X

Jak ubierać dziecko

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak ubrać dziecko, jest kilka wskazówek, o których powinieneś pamiętać. Na przykład, dzieci powinny nosić trzy warstwy odzieży, w tym bieliznę, ciepły kombinezon, czapkę, skarpety i koc. Ostatnia warstwa odzieży powinna być na tyle elastyczna, aby dziecko mogło się poruszać. W przypadku temperatur około +15 stopni wystarczy warstwa bawełniana. W przypadku cieplejszych temperatur możesz rozważyć ocieplane kombinezony, lekkie skarpetki i czapkę.

Do i don’ts ubierania dziecka

Do i don’ts ubierania dziecka obejmują utrzymywanie odzieży prostej i łatwej do założenia. Ubrania powinny być o jeden rozmiar większe niż rzeczywisty rozmiar dziecka, bez większej ilości guzików lub zatrzasków niż jest to konieczne. Otwory na szyję powinny być szerokie, a stroje powinny łatwo się zakładać i zdejmować. Dzieci często robią przerwy na nocnik i ważne jest, aby były wygodne, gdy są ubrane.

Dzieci nie lubią ubrań, które ograniczają ich ruchy. Unikaj noszenia ubrań, które są zbyt ciasne lub zbyt luźne, ponieważ utrudnia to ich zdolność do poruszania się i zabawy. Wybierając ubrania, sprawdź rozmiar, dekolt i otwory na ręce, aby uniknąć niewygodnych miejsc. Unikaj ubrań z grubymi szwami i drapiącymi zapięciami, ponieważ mogą one być niewygodne dla dziecka, szczególnie w gorące dni.

Tkaniny, których należy unikać

Większość tekstyliów zawiera substancje chemiczne, ale ciała niemowląt są bardziej delikatne i podatne na te substancje. Dlatego ważne jest, aby wybierać ubrania wykonane z jak najczystszych materiałów. Na ubranka dla dziecka wybieraj tkaniny z bawełny organicznej lub bambusa. Można je również łatwo prać, a ich zawartość chemikaliów jest niska w porównaniu z tymi, które mają dorośli. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o rodzajach tkanin, które są najlepsze dla Twojego dziecka. Poniżej wymieniono kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiednich tkanin dla Twojego malucha.

Zobacz też:  Kolor oczu dziecka - od czego zależy?

Nylon: Chociaż jest to popularny wybór dla odzieży, nylon nie wykonuje dobrej pracy w zakresie wchłaniania wilgoci ze skóry dziecka. W rezultacie pot przykleja się do nylonowej odzieży, ułatwiając rozwój grzybów i nieprzyjemnego zapachu. Nylon jest wytwarzany z produktów petrochemicznych i poddawany działaniu różnych substancji chemicznych. Te chemikalia mogą powodować komplikacje immunologiczne, a nawet raka. Innym powszechnym środkiem chemicznym w tkaninach syntetycznych jest formaldehyd, który może podrażniać skórę i oczy dziecka.

W miarę możliwości unikaj tkanin syntetycznych. Chociaż są one tanie w produkcji, są niesamowicie podatne na wywoływanie alergii u małych dzieci. Zamiast tego wybierz naturalne, organiczne tkaniny, które pozwalają skórze dziecka oddychać. Będzie im wygodniej i będą mogły regulować swoją temperaturę. Poza tym zaoszczędzisz pieniądze na inne okazje, a Twój maluch będzie Ci wdzięczny. Dzięki temu będziesz mogła kupić ubrania, które Twoje dziecko pokocha!

Do i don’ts ubierania dziecka w nosidełku

Podczas noszenia w nosidełku niemowlę powinno być zawsze ubrane warstwowo. Pomaga to w regulacji temperatury ciała. Ogólną zasadą jest ubieranie dziecka o jedną warstwę cięższego niż rodzic. Ponieważ nosidełko nie jest przeznaczone do pełnego zakrycia, dziecko powinno być ubrane w lekką, oddychającą odzież. Możesz również dodać kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Jeśli nosidło jest sztywne, upewnij się, że dziecko ma opaskę na głowę.

Zobacz też:  Ile powinno spać roczne dziecko?

Gdy na zewnątrz jest ciepło, ubierz dziecko ciepło. Noś kombinezon lub lekki sweter, aby utrzymać je w cieple. Jeśli temperatura jest niska, załóż bluzę z kapturem lub przedłużacz kurtki. Oprócz noszenia lekkich warstw, możesz zapewnić dziecku chłód w nosidełku, utrzymując je w ciepłej pozycji. W przypadku chłodnej pogody załóż własny płaszcz zimowy lub płaszcz partnera.

Noszenie dziecka nigdy nie powinno spowodować, że dziecko się udusi. Używając nosidełka, upewnij się, że pasy są ciasne i wygodne. Powinny być również regulowane jedną ręką. Jeśli znajdziesz jakiekolwiek uszkodzenia, skontaktuj się z producentem. Jeśli używasz nosidełka po raz pierwszy, skorzystaj z pomocy. Poproś inną osobę o pomoc w umieszczeniu dziecka w nosidełku, abyś mogła przećwiczyć procedurę z lalką lub przyjacielem, zanim wypróbujesz ją na swoim dziecku.

Pakowanie dodatkowych ubrań dla dziecka

Zawsze powinnaś spakować dodatkowy zestaw ubrań dla dziecka. Niemowlęta i maluchy mają tendencję do częstego przeciekania i kapania. Dlatego należy spakować co najmniej dwa lub trzy zapasowe stroje w ich codziennej torbie na pieluchy i co najmniej jedną dodatkową parę odpowiednich dla danej pory roku butów i skarpetek. Łatwo jest wysłać dodatkowe koszulki i spodnie, ale wielu rodziców zapomina o spakowaniu pary dodatkowych skarpet lub butów. Aby uniknąć zapomnienia o tych niezbędnych przedmiotach, spakuj co najmniej dwa zestawy zapasowych skarpetek i butów wraz z przyborami szkolnymi dziecka.

Zobacz też:  Jak wychować dziecko we właściwy sposób

Dostosowanie się do pory roku

Dostosowanie się do pory roku przy ubieraniu dziecka jest dobrym sposobem na uniknięcie przegrzania lub ograniczenia aktywności. Prognoza pogody powinna kierować Twoimi wyborami odzieżowymi. Na przykład latem i wiosną najlepiej trzymać się z dala od ciężkich ubrań, które mogą powodować przegrzanie. Zamiast tego wybierz lekkie koszulki z długim rękawem i unikaj szortów. W chłodniejszych miesiącach zdecyduj się na lekki sweter lub kardigan.

Unikanie ubrań, które dziecko może potrzebować założyć lub zdjąć

Po pierwsze, unikaj ubrań, które ograniczają ruch dziecka. Szczególnie ważne jest, aby unikać ubrań, które są zbyt małe lub zbyt duże, ponieważ mogą one ograniczać ruch i przeszkadzać w wykonywaniu czynności. Po drugie, unikaj ubrań z niewygodnymi dekoltami, otworami na ręce lub taliami, a jeśli nie jesteś pewien, unikaj ubrań z metalowymi zamkami błyskawicznymi. Metalowe suwaki mogą być szczególnie niewygodne, kiedy są wystawione na działanie promieni słonecznych.


Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: