Lekka spacerówka do samolotu. Sprawdź, jaki wózek dziecięcy do samolotu

Żyjemy w czasach, gdy podróże z dzieckiem stały się znacznie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Możemy także bez problemu podróżować za granicę z małym dzieckiem. Co będzie nam potrzebne podczas takiej wyprawy? Jaka jest najlepsza lekka spacerówka do samolotu?
Lekka spacerówka do samolotu

Jaka jest najlepsza lekka spacerówka do samolotu? Obecnie możemy korzystać nie tylko z otwartych granic, ale przede wszystkim wielu udogodnień w hotelach, restauracjach czy samolotach. Wszystko to sprawia, że rodzinne wakacje są naprawdę komfortowe! Jedynym warunkiem jest odpowiednio dobrany wózek spacerowy. Przekonaj się, dlaczego warto postawić na nowoczesny model Bumprider Connect. Jest łatwy w obsłudze, wygodny dla maluszka i może służyć jako wózek dla bliźniaków! Co jeszcze wyróżnia go na tle innych?

wózek do samolotu

Podróże z dzieckiem na pokładzie samolotu – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Zanim zaczniesz poszukiwania idealnego wózka do samolotu, warto wiedzieć, jak w teorii wygląda podróżowanie z dzieckiem. Przede wszystkim należy podkreślić, że niemal wszystkie linie lotnicze oferujące loty po Europie przygotowały się już na przyjęcie najmłodszych pasażerów. Rodzice bardzo doceniają, że mogą oddać wózek tuż przed wejściem na pokład, już na płycie lotniska, jednak to dopiero początek listy czekających na nich udogodnień. Warto w tym miejscu podkreślić, że spacerówka może być również oddana do luku bagażowego lub – w przypadku niektórych przewoźników – zabrana na pokład (o ile po złożeniu jest nie większa niż bagaż podręczny). Sprawdź teraz jaka lekka spacerówka do samolotu jest najlepsza.

wózek do samolotu

Na jakie udogodnienia możesz liczyć? Przede wszystkim w przypadku pasażerów do 2. roku życia, potrzebny im wózek spacerowy czy gondola nie podlegają dodatkowej opłacie. Niektóre linie lotnicze zezwalają także na bezpłatne zabranie ze sobą fotelika czy złożonego łóżeczka turystycznego. To istotne z punktu widzenia tych rodziców, którzy podróżują do miejsc, w których hotele nie udostępniają takich przedmiotów swoim gościom. W przypadku maluchów powyżej 2. roku życia każdy dodatkowy bagaż będzie musiał zostać opłacony dodatkowo.

Wózek dziecięcy do samolotu

Każda gondola lub lekka spacerówka do samolotu muszą zostać oznaczone przez pracowników lotniska. Pracownicy przygotują odpowiednią naklejkę w momencie odprawy, dzięki czemu nie dojdzie do pomyłki podczas odbierania swoich bagaży. Jeśli nie zabierasz wózka na płytę lotniska, możesz również owinąć go folią. To dla ciebie dodatkowe zabezpieczenie, że w trakcie podróży nie dojdzie do niechcianych zniszczeń, gdyby się niekontrolowanie rozłożył.

Bumprider Connect

Bumprider Connect – wózek do samolotu i na co dzień

Najlepsza lekka spacerówka do samolotu jest stosunkowo nieduża. Jednocześnie warto wybierać trwałe modele, w których nie będziecie bali się poruszać po zróżnicowanym terenie w nowym miejscu. Z tego względu warto wziąć pod uwagę nowoczesny wózek do samolotu 2w1 Bumprider Connect. To rozwiązanie, które rekomendujemy zarówno w czasie podróży, jak i na co dzień.

Bumprider Connect

Lekka spacerówka do samolotu – zalety

Co sprawia, że wózek Bumprider Connect podbija serca kolejnych rodziców? Na szczególne podkreślenie zasługuje wygoda prowadzenia i łatwe składanie przy użyciu jednej ręki To niebagatelne ułatwienie w podróży, gdy jednocześnie musisz ogarnąć dzieci i walizki, ale docenisz je również podczas robienia codziennych zakupów czy odbierania maluchów ze żłobka. Nowoczesna spacerówka jest zwrotna, dzięki czemu manewrowanie po zatłoczonym lotnisku, przepełnionych sklepowych alejkach czy chodniku w środku miasta jest naprawdę wygodne. Zwróć też uwagę na pojemny kosz na zakupy – dzięki niemu możesz przewozić wszystko, co najważniejsze. Producent tego wózka spacerowego do samolotu zadbał o wytrzymały stelaż, a dla podróżujących rodziców dodatkowym udogodnieniem jest także specjalna blokada po złożeniu i amortyzacja. Nie bez znaczenia pozostaje łatwy do utrzymania w czystości materiał, z którego wózek Bumprider jest wykonany – można je bowiem prać w pralce bez obaw o zniszczenia. Maksymalny udźwig wózka dla dziecka to około 22 kg.

spacerówka do samolotu

Lekki wózek spacerowy na podróż samolotem – podsumowanie

Kompaktowa lekka spacerówka do samolotu Bumprider to jednak przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo dziecka. Producent zadbał o 5-punktowe pasy, które przytrzymują stabilnie maluszka na siedzisku i dużych rozmiarów budkę osłaniającą jego buzię przed słońcem. Istnieje także możliwość zamontowania uchwytu na parasolkę. Na docenienie zasługuje możliwość rozłożenia oparcia do pozycji leżącej. Spacerówka jest wyposażona w regulowany podnóżek, a cały wózek waży około 9 kg, dzięki czemu w łatwy sposób można go składać i przenosić. Co istotne, rodzeństwo może poruszać się razem, bo nowoczesny Bumprider to sprawdzony wózek dla bliźniaków – można połączyć ze sobą 2 modele, by rodzinne podróżowanie było jeszcze wygodniejsze.

Najczęściej zadawane pytania

Jaki wózek można zabrać do samolotu?

Istnieje możliwość zabrania w podróż samolotem spacerówki lub gondoli. Do samolotu można zabrać spacerówkę lub głęboki wózek z gondolą.

Jakie wymiary wózka do samolotu?

Do samolotu bezpłatnie można zabrać fotelik samochodowy i składany wózek. Dla dziecka poniżej 2. roku życia, które podróżuje na kolanach opiekuna, limit wagi bagażu podręcznego wynosi 12 kg. Nie może również być większy niż 55x35x25 cm.

Jak zapakować wózek do samolotu?

Wózek przed odprawą bagażu należy odpowiednio zabezpieczyć. Owiń go folią bąbelkową, a następnie streczem. Możesz też zaopatrzyć się w torbę przeznaczoną na określony model wózka.


Sprawdź także:

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: