Jakie akcesoria przydadzą się podczas wyprawy z psem latem?

Lato to okres sprzyjający częstszym i dłuższym spacerom. Przebywanie na dworze służy nie tylko psu, ale i jego właścicielowi. Jeśli spędzamy czas na świeżym powietrzu podczas cieplejszych miesięcy, powinniśmy pamiętać o zabraniu ze sobą kilku akcesoriów. Sprawdź, co okaże się przydatne.

Przekąski

Ruch wzmaga apetyt. Na długie spacery i zabawy z psem na świeżym powietrzu warto zabrać ze sobą coś smacznego do jedzenia. Żeby pies mógł komfortowo się posilić, można zakupić małe porcje karmy mokrej „na raz” w wygodnych pojemnikach lub zabrać ze sobą woreczek suchej karmy. W serwowaniu tej drugiej pomocne będą turystyczne miski dla psa. Do ich produkcji używa się silikonu, dzięki czemu są lekkie i odporne na uszkodzenia. Poza tym zajmują mało miejsca, gdyż są składane. Karma sucha będzie lepszą opcją, bo nie wymaga po otwarciu przechowywania w lodówce. W przypadku psiego opiekuna doskonałym rozwiązaniem będą hermetyczne opakowania. Nie ma wówczas obawy, że przygotowany posiłek zostanie zgnieciony.

Zobacz też:  Bykowe - mobilizacja do posiadania potomstwa

Ochrona przed kleszczami

Lato to czas wzmożonej aktywności kleszczy. Pajęczaki te stanowią dla Ciebie i Twojego pupila spore niebezpieczeństwo. Zdolne są do przenoszenia wielu zagrażających zdrowiu, a nawet życiu, chorób. W przypadku ludzi jedną z bardziej znanych jest borelioza, a u psów babeszjoza. Aby ograniczyć ryzyko ukąszenia przez kleszcza podczas letnich wypadów do parku, lasu czy na łąkę, należy pamiętać o stosowaniu środków odstraszających. Dla psiego opiekuna mają one zazwyczaj formę aerozolu. Poza tym bardzo ważny jest odpowiedni strój – długi rękaw i spodnie do kostki oraz nakrycie głowy, najlepiej w jasnym kolorze. Preparaty przeciwkleszczowe dla czworonogów mają rozmaitą formę – obroży, kropel, tabletek, aerozoli. Po powrocie do domu nie można zapomnieć o dokładnym przejrzeniu ciała swojego i psiaka, czy przypadkiem nie przyniosło się ze sobą pasożyta.

Nawadnianie organizmu

Nawadnianie organizmu jest bardzo ważne, szczególnie latem, kiedy wysokie temperatury dają się we znaki. Dzienne spożycie płynów przez człowieka powinno wynosić przynajmniej 2 l. Zaleca się spożywanie niegazowanej wody mineralnej. Uważa się, że odczuwanie pragnienia to znak, że organizm jest już w około 2% odwodniony. W przypadku psów ogólnie przyjmuje się, że dzienne zapotrzebowanie na wodę wynosi 50–60 ml na kilogram masy ciała. Podczas letnich wypadów z psem warto mieć przy sobie butelkę z wodą dla siebie i pupila. W ofercie sklepów zoologicznych znajdują się specjalne bidony z poidełkiem, ułatwiające picie zwierzętom.

Zobacz też:  Opaski dla niemowląt - uroczy i praktyczny dodatek

Ochrona przed wysokimi temperaturami

Nie każdy człowiek oraz pies dobrze znosi wysokie temperatury. Psi opiekun może ulżyć sobie, zakładając lekki, przewiewny strój. Psiaki, mimo wiosennego linienia, cały czas noszą na grzbiecie spore ilości sierści. Ochłodę przynieść im mogą kąpiele. Ciekawym akcesorium są maty chłodzące. Można wyłożyć nimi legowisko lub zabrać ze sobą na wyprawę. Do wyboru są różne modele – jedne wymagają moczenia w wodzie, drugie schłodzenia, a jeszcze inne można używać bez żadnego wcześniejszego przygotowania. W przypadku psów o bardzo małej ilości sierści wskazana jest ochrona skóry przed szkodliwym wpływem promieniowania UV przy użyciu kremów z filtrem. Pamiętać trzeba o unikaniu przebywania na dworze wtedy, gdy słońce grzeje najmocniej.

Default image
Redakcja
Articles: 6