X

Nocleg w otulinie lasów Borów Tucholskich

Bory Tucholskie oferują magiczny klimat. Tleń to jedna z najpiękniej położonych tamtejszych miejscowości. Znajduje się tu jezioro Mukrz oraz rzeka Wda. Wypoczynek w Borach Tucholskich i noclegi w Tleniu polecane są osobom lubiących aktywnie spędzać czas, cieszących się pięknem przyrody i pragnących odpocząć od zgiełku miasta. W Tlenie znajduje się pensjonat Przystanek Tleń, z którego rozpościerają się wspaniałe widoki na rzekę oraz na jezioro.

Tleń – jedna z najpiękniej położonych miejscowości Borów Tucholskich

Bory Tucholskie to niezwykle piękne miejsce. Można cieszyć się tu bogactwem flory i fauny. Przez Bory Tucholskie płyną dwie rzeki: Brda oraz Wda (inaczej: Czarna Woda). Przyroda zdaje się być nieskażona i odludna, zapewnia spokój i wytchnienie od codziennego pędu życia.

Tleń (Kujawsko-Pomorskie) to bez wątpienia jedna z najpiękniej położonych miejscowości Borów Tucholskich. Znaleźć tu można mnóstwo uroczych miejsc i zakątków. Tleń położony jest nad jeziorem Mukrz. Latem znajduje się tam cieszące się popularnością kąpielisko strzeżone. Można również wypożyczyć sprzęt wodny i śmigać po jeziorze. Ta miejscowość położona jest nad malowniczą rzeką Wdą. Organizowane są na niej ekscytujące spływy kajakowe.

Zobacz też:  Chrzestny bez bierzmowania – czy to możliwe?

W okolicy Tlenia również znajduje się mnóstwo atrakcyjnych miejsc. Nieopodal znaleźć można się Wdecki Park Krajobrazowy, gdzie znajdują się zalewy, jeziora czy torfowiska. Jest tam również Rezerwat przyrody Jezioro Ciche. Ochroną objęta jest głównie roślinność wodna oraz bagienna. Są tam także: Rezerwat Przyrody Jezioro Piaseczno, Rezerwat Miedzno, Rezerwat Dury oraz Rezerwat przyrody Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego.  Wszystkie te rezerwaty obfitują w przejawy pięknej, unikatowej przyrody. Z pewnością warto choć raz w życiu odwiedzić te miejsca.

Dla kogo polecany jest wypoczynek w Borach Tucholskich?

Bory Tucholskie to miejsce niezwykle spokojne, w sam raz dla osób, które pragną odpocząć od zgiełku miasta. To wspaniała okazja, by wyciszyć się, zrelaksować, nabrać dystansu do świata. Wypoczynek w Borach Tucholskich z pewnością jest dla tych osób, których zachwyca piękno natury i które pragną zwiedzać przeróżne rezerwaty. Wreszcie, ten wypoczynek jest dla tych, którzy lubią spędzać wolny czas aktywnie. Można tu bowiem odbyć wspaniałe spływy kajakowe. Bardzo popularny w tych rejonach jest nordic walking oraz dalekie spacery. Popularnością cieszą się także przejażdżki rowerowe – można odbyć podróże po różnego rodzaju szlakach, łatwiejszych i trudniejszych. W Borach Tucholskich jest także możliwość jazdy konno. W okresie jesiennym można się tu cieszyć zbieraniem grzybów. Teren jeziorny i rzeczny sprzyja ponadto hobby, jakim jest łowienie ryb 

Zobacz też:  Rocznica Komunii. Czy daje się prezent dziecku? Jakie są zwyczaje?

Pensjonat z widokiem na jezioro oraz rzekę

Jeżeli planujesz pobyt w miejscowości Tleń – nocleg polecamy zarezerwować w przepięknie położonym pensjonacie Przystanek Tleń. Tu można rozkoszować się widokiem jeziora oraz rzeki. Jest tu bez wątpienie pięknie o każdej porze roku – każda pora przynosi inne atrakcje i inny rodzaj piękna aktualnie otaczającej nas przyrody. 

Tleń ośrodek wypoczynkowy to pokoje o różnym standardzie, także z tarasami. Z pokoi rozpościerają się wspaniałe widoki: na Zalew Żurski, na rzekę Wdę, na las. Wypoczynek w tym ośrodku oznacza zarówno spokojny relaks, jak również mnóstwo atrakcji, związanych z bogactwem przyrodniczym i różnymi możliwościami aktywnego wypoczynku. 


Sprawdź także:
Zobacz też:  Czy książki thrillery cieszą się popularnością?
Może Cię także zainteresować: