Kucyki pony – imiona, które musisz znać!

Twoje dziecko uwielbia kucyki pony? Imiona tych bohaterek powinien znać każdy rodzic przedszkolaka. Znajdziesz je w naszym poradniku wraz z najważniejszymi informacjami o postaciach!
kucyki pony imiona

Z pewnością znasz kucyki pony. Imiona tych zwierzaków zmieniały się na przestrzeni ostatnich 50 lat, dlatego niektórzy rodzice nie są z nimi na bieżąco. Przeczytaj artykuł i poznaj lepiej idolki swoich pociech.

Kucyki pony – imiona kucyków z serialu „My little pony przyjaźń to magia”

Pierwszy kucyk pony wyprodukowany przez firmę Hasbro był brązowy i miał blond grzywę oraz ogon. Nie cieszył się on zbyt dużą popularnością, dlatego postanowiono całkowicie odmienić jego wygląd. Nowe kucyki otrzymały umaszczenia w różnych kolorach tęczy, a serie nazwano My Little Pony. Poznaj bohaterki najnowszej odsłony serialu.

Twilight Sparkle

To najzdolniejsza organizatorka spośród wszystkich kucyków pony. Imię zawdzięcza swojemu znaczkowi – ciemnoróżowej gwieździe. Jest alicornem, czyli jednocześnie pegazem oraz jednorożcem. Ma liliowe umaszczenie, a grzywa i ogon są granatowe, a także ozdobione różowo-fioletowymi pasemkami.

Rainbow dash

Rainbow Dash to błękitny pegaz, z tęczową grzywą i ogonem. Jej znakiem rozpoznawczym jest niebiesko-żółto-czerwona błyskawica w otoczeniu białej chmury. Najważniejszą cechę jej charakteru stanowi lojalność, jednak nie można jej odmówić inteligencji oraz pracowitości.

Pinkie pie

Pinkie pie to najbardziej towarzyska postać spośród wszystkich kucyków pony. Imię zawdzięcza swojej ogromnej miłości do wypieków i różowej intuicji, która sprawia, że trzęsie się, gdy nadchodzą ważne wydarzenia. Ma jasnoróżowe umaszczenie oraz ciemnoróżowy ogon i grzywę.

Applejack

Najbardziej charakterystycznym znakiem tego kucyka jest jego nakrycie głowy – farmerski kapelusz. Oczywiście jak pozostałe bohaterki (z wyjątkiem Applebloom, Scootaloo, Sweetie Belle – podopiecznych Cheerilee) ma indywidualny symbol, którym są trzy czerwone jabłka. Applejack jest pracowita, ale bywa również uparta.

Fluttershy

To najbardziej wrażliwa postać pośród kucyków pony. Imię zawdzięcza swojej nieśmiałości, która jest szczególnie widoczna w jej oczach. Fluttershy to żółto-kremowy pegaz o jasnoróżowym ogonie oraz grzywie, a jego znakiem rozpoznawczym są trzy motylki.

Rarity

To jednorożec o białym umaszczeniu oraz ciemnofioletowej grzywie i ogonie. Jego indywidualnym znakiem są jasnoniebieskie diamenty. Rarity jest wyniosła, jednak jej ogromną zaletę stanowi wysoka inteligencja oraz zaradność.

Prawdopodobnie słyszałeś już o kucykach pony, imionach tych bohaterek często są mylone przez rodziców, jednak dzięki naszemu artykułowi ich zapamiętanie będzie wyjątkowo łatwe.


Sprawdź także:
Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: