X

Kuchnia marzeń – o czym należy pamiętać podczas aranżacji?

kuchnia marzeń

Kuchnia to jedno z miejsc, które, by być funkcjonalne – wymagają odpowiedniego zaplanowania. Specjaliści wskazują na kilka kwestii, które sprawiają, że każda minuta spędzona w kuchni staje się bardziej komfortowa. Zobacz, jakie rozwiązania warto wdrożyć, aby uprzyjemnić sobie gotowanie i nie tylko.

Zasada trójkąta roboczego

Wygodę w kuchni można zapewnić sobie poprzez jej odpowiednią aranżację.  Najważniejszą z zasad, której warto trzymać się w tym miejscu, jest tzw. trójkąt roboczy. Pojęcie to wskazuje na rozmieszczenie trzech najistotniejszych elementów, czyli lodówek, kuchenek i wyposażonych w baterie kuchenne zlewów na kształt tytułowego trójkąta, co znacznie podnosi komfort pracy. Odległości pomiędzy poszczególnymi strefami powinny wynosić około 120 cm, co sprawia, że przemieszczanie się między miejscem służącym do przechowywania, mycia, czy finalnego gotowania nie sprawia trudności, a wszystko, co potrzebne jest w zasadzie pod ręką.

Oprócz odpowiedniego zaaranżowania przestrzeni, warto przemyśleć kwestię mebli. Świetnym pomysłem jest zastąpienie szafek przez szuflady, dzięki czemu znacznie łatwiej jest dotrzeć na ich tył. Wygodę w trakcie pichcenia zagwarantują też takie przedmioty, jak pojemniki do przechowywania żywności, czy praktyczne organizery, dzięki którym można okiełznać zawartość szuflad. Genialnie sprawdzają się także baterie kuchenne z ruchomymi głowicami, dzięki którym można z łatwością napełnić nawet niewymiarowe naczynie.

Zobacz też:  Kiedy obniżyć łóżeczko dziecka? Odpowiadamy!

Praktyczne pomysły do zastosowania w kuchni

Urządzanie kuchni nie powinno zakończyć się wyłącznie na doborze mebli i pasujących do nich kafli na posadzkach, czy ścianach. Kluczowe jest zastosowanie rozwiązań, które usprawnią codzienną krzątaninę i uprzyjemnią kuchenne zmagania z potrawami. Doskonałym pomysłem jest wykonanie zabudowy, dzięki czemu można maksymalnie wykorzystać dostępny metraż. Mniejsza ilość przyrządów na widoku to większa szansa na utrzymanie porządku i uzyskanie wrażenia czystości.

Istotą sukcesów w kuchni jest optymalna pod względem rozmiaru powierzchnia robocza. Jedynie wtedy, gdy zapewnimy sobie odpowiednią ilość miejsca do pracy, będziemy w stanie płynnie poruszać się pośród garnków i przygotowywanych dań, szczególnie gdy będą wykonywane dla większej ilości osób.

Nie można zapomnieć także o dobrej jakości elementach wykończeniowych, które powinny być przede wszystkim odporne na zastane warunki. Baterie kuchenne oraz sprzęty AGD warto więc wybierać spośród tych, które charakteryzują się doskonałą jakością wykonania i są odporne na działanie nawet stosunkowo twardej wody.


Sprawdź także:

Zobacz też:  Smartwatch, który warto mieć

Może Cię także zainteresować: