Kiedy można uprawiać seks po porodzie?

Panie, które wydały na świat swojego potomka z pewnością potrzebują chwili czasu na to, by odpocząć i dojść do siebie.
Kiedy można uprawiać seks po porodzie?

Panie, które wydały na świat swojego potomka z pewnością potrzebują chwili czasu na to, by odpocząć i dojść do siebie. Nie da się ukryć, że przez pierwsze dni z pewnością nie mają ochoty na miłośne uniesienia. Jednak taka ochota przychodzi z czasem, jednak jedną z podstawowych kwestii jest to kiedy seks po cesarce będzie całkowicie bezpieczny?

Seks po porodzie- czy jest wskazany?

Ciąża jest z pewnością bardzo radosnym, a jednocześnie maksymalnie burzliwym okresem w życiu każdej kobiety. To właśnie wtedy jej ciało odpowiednio przygotowuje się na to, by wydać na świat potomka. Panie z pewnością przez cały ten okres doskonale wiedzą, że mają one prawdziwą burzę hormonów. W ich ciele, zarówno pod względem psychicznym jak i pod względem fizycznym zachodzi wiele zmian. Oczywiście część z nich jest o wiele łatwiejsza, a część z nich jest wręcz niemożliwa do zaakceptowania. Niemniej jednak nawet największe zmiany przychodzą z o wiele większą łatwością w momencie, kiedy kobiety wiedzą, że już za kilka miesięcy będą mogły wziąć swojego malucha w objęcia. Oczywiście nawet w ciąży, kobieta w dalszym ciągu pozostaje kobietą, a to oznacza, że ma ona swoje potrzeby, nawet i te, które odnoszą się do jej seksualności. Wielu panów wskazuje na to, że podczas oczekiwania na dziecko, przyszłe mamy całkowicie straciły ochotę na seks i jakiekolwiek miłosne igraszki. Okazuje się jednak, że podczas wszystkich dziewięciu miesięcy, w których trwa ciąża panie miewają zarówno lepsze jak i nieco gorsze dni. Z pewnością jednak można stwierdzić, że podczas całego okresu ciąży przyjdą i takie dni, w których przyszła mama będzie chętna na miłosne uniesienia. Panowie oczywiście muszą zrozumieć, że organizm kobiety w ciąży jest dość mocno obciążony, a co za tym idzie panie bez ustanie czują się zmęczone i senne. Większość mężczyzn oczekuje jednak zmiany, w okresie połogu. Wówczas uważają oni, że panie będą w pełni gotowe na współżycie, a co najważniejsze wróci im ochota na seks. Niemniej jednak seks porodzie nie jest dla kobiet tak oczywistą sytuacją. Często panie są w dalszym ciągu zmęczone, a także istnieje szereg medycznych przeciwwskazań, które zgodnie zalecają, by na pewien czas powstrzymać się od współżycia. Czy więc seks po porodzie jest wskazany, czy być może zakazany? Ten temat szeroko poruszają też eksperci na stronie: https://sekspedia.pl/seks-po-porodzie. Okazuje się, że z pewnością seks po porodzie nie jest zakazany, jednak nie jest też wskazany tuż po połogu. Wobec tego można powiedzieć, że młodzi rodzice na pewien okres będą musieli powstrzymać się przed współżyciem. Jednak kluczową kwestia okazuje się to, kiedy można uprawiać seks po cesarce czy porodzie naturalnym?

Kiedy można uprawiać seks po cesarce?

Pierwszy seks po porodzie z pewnością będzie się nieco różnił od tego, do którego pary były przyzwyczajone przed. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że zarówno mamy jak i tatusiowe są w tej kwestii bardzo ostrożni. Zwykle podchodzą do kwestii współżycia po porodzie z ogromnym dystansem i swojego rodzaju zachowawczością. W praktyce jednak można powiedzieć, że seks po porodzie nie powinien być odkładany na przysłowiową ostatnią chwilę. Co więcej pary powinny wiedzieć, że orgazm z połogu zwykle może być o wiele bardziej intensywny i dynamiczny niż przed. Niemniej jednak panie, szczególnie po cesarskim cięciu powinny stosować się do zaleceń specjalistów- ginekologów. Zwykle zaleca się, by z pierwszym stosunkiem odczekać około 6 tygodni od zakończenia połogu. Dlaczego? Otóż wskazuje się, że jest to czas niezbędny by narządy rozrodcze kobiety powróciły do stanu jeszcze sprzed okresu ciąży. Wówczas stosunek płciowy będzie przede wszystkim bezpieczny i nie będzie powodował żadnych dolegliwości bólowych. Co więcej okres około 6 tygodni jest również optymalnym czasem potrzebnym na to, by zagoiły się ewentualne rano po cesarskim i rany krocza. Warto jednak zaznaczyć, że wszystko zależy od kobiety i jej samopoczucia. Niektóre panie do pełni aktywności seksualnej mogą powrócić nawet na 3 tygodnie po porodzie, o ile oczywiście będą czuły się dobrze i gotowe.


Sprawdź także:
Archiwum: luty 2023
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: