Jak szybko przygotować idealne śniadanie dla rodziny?

Ze swojego rodzinnego domu pamiętasz pożywne śniadania przygotowywane przez mamę i chciałbyś przekazać tę tradycję swoim dzieciom? W czasach ciągłego pośpiechu i mnóstwa spraw do załatwienia to nie lada wyzwanie! Jeśli jednak sprytnie zaplanujesz poranne posiłki i wykorzystasz do tego odpowiednie sprzęty, wcale nie jesteś na straconej pozycji. W tym tekście podpowiadamy, jak błyskawicznie przygotować pyszne śniadanie przy użyciu tostera i blendera kielichowego.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak szybko przygotować szybkie śniadanie rano,
  • jak poradzić sobie z przygotowaniem śniadań, nie będąc rannym ptaszkiem.

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jedzenie śniadań nie tylko dostarcza energii na cały poranek, ale też… buduje więzi rodzinne. Często jest to bowiem jedyny posiłek w ciągu dnia, który udaje się zjeść razem z bliskimi. A wiadomo, że wspólne jedzenie zbliża do siebie ludzi i pomaga w budowaniu rodzinnych tradycji. Sam przecież doskonale pamiętasz smak robionych przez mamę kanapek i aromat gotowanego przez nią kakao…

W tym tekście podpowiadamy, jak szybko przygotowywać poranne posiłki, które Twoja rodzina zapamięta na lata.

Toster i blender kielichowy – niezawodna pomoc w porannym pośpiechu

Jeśli masz problem ze wstawaniem na tyle wcześnie, żeby zdążyć przygotować śniadanie przed pracą, po prostu… zacznij planować śniadania. Myśl o tym, że zaraz zjesz coś, na co masz ogromną ochotę, może być naprawdę mobilizująca!

Aby przygotować błyskawiczne śniadanie o poranku, pamiętaj, żeby zawczasu zadbać o wszystkie niezbędne produkty. Jeśli bowiem w porannym ferworze zorientujesz się, że brakuje Ci któregoś ze składników, istnieje ryzyko, że wyjdziesz z domu z pustym żołądkiem albo po zjedzeniu byle czego.

Nie oznacza to jednak codziennych wypraw do supermarketu. Po prostu zadbaj o to, żeby w Twoich kuchennych szafkach i lodówce zawsze były produkty, z których możesz wyczarować kilka zestawów śniadaniowych. Płatki owsiane, jajka, mleko, chleb, ser i wędlina – z tych składników przygotujesz kilka śniadaniowych klasyków, takich jak jajecznica, omlet czy owsianka.

Jeśli jednak Twoja rodzina preferuje bardziej egzotyczne smaki, a Ty zadbasz o to, by mieć w domu pastę sezamową tahini i ugotowaną ciecierzycę w słoiku czy puszce, bez problemu przygotujesz w blenderze kielichowym domowy hummus, który rozsmarujesz na chlebie opieczonym w tosterze. Z tej samej pasty sezamowej przyrządzisz też chałwową polewę do owsianki. Z pomidorów i jajek, zamiast tradycyjnej jajecznicy, wyczarujesz natomiast szybką szakszukę. Takim szybkim śniadaniem oczarujesz kubki smakowe całej Twojej rodziny.

Patent na szybkie śniadania, czyli pomysł na tosty

Jeśli jednak jesteś większym śpiochem niż łasuchem, mamy sposób i na to: zacznij przygotowywać śniadania wieczorem. Przy użyciu miksera kielichowego w kilka chwil przyrządzisz pastę jajeczną, czekoladowy krem z daktyli czy masło orzechowe, które rozsmarujesz na podpieczonych rano w tosterze kromkach chleba. Blender pozwoli Ci również przygotować ciasto na gofry czy naleśniki z bogatym w białko twarożkiem, które możesz usmażyć wieczorem, a rano tylko podgrzać.

Pamiętaj, że śniadanie na słodko zwykle trafia w gusta nawet największych niejadków! W blenderze stojącym zmiksujesz też pożywny koktajl, który przelejesz do butelki i rano w pośpiechu wrzucisz do teczki czy torebki, a swojemu dziecku wsuniesz do plecaka na drugie śniadanie. Do przygotowania takiego posiłku w płynie wystarczy trochę mleka, jogurtu albo soku owocowego, owoców, liści szpinaku, a także np. masła orzechowego czy namoczonych płatków owsianych. Taki koktajl zapewni energię na cały poranek Tobie i Twoim bliskim!

Blender kielichowy i tostery do chleba to tylko kilka z wielu propozycji narzędzi, które mogą Ci pomóc w szybkim przygotowywaniu idealnych rodzinnych śniadań. Sprawdź także inne sprzęty AGD marki Zelmer, które ułatwią Ci codzienność.

Default image
Karolina Woźniak
Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.
Articles: 89