Nocleg w otulinie lasów Borów Tucholskich z widokiem na jezioro

Jeśli szukasz wypoczynku wśród przyrody, noclegi w otulinie lasów Borów Tucholskich są doskonałym wyborem. To idealna lokalizacja dla miłośników pieszych wędrówek oraz przyrodniczych piękności, znajdująca się w pobliżu Parku Narodowego. Leśny klimat oraz cisza i spokój sprzyjają relaksowi i odprężeniu.
A może nocleg w otulinie lasów Borów Tucholskich? Bory Tucholskie oferują magiczny klimat. Tleń to jedna z najpiękniej położonych tamtejszych miejscowości. Znajduje się tu jezioro Mukrz oraz rzeka Wda. Wypoczynek w Borach Tucholskich i noclegi w Tleniu polecane są osobom lubiącym aktywnie spędzać czas, cieszących się pięknem przyrody i pragnących odpocząć od zgiełku miasta. W Tlenie znajduje się pensjonat Przystanek Tleń, z którego rozpościerają się wspaniałe widoki na rzekę oraz na jezioro.

Tleń – jedna z najpiękniej położonych miejscowości Borów Tucholskich

Bory Tucholskie to niezwykle piękne miejsce. Można cieszyć się tu bogactwem flory i fauny. Przez Bory Tucholskie płyną dwie rzeki: Brda oraz Wda (inaczej: Czarna Woda). Przyroda zdaje się być nieskażona i odludna, zapewnia spokój i wytchnienie od codziennego pędu życia. Sprawdź, jaki nocleg w otulinie lasów Borów Tucholskich będzie najlepszym wyborem.
Tleń (Kujawsko-Pomorskie) to bez wątpienia jedna z najpiękniej położonych miejscowości Borów Tucholskich. Znaleźć tu można mnóstwo uroczych miejsc i zakątków. Tleń położony jest nad jeziorem Mukrz. Latem znajduje się tam cieszące się popularnością kąpielisko strzeżone. Można również wypożyczyć sprzęt wodny i śmigać po jeziorze. Ta miejscowość położona jest nad malowniczą rzeką Wdą. Organizowane są na niej ekscytujące spływy kajakowe.

Atrakcje w okolicy Borów Tucholskich

Przystanek tleń to nie tylko nocleg w otulinie lasów Borów Tucholskich. W okolicy Tlenia również znajduje się mnóstwo atrakcyjnych miejsc. Nieopodal znaleźć można się Wdecki Park Krajobrazowy, gdzie znajdują się zalewy, jeziora czy torfowiska. Jest tam również Rezerwat przyrody Jezioro Ciche. Ochroną objęta jest głównie roślinność wodna oraz bagienna. Są tam także: Rezerwat Przyrody Jezioro Piaseczno, Rezerwat Miedzno, Rezerwat Dury oraz Rezerwat przyrody Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego.  Wszystkie te rezerwaty obfitują w przejawy pięknej, unikatowej przyrody. Z pewnością warto choć raz w życiu odwiedzić te miejsca.

Dla kogo polecany jest wypoczynek w Borach Tucholskich?

nocleg w otulinie lasów borów tucholskich - dla kogo Bory Tucholskie to miejsce niezwykle spokojne, w sam raz dla osób, które pragną odpocząć od zgiełku miasta. To wspaniała okazja, by wyciszyć się, zrelaksować, nabrać dystansu do świata. Wypoczynek w Borach Tucholskich z pewnością jest dla tych osób, których zachwyca piękno natury i które pragną zwiedzać przeróżne rezerwaty. Wreszcie, ten wypoczynek jest dla tych, którzy lubią spędzać wolny czas aktywnie. Można tu bowiem odbyć wspaniałe spływy kajakowe. Bardzo popularny w tych rejonach jest nordic walking oraz dalekie piesze przechadzki. Popularnością cieszą się także przejażdżki rowerowe – można odbyć podróże po różnego rodzaju leśnych szlakach, łatwiejszych i trudniejszych. W Borach Tucholskich jest także możliwość jazdy konno. W okresie jesiennym można wynająć domek letniskowy i cieszyć się zbieraniem grzybów. Teren jeziorny i rzeczny sprzyja ponadto hobby, jakim jest łowienie ryb

Nocleg w otulinie lasów Borów Tucholskich, czyli pensjonat wypoczynkowy przy jeziorze

nocleg w otulinie lasów borów tucholskich - pensjonat wypoczkowy
Jeżeli planujesz pobyt w miejscowości Tleń – nocleg polecamy zarezerwować w przepięknie położonym pensjonacie Przystanek Tleń w sercu Borów Tucholskich. Tu można rozkoszować się widokiem jeziora oraz rzeki. Jest tu bez wątpienia pięknie o każdej porze roku – każda pora przynosi inne atrakcje i inny rodzaj piękna aktualnie otaczającej nas przyrody. To również świetna baza noclegowa dla osób, które chcą poznawać bogactwo przyrodnicze i kulturalne Kaszub. Taki nocleg w otulinie lasów Borów Tucholskich nie zdarza się często.

Pokoje gościnne z myślą o Tobie

Tleń ośrodek wypoczynkowy to pokoje gościnne i apartamenty z łazienkami o różnym standardzie, także z tarasami. Z pokoi rozpościerają się wspaniałe widoki: na Zalew Żurski, na rzekę Wdę, na las. Wypoczynek w tej lokalizacji oznacza zarówno spokojny wakacyjny relaks, jak również mnóstwo atrakcji, związanych z bogactwem przyrodniczym i różnymi możliwościami aktywnego wypoczynku. W odległości godziny jazdy samochodem od naszego ośrodka znajduje się jezioro Charzykowskie, miejscowość Swornegacie, a takż Park Narodowy Bory Tucholskie. Serdecznie zapraszamy na nocleg w otulinie parku!
Sprawdź także:
Archiwum: kwiecień 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: