Jakie akcesoria przydadzą się podczas wyprawy z psem latem? Co zabrać?

Wakacje to czas, kiedy wielu z nas chce wyruszyć wraz ze swoim pupilem na wyprawę. Aby pies mógł cieszyć się czasem na świeżym powietrzu, warto zadbać o odpowiednie akcesoria, które zapewnią mu wygodę i bezpieczeństwo. W artykule podpowiadamy, jakie akcesoria przydadzą się podczas wyprawy z psem latem.
Jakie akcesoria przydadzą się podczas wyprawy z psem latem?

Jakie akcesoria przydadzą się podczas wyprawy z psem latem? Lato to okres sprzyjający częstszym i dłuższym spacerom. Przebywanie na dworze służy nie tylko psu, ale i jego właścicielowi. Jeśli spędzamy czas na świeżym powietrzu podczas cieplejszych miesięcy, powinniśmy pamiętać o zabraniu ze sobą kilku akcesoriów. Sprawdź, co okaże się przydatne.

Przekąski dla psiaka na wspólną wyprawę

jakie akcesoria przydadzą się podczas wyprawy z psem latem - przekąski

Ruch wzmaga apetyt. Na długie spacery i zabawy z psem na świeżym powietrzu warto zabrać ze sobą coś smacznego do jedzenia. Jakie akcesoria przydadzą się podczas wyprawy z psem latem? Żeby pies mógł komfortowo się posilić, można zakupić małe porcje karmy mokrej „na raz” w wygodnych pojemnikach lub zabrać ze sobą woreczek suchej karmy. W serwowaniu tej drugiej pomocne będą turystyczne miski dla psa. Do ich produkcji używa się silikonu, dzięki czemu są lekkie i odporne na uszkodzenia. Poza tym zajmują mało miejsca, gdyż są składane. Karma sucha będzie lepszą opcją, bo nie wymaga po otwarciu przechowywania w lodówce. W przypadku psiego opiekuna doskonałym rozwiązaniem będą hermetyczne opakowania. Nie ma wówczas obawy, że przygotowany posiłek zostanie zgnieciony.

Jakie akcesoria przydadzą się podczas wyprawy z psem latem? Smycz, szelki, obroża

Podczas wyprawy z psem latem jednym z najważniejszych akcesoriów jest obroża lub szelki wraz z odpowiednią smyczą. W zależności od wielkości i charakteru psa, można wybrać obrożę lub szelki dopasowane do jego potrzeb. Obroża powinna być miękka, wykonana z przewiewnego materiału, a dodatkowo posiadać elastyczny materiał, który pozwoli psu swobodnie poruszać się i oddychać. W przypadku wyjazdów w góry lub trudny teren, lepszym wyborem będą szelki, które zapewnią psu lepszą kontrolę oraz ochronę przed urazami kręgosłupa. Smycz powinna być wykonana z wytrzymałego materiału, z możliwością regulacji długości, a w przypadku psów dużych warto wybrać smycz z amortyzatorem, który zabezpieczy psa przed urazami w przypadku gwałtownego szarpnięcia. Jakie akcesoria przydadzą się podczas wyprawy z psem latem? Wszystkie akcesoria powinny być odpowiednio dobrane do psa, aby zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo podczas letniej wyprawy.

Sprawdź, jak powinna wyglądać ochrona przed kleszczami

jakie akcesoria przydadzą się podczas wyprawy z psem latem - ochrona przed kleszczami

Lato to czas wzmożonej aktywności kleszczy. Pajęczaki te stanowią dla Ciebie i Twojego pupila spore niebezpieczeństwo. Zdolne są do przenoszenia wielu zagrażających zdrowiu, a nawet życiu, chorób. W przypadku ludzi jedną z bardziej znanych jest borelioza, a u psów babeszjoza. Aby ograniczyć ryzyko ukąszenia przez kleszcza podczas letnich wypadów do parku, lasu czy na łąkę, należy pamiętać o stosowaniu środków odstraszających. Dla psiego opiekuna mają one zazwyczaj formę aerozolu. Poza tym bardzo ważny jest odpowiedni strój – długi rękaw i spodnie do kostki oraz nakrycie głowy, najlepiej w jasnym kolorze. Preparaty przeciwkleszczowe dla piesków mają rozmaitą formę – obroży, kropel, tabletek, aerozoli. Po powrocie do domu nie można zapomnieć o dokładnym przejrzeniu ciała swojego i psiaka, czy przypadkiem nie przyniosło się ze sobą pasożyta.

Co zabrać na podróż z psem? Nawadnianie organizmu

Nawadnianie organizmu jest bardzo ważne, szczególnie latem, kiedy wysokie temperatury dają się we znaki. Dzienne spożycie płynów przez człowieka powinno wynosić przynajmniej 2 l. Zaleca się spożywanie niegazowanej wody mineralnej. Uważa się, że odczuwanie pragnienia to znak, że organizm jest już w około 2% odwodniony. W przypadku psów ogólnie przyjmuje się, że dzienne zapotrzebowanie na wodę wynosi 50–60 ml na kilogram masy ciała. Jakie akcesoria przydadzą się podczas wyprawy z psem latem? Podczas letnich wypadów z psem warto mieć przy sobie butelkę z wodą dla siebie i zwierzaka. W ofercie sklepów zoologicznych znajdują się specjalne bidony z poidełkiem, ułatwiające picie zwierzętom.

Ochrona przed wysokimi temperaturami podczas górskiej wycieczki

jakie akcesoria przydadzą się podczas wyprawy z psem latem - ochrona przed wysokimi temperaturami

Nie każdy człowiek oraz pies dobrze znosi wysokie temperatury. Psi opiekun może ulżyć sobie, zakładając lekki, przewiewny strój. Psiaki, mimo wiosennego linienia, cały czas noszą na grzbiecie spore ilości sierści. Ochłodę przynieść im mogą kąpiele. Jakie akcesoria przydadzą się podczas wyprawy z psem latem? Ciekawym akcesorium są maty chłodzące. Można wyłożyć nimi legowisko lub zabrać ze sobą na wyprawę. Do wyboru są różne modele – jedne wymagają moczenia w wodzie, drugie schłodzenia, a jeszcze inne można używać bez żadnego wcześniejszego przygotowania. W przypadku psów o bardzo małej ilości sierści wskazana jest ochrona skóry przed szkodliwym wpływem promieniowania UV przy użyciu kremów z filtrem. Pamiętać trzeba o unikaniu przebywania na dworze wtedy, gdy słońce grzeje najmocniej.

Co zabrać na wycieczkę z psem? Podsumowanie

Wiesz już, jakie akcesoria przydadzą się podczas wyprawy z psem latem. Podczas wyprawy z psem latem warto zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek. Dla psa przydadzą się szelki lub obroża wraz z odpowiednią smyczą, a także przysmaki i woda. Dla właściciela przydatnym akcesorium będzie plecak, który pomieści potrzebne rzeczy, a także transporter samochodowy w przypadku dalszych wyjazdów. W przypadku wypraw w góry z psem warto wybrać odpowiednie szelki, zapewniające psu większą kontrolę i bezpieczeństwo. Bez względu na rasę czworonożnego przyjaciela, należy zadbać o jego wygodę i bezpieczeństwo, aby wyprawa przebiegła spokojnie i bez nieprzyjemnych niespodzianek.


Sprawdź także:
Archiwum: marzec 2023
Photo of author

Redakcja

Popularne wpisy: