Kiedy kupić wózek dla dziecka? Dowiedz się więcej na ten temat!

Wielu przyszłych rodziców zastanawia się nad tym, kiedy kupić wózek dla dziecka. Niejednokrotnie kompletowanie wyprawki rozpoczyna się jeszcze przed porodem, choć niektórzy wierzą, że należy robić to już po narodzinach pociechy. Sprawdź to!
kiedy kupić wózek

Warto zapamiętać!

  • Ból mięśni w ciąży często wynika z naturalnych zmian zachodzących w organizmie kobiety, takich jak zwiększenie masy ciała, powiększająca się macica.
  • Zaleca się, aby przyszła mama unikała pozycji i aktywności, które mogą powodować dodatkowe napięcie mięśni.

Kiedy kupić wózek dziecięcy dla noworodka?

Wózek dziecięcy może ułatwiać codzienne funkcjonowanie z maluchem w rodzinie. Kiedy kupić wózek? Można zdecydować się na to już około trzeciego trymestru ciąży. Wówczas można dostosować kolor wózka do płci dziecka. Praktycznym rozwiązaniem okazać się może też zakup wózka po porodzie, choć wtedy trzeba pamiętać o tym, że nie należy przesadnie odkładać wyboru konkretnego modelu ze względu na potrzeby dziecka. W pierwszym okresie życia pociechy sprawdzić się może gondola. Po około pół roku, gdy chce się wyjść z maluchem na spacer i jest on w stanie samodzielnie siadać, przydatna jest spacerówka.

O czym pamiętać, wybierając wózek dla niemowlaka?

Gdy wybiera się wózek dla swojego dziecka, z pewnością należy dostosować jego rodzaj do jego potrzeb oraz zadbać o to, aby konstrukcja minimalizowała ryzyko, że maluch wypadnie. Ważne jest również to, aby zatroszczyć się o:

  • komfort użytkowania wózka,
  • solidny stelaż,
  • pasy bezpieczeństwa.

Sporym zainteresowaniem cieszą się wózki wielofunkcyjne, które często są połączeniem fotelika samochodowego, gondoli i spacerówki. Ciekawym pomysłem mogą okazać się również parasolki, które są stosunkowo lekkie.

Decydując się na wózek dla dziecka, trzeba pamiętać o tym, że może to być spory wydatek. Warto kupić model dopasowany do zapotrzebowania malucha oraz wygodny w użytkowaniu. Ci, którzy wierzą w przesądy, mogą poczekać z zakupem całościowej wyprawki do końca ciąży.


Sprawdź także:
Archiwum: marzec 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: