X

Meble do pokoju dziecka — jakich elementów nie może w nim zabraknąć?

Aranżacja sypialni dziecka powinna być odpowiednio przemyślana zarówno pod kątem praktycznym, jak i estetycznym. Pełni ona bowiem bardzo ważną funkcję w życiu każdego malucha — jest miejscem do zabawy, odpoczynku, ale i nauki. Jak więc ją zorganizować? Jest kilka elementów, które koniecznie powinny się w niej znaleźć. Sprawdź, jakich mebli w pokoju dziecka nie powinno zabraknąć!
Meble do pokoju dziecka

Łóżko dziecięce — podstawa każdej sypialni

Główną funkcją każdej dziecięcej sypialni jest niezaprzeczalnie odpoczynek. Łóżko do pokoju dziecięcego jest więc jego niezbędnym elementem. Jak jednak wybrać najlepsze? Wiele zależy od tego, jakie są Twoje oczekiwania wobec niego, ale warto wziąć pod uwagę również zdanie malucha.

Łóżka dziecięce sprzedawane są w przeróżnych formach: od klasycznych modeli, do ciekawych, stylizowanych np. na samochód policyjny czy wyścigówkę. Poszczególne łóżka dziecięce mogą być również ozdobione motywami bajkowymi bądź delikatnymi naklejkami, nadającymi dziecięcej przestrzeni przytulności. Dobre jakościowo i jednocześnie tanie łóżka dziecięce znajdziesz na Interbeds.pl

Komoda czy szafa do pokoju dziecięcego? 

W sypialni nie może zabraknąć również mebli do przechowywania ubrań dziecięcych. Na co jednak postawić, aby nie zagracić niepotrzebnie przestrzeni? Jeśli pokój jest niewielki, a w mieszkaniu jest już spora garderoba, dobrym wariantem może być pojemna komoda. Taki mebel pozwoli na schowanie najbardziej potrzebnych ciuchów w zasięgu ręki, a jednocześnie będzie oszczędnym wymiarowo wyborem.

Zobacz też:  Jak wynagrodzić świadkowi poświęcenia, czyli prezenty z pomysłem 2022

Gdy niezbędny jest mebel o dużej pojemności, szafa okaże się dobrym wyborem. Pomieścisz w niej zdecydowanie więcej niż w kilkuszufladowej komodzie, ale musisz pamiętać, że wiąże się to również z jej większymi wymiarami. Zastanów się, ile miejsca w pokoju możesz na nią poświęcić, a następnie dopasuj do danej przestrzeni odpowiednią wymiarowo szafę.

Miejsce do nauki, czyli ergonomiczne biurko i krzesło

Przedszkolak czy pociecha rozpoczynająca naukę szkolną potrzebuje miejsca, w którym będzie mogła pochylić się nad zadanymi pracami domowymi. Należy więc wyodrębnić z pokoju dziecięcego odrobinę miejsca na biurko i krzesło. Musisz jednak pamiętać o tym, że powinny być one odpowiednio dopasowane do malucha — zarówno pod względem komfortu i wygody, jak i prawidłowej postawy kształtującego się właśnie kręgosłupa dziecka.

Najlepszym wyborem mogą okazać się meble o regulowanej wysokości. Dzięki temu z łatwością dopasujesz je do aktualnych potrzeb dziecka, a tym samym oszczędzisz sobie kolejnych wydatków po upływie krótkiego czasu.

Przestrzeń do zabawy: miękki dywan i miejsce na zabawki

Dzieci w każdym wieku uwielbiają zabawę, dlatego też w ich pokojach nie może zabraknąć na nią miejsca. Poza łóżkiem, szafą czy biurkiem musi się więc w niej znaleźć także miękki dywan, który będzie idealną przestrzenią do zabawy. Jego wielkość i kolorystykę dopasuj do wybranych już mebli, a pokój charakteryzował się będzie spójnością.

Zobacz też:  Kupno mieszkania dla rodziny z dziećmi - na co zwrócić uwagę?

Nie zapomnij również o odrobinie miejsca na posiadane przez Twoją pociechę zabawki. Dobrym wariantem może okazać się regał o kilku poziomach półek, na których zagoszczą ulubione lalki czy samochodziki, z czasem zastąpione przez podręczniki szkolne. Wygodne mogą okazać się również proste zamykane pojemniki, które dziecko z łatwością będzie przesuwało po pokoju.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, podpytaj malucha o jego ulubione wzory i kolory. W ten sposób łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiednie meble, odpowiadające nie tylko Twoim wymaganiom, ale i upodobaniom pociechy. Dzięki temu jej sypialnia będzie wartościowym pokojem dla każdego z was. Powodzenia!


Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: