Jak urządzić kącik do zabawy dla dziecka w salonie?

Salon to ta część domu lub mieszkania, w której każdego dnia spotykają się wszyscy domownicy, spędzając czas na rozmowach, rekreacji i zabawie. Powinien być wygodny i przytulny, zachęcać do błogiego relaksu. A to wymaga odpowiedniego zaplanowania całej przestrzeni, uwzględniając również potrzeby najmłodszych domowników.

Jak urządzić kącik zabaw dla dziecka w salonie? Co powinno się w nim znaleźć oraz o czym pamiętać? O tym wszystkim napiszemy w dzisiejszym artykule.

Czy warto urządzić kącik dla dziecka w salonie?

Wielu rodziców zastanawia się, czy koniecznie powinni urządzać kącik dla najmłodszych w salonie, jeśli pociechy mają już swój własny pokój. Własne królestwo nieraz to za mało. Niejednokrotnie zdarza się, że maluchy wolą przenieść się z zabawkami do pokoju dziennego, by nie tylko czerpać radość z zabawy, ale też być blisko rodziców.

Kącik zabaw w tej sytuacji będzie rozwiązaniem kompromisowym. Pozwala bowiem spędzać razem czas, mieć najmłodszych członków rodziny zawsze na oku, a także (co wbrew pozorom wcale nie jest mniej ważne) zachować względny porządek w innych częściach salonu. Aby było to możliwe, trzeba jednak zadbać o odpowiednie urządzenie go i wyposażenie w praktyczne produkty, meble oraz produkty oświetleniowe, jak choćby te dostępne na: Azzardo.com.pl.

Podstawowe założenia – do czego ma służyć dziecięcy kącik w salonie?

Aranżacja kącika dla najmłodszych w ramach pokoju dziennego zależy oczywiście od tego, do czego ma on służyć oraz ile lat ma nasza pociecha. Dla niemowlaków trzeba będzie stworzyć bezpieczną przestrzeń do zabawy na podłodze i do nauki chodzenia. Starsze dzieci mogą chcieć mieć w nim ukochane klocki, samochodziki lub książeczki do wspólnego czytania, a także przestrzeń do zabaw kreatywnych, w tym tworzenia efektownych prac plastycznych.

Od tego zależy w głównej mierze zależy typ wyposażenia, które ustawimy w dziecięcym kąciku zabaw w głównej części domu bądź mieszkania.

Niezbędne wyposażenie do dziecięcego kącika zabaw w salonie

Jak urządzić taki kącik i co musi do niego trafić? Zacznijmy od podstawy, czyli miękkiego dywanu, zapewniającego podłoże do zabawy czy nauki chodzenia. Warto wybrać model z krótkim włosiem, co znacząco ułatwia utrzymanie go w czystości. Dobrym pomysłem jest też umieszczenie w tej części pokoju dodatkowej lampy stojącej lub ściennej, która doświetli przestrzeń do zabawy, a także nada jej klimatyczności.

Kluczowym meblem dla całego kącika jest regał na zabawki, pozwalający zachować porządek w salonie. W mniejszych pomieszczeniach można zmienić go w skrzynię lub pudełka, dopasowane kolorystycznie i fakturą do całości wyposażenia pokoju dziennego. Bardzo przydatnym uzupełnieniem wyposażenia jest niewielki stoliczek i krzesełko (lub puf) dla malucha, by mógł się swobodnie bawić, a także spożywać posiłki. Świetnie sprawdzają się modele w przyjemnych dla oka kolorach, wykonane z drewna lub tworzyw sztucznych, trwałych i prostych do wyczyszczenia.

Nie zapominajmy o tym, by kącik dla maluchów wpisać wizualnie w całe pomieszczenie, by nie tylko zapewniał bezpieczną przestrzeń do zabawy, ale też nie wprowadzał nadmiernego chaosu do aranżacji reprezentacyjnej części domu. Sporo inspiracji pojawia się choćby na stronie: kreatordom.com.pl.

Praktyczny i wygodny salon dla wszystkich domowników

Pokój dzienny to przestrzeń dla wszystkich członków rodziny, przeznaczona do rekreacji. Również najmłodsi powinni w niej mieć swoje miejsce, by spędzać czas z najbliższymi, a przy tym rozwijać swoje horyzonty i pasje, rozkoszując się przyjemnością zabawy zawsze, gdy tylko mają na to ochotę.

Artykuł promocyjny.


Sprawdź także:
Archiwum: maj 2023
Photo of author

Tomasz Nowakowski

Popularne wpisy: