X

Jak szybko przygotować idealne śniadanie dla rodziny?

Szybkie śniadanie przygotowane przy pomocy tostera

Ze swojego rodzinnego domu pamiętasz pożywne śniadania przygotowywane przez mamę i chciałbyś przekazać tę tradycję swoim dzieciom? W czasach ciągłego pośpiechu i mnóstwa spraw do załatwienia to nie lada wyzwanie! Jeśli jednak sprytnie zaplanujesz poranne posiłki i wykorzystasz do tego odpowiednie sprzęty, wcale nie jesteś na straconej pozycji. W tym tekście podpowiadamy, jak błyskawicznie przygotować pyszne śniadanie przy użyciu tostera i blendera kielichowego.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak szybko przygotować szybkie śniadanie rano,
  • jak poradzić sobie z przygotowaniem śniadań, nie będąc rannym ptaszkiem.

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jedzenie śniadań nie tylko dostarcza energii na cały poranek, ale też… buduje więzi rodzinne. Często jest to bowiem jedyny posiłek w ciągu dnia, który udaje się zjeść razem z bliskimi. A wiadomo, że wspólne jedzenie zbliża do siebie ludzi i pomaga w budowaniu rodzinnych tradycji. Sam przecież doskonale pamiętasz smak robionych przez mamę kanapek i aromat gotowanego przez nią kakao…

W tym tekście podpowiadamy, jak szybko przygotowywać poranne posiłki, które Twoja rodzina zapamięta na lata.

Zobacz też:  Inspirujące prezenty z okazji obrony dyplomu

Toster i blender kielichowy – niezawodna pomoc w porannym pośpiechu

Jeśli masz problem ze wstawaniem na tyle wcześnie, żeby zdążyć przygotować śniadanie przed pracą, po prostu… zacznij planować śniadania. Myśl o tym, że zaraz zjesz coś, na co masz ogromną ochotę, może być naprawdę mobilizująca!

Aby przygotować błyskawiczne śniadanie o poranku, pamiętaj, żeby zawczasu zadbać o wszystkie niezbędne produkty. Jeśli bowiem w porannym ferworze zorientujesz się, że brakuje Ci któregoś ze składników, istnieje ryzyko, że wyjdziesz z domu z pustym żołądkiem albo po zjedzeniu byle czego.

Nie oznacza to jednak codziennych wypraw do supermarketu. Po prostu zadbaj o to, żeby w Twoich kuchennych szafkach i lodówce zawsze były produkty, z których możesz wyczarować kilka zestawów śniadaniowych. Płatki owsiane, jajka, mleko, chleb, ser i wędlina – z tych składników przygotujesz kilka śniadaniowych klasyków, takich jak jajecznica, omlet czy owsianka.

Jeśli jednak Twoja rodzina preferuje bardziej egzotyczne smaki, a Ty zadbasz o to, by mieć w domu pastę sezamową tahini i ugotowaną ciecierzycę w słoiku czy puszce, bez problemu przygotujesz w blenderze kielichowym domowy hummus, który rozsmarujesz na chlebie opieczonym w tosterze. Z tej samej pasty sezamowej przyrządzisz też chałwową polewę do owsianki. Z pomidorów i jajek, zamiast tradycyjnej jajecznicy, wyczarujesz natomiast szybką szakszukę. Takim szybkim śniadaniem oczarujesz kubki smakowe całej Twojej rodziny.

Zobacz też:  Powrót do sprawności - dlaczego rehabilitacja osób starszych jest ważna?

Patent na szybkie śniadania, czyli pomysł na tosty

Jeśli jednak jesteś większym śpiochem niż łasuchem, mamy sposób i na to: zacznij przygotowywać śniadania wieczorem. Przy użyciu miksera kielichowego w kilka chwil przyrządzisz pastę jajeczną, czekoladowy krem z daktyli czy masło orzechowe, które rozsmarujesz na podpieczonych rano w tosterze kromkach chleba. Blender pozwoli Ci również przygotować ciasto na gofry czy naleśniki z bogatym w białko twarożkiem, które możesz usmażyć wieczorem, a rano tylko podgrzać.

Pamiętaj, że śniadanie na słodko zwykle trafia w gusta nawet największych niejadków! W blenderze stojącym zmiksujesz też pożywny koktajl, który przelejesz do butelki i rano w pośpiechu wrzucisz do teczki czy torebki, a swojemu dziecku wsuniesz do plecaka na drugie śniadanie. Do przygotowania takiego posiłku w płynie wystarczy trochę mleka, jogurtu albo soku owocowego, owoców, liści szpinaku, a także np. masła orzechowego czy namoczonych płatków owsianych. Taki koktajl zapewni energię na cały poranek Tobie i Twoim bliskim!

Blender kielichowy i tostery do chleba to tylko kilka z wielu propozycji narzędzi, które mogą Ci pomóc w szybkim przygotowywaniu idealnych rodzinnych śniadań. Sprawdź także inne sprzęty AGD marki Zelmer, które ułatwią Ci codzienność.

Zobacz też:  Rodzaj kary dla dziecka - czego nie robić?

Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: