową. W tym celu nałóż preparat na rękę (na przykład w okolicy przedramienia) i pozostaw na dziesięć minut. Następnie zmyj kosmetyk i odczekaj dobę. Niektóre reakcje alergiczne występują dopiero po upływie kilkunastu godzin.

Najczęściej zadawane pytania

Czy henna pudrowa boli?

Nie, profesjonalny zabieg farbowania brwi henną pudrową jest całkowicie bezbolesny.

Czego nie robić po hennie brwi?

Aby zachować jak najlepszą trwałość zabiegu podkreślenia brwi, nie należy ich dotykać, a także nie korzystać z tłustych kosmetyki do demakijażu. Warto zrezygnować także ze stosowania peelingów przez pierwszą dobę po zabiegu. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji efekt na brwiach dłużej się utrzyma.

Czym jest geometria brwi?

To zabieg, podczas którego wyznacza się idealny kształt brwi dostosowany do indywidualnych proporcji twarzy.


Sprawdź także:
Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: