Meble do pokoju dziecka – jakich elementów nie może zabraknąć w pokoju dziecięcym?

Aranżacja sypialni dziecka powinna być odpowiednio przemyślana zarówno pod kątem praktycznym, jak i estetycznym. Pełni ona bowiem bardzo ważną funkcję w życiu każdego malucha – jest miejscem do zabawy, odpoczynku, ale i nauki. Sprawdź, jakie meble do pokoju dziecka są potrzebne.
Meble do pokoju dziecka

Jakie meble do pokoju dziecka? Zestaw mebli do pokoju dziecka to nie tylko meble, to kolekcja elementów, które pomogą stworzyć nowoczesne wnętrze dla Twojego malucha. Urządzając pokój dziecka, warto zwrócić uwagę nie tylko na design mebli, ale również na dodatki oraz bezpieczeństwo. Właściwe akcesorium może sprawić, że pokój dziecka stanie się nie tylko piękny, ale również funkcjonalny i bezpieczny. Sprawdź, jak wybrać meble do pokoju dziecka. 

Łóżko dziecięce – podstawa każdej sypialni

meble do pokoju dziecka - łóżko

Główną funkcją każdej dziecięcej sypialni jest niezaprzeczalnie odpoczynek. Łóżko do pokoju dziecięcego jest więc jego niezbędnym elementem. Jak jednak wybrać najlepsze? Wiele zależy od tego, jakie są Twoje oczekiwania wobec niego, ale warto wziąć pod uwagę również zdanie malucha.

Meble do pokoju dziecka – wygodne łóżka dziecięce sprzedawane są w przeróżnych formach: od klasycznych modeli, do ciekawych, stylizowanych np. na samochód policyjny czy wyścigówkę. Poszczególne łóżka dziecięce mogą być również ozdobione wyjątkowymi motywami bajkowymi bądź delikatnymi naklejkami, nadającymi dziecięcej przestrzeni przytulności pokojowi twojego dziecka. Dobre jakościowo i jednocześnie tanie łóżka dziecięce znajdziesz na Interbeds.pl

Meble do pokoju dziecka – komoda czy szafa? 

W sypialni nie może zabraknąć również mebli do przechowywania ubrań dziecięcych. Na co jednak postawić, aby nie zagracić niepotrzebnie przestrzeni? Jeśli pokój jest niewielki, a w mieszkaniu jest już spora garderoba, dobrym wariantem może być pojemna komoda. Taki mebel pozwoli na schowanie najbardziej potrzebnych ciuchów w zasięgu ręki, a jednocześnie będzie oszczędnym wymiarowo wyborem.

Gdy niezbędny jest mebel o dużej pojemności, szafa okaże się dobrym wyborem. Pomieścisz w niej zdecydowanie więcej niż w kilkuszufladowej komodzie, ale musisz pamiętać, że wiąże się to również z jej większymi wymiarami. Zastanów się, ile miejsca w pokoju możesz na nią poświęcić, a następnie dopasuj do danej przestrzeni odpowiednią wymiarowo szafę.

Urządzanie pokoju dla twojego dziecka – miejsce do nauki

Przedszkolak czy pociecha rozpoczynająca naukę szkolną potrzebuje miejsca, w którym będzie mogła pochylić się nad zadanymi pracami domowymi. Należy więc wyodrębnić z pokoju dziecięcego odrobinę miejsca na biurko i krzesło. Musisz jednak pamiętać o tym, że powinny być one odpowiednio dopasowane do malucha — zarówno pod względem komfortu i wygody, jak i prawidłowej postawy kształtującego się właśnie kręgosłupa dziecka.

Najlepszym wyborem mogą okazać się kolekcje mebli dziecięcych o regulowanej wysokości. Dzięki temu z łatwością dopasujesz je do aktualnych potrzeb dziecka, a tym samym oszczędzisz sobie kolejnych wydatków po upływie krótkiego czasu.

Przestrzeń do zabawy – miękki dywan i miejsce na zabawki

meble do pokoju dziecka - przestrzeń do zabawy

Dzieci w każdym wieku uwielbiają zabawę, dlatego też w ich pokojach nie może zabraknąć na nią miejsca. Poza łóżkiem, szafą czy biurkiem musi się więc w niej znaleźć także miękki dywan, który będzie idealną przestrzenią do zabawy. Jego wielkość i kolorystykę dopasuj do wybranych już mebli dla dzieci, a idealny pokój charakteryzował się będzie spójnością.

Nie zapomnij również o odrobinie miejsca na posiadane przez Twoją pociechę zabawki. Dobrym wariantem może okazać się regał o kilku poziomach półek, na których zagoszczą ulubione lalki czy samochodziki, z czasem zastąpione przez podręczniki szkolne. Wygodne i uniwersalne mogą okazać się również proste zamykane pojemniki, które dziecko z łatwością będzie przesuwało po pokoju.

Jak urządzić pokój dziecięcy? Podsumowanie

Wiesz już, jak wybrać meble do pokoju dziecka. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, podpytaj malucha o jego ulubione wzory i kolory. W ten sposób łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiednie meble, odpowiadające nie tylko Twoim wymaganiom, ale i upodobaniom pociechy. Dzięki temu jej sypialnia będzie wartościowym pokojem dla każdego z was. 


Sprawdź także:
Archiwum: kwiecień 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: