X

Jak ubierać dziecko w zależności od pogody

Jeśli jesteś zdezorientowany, jak ubrać dziecko w zależności od pogody, to nie jesteś sam. Wielu rodziców ma takie same odczucia. Na szczęście istnieje kilka prostych kroków, które możesz wykonać. Po prostu upewnij się, że jesteś świadomy aktualnej temperatury pogody w Twojej okolicy, więc możesz być pewien, że Twoje dziecko jest wygodne. Oto kilka wskazówek dotyczących ubierania dziecka na zimę, jesień i wiosnę.

Zima

Ważne jest, aby ubierać dziecko odpowiednio do warunków pogodowych. W zimie należy ubrać dziecko w kilka warstw lekkiej, ciepłej odzieży. Zasadą jest, że najlepiej jest nosić jedną warstwę więcej niż jest to faktycznie potrzebne. Lekkie i dopasowane ubrania powinny być noszone na długą bieliznę, ciepły sweter i wodoodporne spodnie przeciwśnieżne. Unikaj bawełnianych ubrań i dżinsów. Są one zbyt cienkie i będą tylko utrzymywać dziecko w chłodzie.

W zimie temperatury są ekstremalne. W grudniu, temperatury mogą wspiąć się znacznie powyżej zera. W styczniu, temperatury są zaledwie dziesięć stopni niższe niż normalnie. Ubieranie dziecka jest ważne nie tylko ze względu na pogodę na zewnątrz, ale także ze względu na jego wiek. Inne metody stosuje się w przypadku noworodka i niespokojnego przedszkolaka. Upewnij się, że zabrałeś ze sobą dodatkowe warstwy, aby zapewnić dziecku ciepło! Pamiętaj tylko, aby uwzględnić kilka swetrów i szalików, aby uniknąć przegrzania.

Zobacz też:  Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze

Najlepszym sposobem na ubranie dziecka na zimę jest wybór ubrań warstwowych. Wybierz jasną koszulkę z długim rękawem i spodnie na dolną połowę ciała. Latem temperatura może spaść do piętnastu stopni Celsjusza lub poniżej. Bawełniana sukienka w jasnym kolorze lub koszulka z długim rękawem z czapką to dobra opcja na górną połowę.

Niemowlęta i maluchy potrzebują kilku warstw odzieży na zimę. W zależności od wieku dziecka, odpowiednie warstwy różnią się od tych dla dorosłych. Na przykład niemowlęta powinny nosić jedną warstwę odzieży więcej niż maluchy. Warstwa zewnętrzna powinna zapewniać wystarczającą ochronę przed żywiołami, jednocześnie umożliwiając ruch. Pamiętaj, że niemowlęta będą siedziały w nosidełku lub wózku w czasie zimy, więc konieczne jest odpowiednie ubranie dziecka.

Dobrą zasadą przy ubieraniu dziecka jest ubieranie go zgodnie z temperaturą pomieszczenia. Dodaj jedną warstwę, jeśli czujesz, że dziecku jest za ciepło. Wraz ze zmianą temperatury otoczenia, dodaj kolejną warstwę. Nigdy nie zakładaj dziecku nakryć głowy lub czapek, ponieważ mogą one spowodować przegrzanie lub uduszenie. Zawsze upewnij się, że Twojemu dziecku jest ciepło i wygodnie. Pomoże to zapobiec wypadkom.

Przy ubieraniu dziecka lub malucha na zimną pogodę, idealne będą cienkie bawełniane ubrania. Odzież bawełniana odprowadza wilgoć i utrzymuje dziecko w chłodzie. Oferuje również dobrą izolację. Możesz dodawać lub usuwać warstwy w zależności od potrzeb, aby osiągnąć pożądany poziom komfortu. Dla niemowląt, cienka koszulka może służyć jako warstwa podstawowa. Jeśli jest zimno, dodaj na nią sweterek lub płaszczyk. Jeśli temperatura jest zbyt wysoka, możesz rozważyć kombinezon śnieżny.

Zobacz też:  Porady dotyczące układania dziecka do snu

Jesień

Aby ubrać dziecko zgodnie z temperaturą jesieni, możesz zastosować te same ogólne zasady, co w przypadku wiosny. Najlepsze są warstwy – lżejsze rzeczy od wewnątrz, a cięższe na zewnątrz. Możesz łatwo zmienić lekką warstwę na ciężką, gdy temperatura się zmienia. Jeśli zaplanujesz z wyprzedzeniem, Twoje dziecko będzie dobrze ubrane na każdą okazję, w tym na zajęcia na świeżym powietrzu.

Aby utrzymać dziecko w cieple, rozważ dodanie czapki. Klasyczny wodoodporny sou’wester utrzyma głowę dziecka suchą w mokrej pogodzie. W przypadku zimnej pogody, rozważ zakup wiatroszczelnej czapki bomber z podszewką z polaru. Helly Hansen sprzedaje oba rodzaje czapek. Pamiętaj, aby dostosować ubranie dziecka do klimatu i poziomu aktywności. Spokojny spacer po Tennessee nie będzie wymagał trzech warstw odzieży, podczas gdy nocny biwak na Alasce będzie. Poprzez edukację dziecka na temat odpowiednich warstw, możesz sprawić, że wyjdzie na zewnątrz nawet przy złej pogodzie.

Wiosna

Niemowlęta mogą być szczególnie podatne na wiosenne przeziębienia i chłodniejsze temperatury. W zależności od wagi i poziomu aktywności dziecka, lekki sweterek można nałożyć na podkoszulkę lub pieluchę. Gdy temperatura zacznie rosnąć, zdejmij sweter. Spodnie z nogawkami to praktyczny wybór dla młodszych dzieci. Na cieplejszą pogodę rozważ szorty lub spodnie z nogawkami w rozmiarze dla noworodków.

Zobacz też:  Jak pomóc dziecku w nauce?

Gdy na zewnątrz jest zimno, rozważ dodanie szalika lub czapki, aby chronić szyję przed wiatrem. Zawsze możesz zdjąć szalik, gdy temperatura wzrośnie. Czapki i rękawiczki to przydatne przedmioty, które warto mieć pod ręką w przypadku nagłych zmian temperatury. Oprócz czapek, trzymaj w pobliżu również mały parasol, ponieważ pogoda może się szybko zmienić podczas przejścia z zimy na wiosnę.

Ważne jest, aby pamiętać, że wiosenna pogoda może być nieprzewidywalna, z chłodnymi porankami i gorącymi popołudniami. Aby być przygotowanym na nieprzewidywalną pogodę, zawsze trzymaj wielokrotność ubrań dziecka pod ręką. Wielokrotność nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić na praniu, ale zapewni dziecku komfort i suchość. Ciepłe dziecko będzie czuło się ciepłe i szczęśliwe, więc pamiętaj, aby przygotować się na pogodę. Cieplejsze dni przyniosą również większą szansę na wiosenne prysznice.


Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: