X

Karnawałowa zabawa z dzieckiem w 3 krokach

Karnawał trwa w najlepsze! W szkołach i przedszkolach organizowane są liczne bale i maskarady. Jest to niewątpliwie czas szalonej zabawy i wyjątkowych atrakcji dla najmłodszych. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby świetnie bawić także się w domowych warunkach. Na pewno bardzo ucieszy to nasze dzieci. Zobacz, jak urządzić domowy karnawał w 3 prostych krokach!

1. Karnawałowy wystrój

Jak sprawić, aby nasz dom zaminił się w prawdziwą krainę zabaw? To proste – wystarczy kilka odpowiednich dekoracji. Z powodzeniem wykorzystać możemy do tego zwykłe balony i serpentyny, które zdobędziemy w praktycznie każdym markecie. Idealnie nadadzą się też niektóre świąteczne ozdoby, takie jak łańcuchy czy girlandy ze świątecznych lampek lub kolorowych koralików. Im więcej, tym lepiej – karnawał musi być huczny i pełen przepychu. Dla jeszcze lepszego efektu możemy zastosować również brokat. Wystarczy, że obsypiemy nim stół, na którym postawimy napoje i przekąski, a zrobi to ogromne wrażenie, zwłaszcza na najmłodszych.

2. Karnawałowe stroje

Nie ma karnawału bez pięknych, bajkowych kostiumów i przebrań. To przecież w tym okresie odbywają się najwspanialsze bale maskowe czy pochody. Dobrym wyjściem jest na pewno przygotowanie strojów samemu, jednak z doświadczenia wiemy, że dzieci najchętniej przebierają się za bohaterów ze swoich ulubionych bajek i filmów. Nie ma co się dziwić – wiele małych dziewczynek pragnie bawić się podczas karnawału jako Elsa lub Wonder Woman, a nie jeden chłopiec marzy by zostać Ninja, Kapitanem Ameryką czy Hulkiem.

Zobacz też:  Pożyczka na wyprawkę szkolną – czym jest, jak dostać?

Stroje dla dzieci z najróżniejszych bajek i filmów znaleźć można przede wszystkim w internecie, a ich największa zaletą jest to, że posłużą naszym pociechom nawet wtedy, gdy karnawał dobiegnie końca. Z powodzeniem można przecież zastąpić nimi klasyczne zabawki i sprawić, by nasze dzieci rozbudzały swoją wyobraźnię podczas codziennej zabawy. Same plusy, prawda?

3. Bajkowy bal

Mamy już pięknie udekorowane mieszkanie oraz przebrania dla dzieci, a więc przyszedł czas na karnawałowy bal. Zaczynamy od przygotowania przekąsek i napojów. Można po prostu kupić łakocie w sklepie, jednak możemy postarać się, aby na stole znalazło się nieco zdrowsze jedzenie. Z kolorowych i pysznych owoców zróbmy sałatkę oraz szaszłyki. Jabłka wykorzystajmy do przygotowania sorbetu z miodem. Upieczmy też kruche owsiane ciasteczka z rodzynkami, a do picia podajmy świeże i pełnowartościowe soczki.

Została nam jeszcze muzyka, którą lubią nasze dzieciaki i już możemy chwytać za telefon i zaprosić kilku przyjaciół naszych pociech, aby razem z nim hucznie świętowały karnawał. Dla umilenia czasu warto przygotować jakieś ciekawe gry i zabawy, a może nawet domowe karaoke? Nie potrzebujemy do tego żadnego specjalnego sprzętu. Wystarczy komputer z głośnikami, dostęp do internetu i ochota na dobrą zabawę. Tymi sposobami perfekcyjny karnawałowy bal dla naszego dziecka!

Zobacz też:  Jak zadbać o komfort snu dziecka od pierwszych miesięcy życia?

Zatem do dzieła, bo do końca karnawału zostało niewiele czasu!

Artykuł promocyjny


Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: