X

Powodzie i zalane wodą drogi w wyniku ulewy

W północno-wschodnim dystrykcie Sylhet ludzie doświadczają powodzi i zalanych dróg w wyniku ulewy. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o zalanych drogach i powodziach. Powódź w północno-wschodnim dystrykcie Sylhet stanowi poważne zagrożenie dla mieszkańców północno-wschodniego Sylhet. Tysiące osób zostało ewakuowanych z zalanych terenów. Pomimo podejmowanych środków ostrożności, wody powodziowe sprawiły, że drogi zostały zalane, a budynki zniszczone.

Powódź w północno-wschodnim regionie Sylhet

Tysiące ludzi jest wysiedlonych po tym, jak powódź nawiedziła północno-wschodni region Sylhet w Bangladeszu. Wody powodziowe pokryły dużą część miasta Sylhet, w tym co najmniej dziesięć dzielnic. Główny inżynier centrum powodziowego powiedział, że powódź na tym obszarze znacznie różni się od powodzi, która miała miejsce miesiąc temu. Ponad 3,600 wież komórkowych zostało dotkniętych przez powódź, która pozostawiła 4 miliony ludzi bez łączności. Lokalne lotnisko zostało zamknięte na sześć dni, a połączenia kolejowe i drogowe zostały naruszone przez wody powodziowe.

Władze starają się uratować jak najwięcej osób w Sylhet i okolicznych okręgach. Wojsko zostało wysłane do regionu i pracuje nad ratowaniem mieszkańców. Jak najszybciej przedłużą swoją służbę do Sunamganj. Do pomocy wezwano również marynarkę wojenną Bangladeszu. Uważa się, że powodzie w regionie zostały wywołane przez ulewne deszcze w Meghalaya i Assam. Poziom wody w rzece Surma jest ponad 20 cm powyżej granicy zagrożenia, według Ministerstwa Zarządzania Katastrofami i Pomocy.

Poziom wody w regionie był wysoki 8 maja i 22 czerwca, według Bangladeskiego Centrum Prognozowania Powodzi i Ostrzegania. Region w północno-wschodnim Bangladeszu został dotknięty jednymi z najgorszych powodzi od dziesięcioleci, a tysiące ludzi pozostało bez dachu nad głową. Najbardziej dotknięte obszary to Sunamganj i Sylhet, gdzie wiele osób straciło domy. Oczekuje się, że ulewny deszcz utrzyma się przez 72 godziny, co jeszcze bardziej pogorszy sytuację.

Zobacz też:  Jak skompletować wyprawkę dla przedszkolaka?

Według rządowego biura ds. mediów, 230 instytucji edukacyjnych w regionie znajduje się pod wodą. Zajęcia programowe zostały zawieszone w sześćdziesięciu szkołach średnich, kolegiach i madrasach. Prawie jedna trzecia autostrady Sylhet-Sunamganj została zalana. W rezultacie wiele wysiłków mających na celu pomoc ofiarom zostało udaremnionych. Rząd obiecał zapewnić pomoc.

Deszcze monsunowe rozpoczęły się pod koniec ubiegłego tygodnia w Bangladeszu, dotykając prawie siedem milionów ludzi. Najbardziej dotknięte regiony w Sylhet Division to Sunamganj i Sylhet. Ponad 450 000 osób zostało wysiedlonych ze swoich domów, a ponad 1400 zbudowanych przez rząd schronów zostało utworzonych. Tymczasem miliony ludzi są nadal odcięte od świata zewnętrznego z powodu zniszczonych dróg i mostów.

Doctors Worldwide zapewnia pływające łodzie medyczne w Bangladeszu. Rozpoczną się one w Beanibazar Upazila, a następnie rozszerzą się na inne Upazilas. Te dwa Upazilas otrzymały mniejszą pomoc niż Sylhet. Łodzie będą odwiedzać zamordowane rodziny i schroniska, gdzie chorzy będą leczeni. Dostępne będą również setki innych usług medycznych.

Podmokłe drogi

Mumbai zostało dotknięte pierwszą ulewą monsunu w czwartek wieczorem. Deszcz utrzymywał się do wczesnego ranka. Nieprzygotowani ludzie biegli szukać schronienia w samochodach, a przygotowani nieśli parasole i spieszyli się do pracy lub szkoły. W tym samym czasie 1,5 cala deszczu zalało drogi, skłaniając rząd stanowy do wydania prognozy o niebezpiecznej pogodzie. W ten weekend spodziewane są dalsze burze w całym północnym Bengalu z ulewnymi deszczami i prawdopodobnie gradem.

Zobacz też:  Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze

Korki drogowe były powszechne w całym mieście. Oprócz zalanych dróg, kilka obszarów handlowych i mieszkalnych było zatkanych. W wielu przypadkach samochody utknęły w wodzie sięgającej kolan. Ponadto system odwadniający nie był wyposażony w ulewne deszcze, a wąwozy nie zostały oczyszczone przed monsunem. Kilka dróg nie zostało odpowiednio osuszonych przed monsunem, co przyczyniło się do problemu podtopień.

Powódź spowodowana ulewą

Na obszarach narażonych na powódź spowodowaną ulewą, istotne jest poznanie swojego ryzyka powodziowego. Dowiedz się o średnich opadach w regionie i swoim osobistym ryzyku. Strona internetowa NOAA’s National Centers for Environmental Information dostarcza informacji o normach klimatycznych, podobnie jak Portal wiedzy o zmianach klimatu Grupy Banku Światowego. Opracuj również plan ewakuacji i zaopatrz się w zapasy awaryjne. Powinieneś być przygotowany na powódź, zanim ona wystąpi i ewakuować się tak szybko, jak to możliwe.

Od ostatniej dużej burzy, ten obszar doświadczył ulewnych deszczy cztery razy w ciągu 20 lat. Ale tym razem burza została otoczona przez obszary wysokiego ciśnienia, które spowolniły jej postęp i nadal produkowały ulewne deszcze na tym samym obszarze. Według niemieckiego ministra spraw wewnętrznych, nie ma wątpliwości, że za tą powodzią stoi globalne ocieplenie. Oprócz szkód wodnych, powódź spowodowała szeroki zakres problemów dla lokalnych mieszkańców.

Ulewa wywołała ostrzeżenie o powodzi w Saskatoon. Niektóre ulice na Broadway Avenue zostały na krótko zatopione, a inne części miasta zostały dotknięte. Bryan Ross był na miejscu, aby sprawdzić burzę. Policja otrzymała wiele telefonów o powodzi i zamknęła ruch na południe od mostu Sid Buckwold. Ekipy drogowe zostały wezwane do pomocy. Powódź może wpłynąć na trasy tranzytowe w mieście. W tym przypadku aplikacja tranzytowa jest koniecznością.

Zobacz też:  Czym jest odruch Moro?

Pięć cali deszczu spadło na lotnisku Lakefront, około sześciu mil na północny wschód od centrum Nowego Orleanu. Ratownictwo wodne zostało również zgłoszone w miejskim obszarze Seabrook Bridge, w pobliżu Uniwersytetu Nowego Orleanu. Lokalna stacja radiowa poinformowała o powodzi około godziny 11. Straż pożarna w Nowym Orleanie ostrzegła również kierowców, aby unikali obszaru mostu Seabrook, który łączy dzielnice Gentilly i Clifton Park.

Ekstremalne zdarzenia deszczowe stały się powszechne, ponieważ Ziemia się ociepla. W jednym z federalnych badań stwierdzono, że jeśli zmiany klimatyczne będą postępować w obecnym tempie, prawdopodobieństwo wystąpienia dużych ulew podwoi się. W sierpniu 2016 roku niszczycielskie powodzie w Baton Rouge zabiły 13 osób i uszkodziły 150 000 domów. Jednak mimo niebezpieczeństw związanych z ulewami, w niektórych regionach świata można uniknąć powodzi. Wystarczy pamiętać o noszeniu parasola!

Ulewa o takim natężeniu spowodowała rozległe powodzie w części Niemiec. W kraju tym powódź miała wysoką śmiertelność, przewyższając dwadzieścia pięć ofiar śmiertelnych z powodu powodzi w 2013 roku. W Niemczech najbardziej dotkniętymi regionami były Nadrenia-Palatynat, Nadrenia Północna-Westfalia oraz francuskojęzyczne części Belgii i Holandii. Powodzie dotknęły również duże miasta, takie jak Kolonia i Dusseldorf.


Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: