Jak zadbać o komfort snu i zdrowy kręgosłup maluszka?

Jako rodzic z pewnością zwracasz szczególną uwagę na to, jak rozwija się Twoje dziecko. Zależy Ci na tym, aby rosło ono zdrowo i zawsze cieszyło się dobrym samopoczuciem. Aby to osiągnąć, niezwykle ważne jest zadbanie o odpowiedni komfort snu, który ma duży wpływ na sylwetkę maluszka i jego kręgosłup. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając materac dla dzieci, by mieć pewność, że wybierasz to, co jest najlepsze.
Jak zadbać o komfort snu i zdrowy kręgosłup maluszka

Materac dla dzieci – jakie wypełnienie?

Pierwszą ważną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest wypełnienie materaca do łóżeczka dziecięcego. Dziś możliwości jest bardzo wiele i można z łatwością zrobić zakupy bez wychodzenia z domu, wybierając ofertę jednego z renomowanych sklepów – np. https://sypialniaplus.pl. Decydując się na rodzaj wypełnienia, zawsze miej na względzie bezpieczeństwo i zdrowie swojego maluszka. Tworzywo, z którego wykonany jest materac dla dzieci, nie może zawierać substancji chemicznych. Powinno mieć właściwości antyalergiczne oraz antyseptyczne – dzięki temu zapewnisz optymalne warunki do odpoczynku bez obaw o pojawienie się alergii czy innych problemów w trakcie rozwoju.

Jednym z rekomendowanych rodzajów wypełnienia jest to piankowe bądź lateksowe. Oba gwarantują cyrkulację powietrza i jednocześnie hamują rozwój drobnoustrojów. Jeśli chcesz się skusić na materac wodoodporny, zastanów się, czy to dobry pomysł – taki wariant być może jest praktyczny, ale niestety nie zapewnia odpowiedniej przepuszczalności powietrza. Oprócz lateksu czy pianki coraz częściej można znaleźć materace dziecięce z wypełnieniem wegańskim – np. z gryki. To także ciekawy, bezpieczny i wygodny sposób na zdrowy sen maluszka.

Zawsze zwracaj uwagę na to, czy wybierany przez Ciebie produkt posiada niezbędne atesty i certyfikaty, które potwierdzają jego jakość.

Materace dziecięce i ich optymalna twardość

Nie wiesz, jaki materac dla dziecka będzie najlepszy pod względem jego twardości? To niewątpliwie istotna cecha, którą trzeba mieć na względzie. Twardość i grubość nierozerwalnie łączą się z gęstością zastosowanych pianek w materacu. Pamiętaj o tym, że powinien on zapewnić stabilne i odpowiednie podparcie dla kształtującego się kręgosłupa dziecka. Maluch rozwija się szybko i takie wybory mają wpływ na jego późniejsze lata życia. Z uwagi na to, że niemowlę waży niewiele, nie musisz kupować twardego materaca. Taki o grubości od 11 do 14 cm będzie wystarczający. To solidne wsparcie i jednocześnie gwarancja dobrego snu. Nie wybieraj zbyt miękkiej powierzchni do spania. Może się ona przyczynić do zapadnia ciała na materacu i utrudni wykonywanie ruchów przez dziecko.

Znajdź idealny materac do pokoju dziecka w ofercie SypialniaPlus. Jesteśmy przekonani, że z łatwością wybierzesz coś odpowiedniego dla swojego maluszka. Szczególnie że niemowlę spędza mnóstwo czasu w łóżeczku, dlatego ta decyzja zakupowa jest niezwykle istotna i będzie miała wpływ zarówno na samopoczucie dziecka, jak i jego rozwój.


Sprawdź także:
Archiwum: październik 2022
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: