Księżniczki Disneya – imiona i opisy bohaterek

Czy znasz wszystkie księżniczki Disneya? Imiona oraz charakterystykę najważniejszych bohaterek produkcji Walta Disneya znajdziesz w naszym artykule. Przeczytaj i sprawdź, ile z nich pamiętasz!
księżniczki disneya imiona

Bajki Disneya towarzyszyły dzieciom od dawna i każda produkcja wytwórni zawsze cieszyła się dużą popularnością. Poznaj skład księżniczek Disneya, imiona oraz najważniejsze informacje o idolkach dziewczynek i chłopców.

Księżniczki Disneya – imiona oficjalnych Disney Princess

Filmy animowane Disneya odniosły ogromny sukces, dlatego firma postanowiła rozszerzyć swoją działalność i stworzyć dodatkowe produkty dla swoich małych fanek. Obecnie w oficjalnych składzie znajduje się 12 bohaterek bajek. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

Królewna śnieżka – pierwsza księżniczka Disneya

Główna bohaterka filmu „Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków” to pierwsza oficjalna księżniczka Disneya. Imię tej bohaterki nie jest przypadkowe, ponieważ po zjedzeniu zatrutego jabłka spędziła wiele lat podczas śmiertelnego snu. Chociaż bajka powstała w 1937 roku, wciąż cieszy się dużą popularnością.

Kopciuszek

Chociaż bohaterka tego filmu została sierotą, po czym trafiła do swojej toksycznej macochy, wciąż nie traciła wiary i nadziei na lepsze życie. Dzięki swojej serdeczności ma wielu przyjaciół, z których pomocą udaje jej się dotrzeć na upragniony bal oraz poznać swojego księcia.

Aurora

Aurora nazywana także Różyczką to księżniczka, na którą zła czarodziejka rzuciła klątwę. Początkowo miała ona doprowadzić do śmierci dziewczynki w dniu jej 16. urodzin, jednak wiedźma złagodziła ją, wprowadzając Aurorę w sen, z którego wybudzić mógł ją dopiero książę.

Ariel

Bohaterka „Małej Syrenki” to jedna z najpopularniejszych księżniczek Disneya. Imię zostało jej nadane dopiero w filmie, ponieważ Andersen w swojej baśni go nie ujawnił. W imię miłości do księcia była gotowa wyjść na ląd i oddać swój piękny głos.

Bella

Księżniczka z bajki „Piękna i Bestia”. By ratować swojego ojca, zamieszkała z tytułową bestią. Wyglądem przypomina cesarzową Sisi, a jej ulubionym kolorem jest żółty. Cierpi z powodu samotności w wiosce, w której uważa się ją za dziwną.

Dżasmina

Bohaterka filmu „Aladyn”, nazywana również Jasmine. Księżniczka jest wyjątkowo inteligentna, uparta oraz odważna, chociaż zdarza jej się być złośliwą. Nie boi się porzucić wygodnego życia na królewskim dworze, by znaleźć mężczyznę swojego życia.

Pozostałe oficjalne księżniczki

Poznałeś już pierwszą połowę księżniczek Disneya. Imiona kolejnych bohaterek znajdziesz poniżej:

  • Pocahontas;
  • Mulan;
  • Tiana;
  • Roszpunka;
  • Merida;
  • Vaiana.

Początkowo do grona księżniczek należała także postać Dzwoneczka znana z filmu o tytule „Piotruś Pan”, jednak z czasem bohaterkę przeniesiono do serii Wróżki Disneya. Ze spisu księżniczek postanowiono wykreślić także Esmeraldę znaną z „Dzwonnika z Notre Dame”.

Inne znane księżniczki z filmów animowanych Disneya

Zastanawiasz się, dlaczego Elsa i Anna znane z „Krainy lodu” nie trafiły do oficjalnego grona księżniczek Disneya? Przyczyna takiej sytuacji jest dość oczywista. Firma stwierdziła, że podjęcie takiej decyzji nie będzie dla nich wystarczająco opłacalne.

Podobnie było w przypadku Giselle – głównej bohaterki „Zaczarowanej”. Zarząd nie dodał jej postaci do oficjalnej serii księżniczek Disneya, ponieważ wiązałoby się to z obowiązkiem ponoszenia opłat licencyjnych za wykorzystywanie wizerunku aktorki Amy Adams.

Prawdopodobnie znałeś większość przedstawionych w artykule księżniczek Disneya. Imiona wszystkich z nich powinien rozpoznawać każdy rodzic.


Sprawdź także:
Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: