Powrót do szkoły – o czym pamiętać przed rozpoczęciem roku szkolnego?

Wakacje powoli dobiegają końca, a rozpoczęcie roku szkolnego nadchodzi wielkimi krokami.
powrót do szkoły
Wakacje powoli dobiegają końca, a rozpoczęcie roku szkolnego nadchodzi wielkimi krokami. O czym warto pamiętać jeszcze przed 1 września? Sprawdź, jak zapewnić swoim pociechom kolejny spokojny i bezpieczny rok w szkole.

Tuż przed 1 września dzieci rozmyślają o nowych książkach i zeszytach, kompletują piórniki, wybierają buty na WF i nie mogą się doczekać spotkania z kolegami z klasy. Koniec wakacji jest również bardzo intensywnym czasem dla rodzica, który musi pamiętać o wielu ważnych rzeczach związanych z powrotem pociechy do szkoły. Przygotowaliśmy listę, aby nic nie umknęło twojej uwadze!

Ubezpieczenie dziecka

Jedną z najważniejszych formalności, jakie rodzic powinien dopełnić przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, jest odpowiednie ubezpieczenie swojej pociechy. Dobre ubezpieczenie szkolne pokryje koszty ewentualnej opieki medycznej i rehabilitacji w przypadku złamania, kontuzji lub urazu. To ważne w przypadku dziecka w każdym wieku. Nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się np. w drodze do szkoły, podczas zabawy na przerwie lub w trakcie zajęć wychowania fizycznego. Z odpowiednim ubezpieczeniem rodzic może być spokojny i nie martwić niespodziewanymi wydatkami, w razie gdy maluchowi przydarzy się mniejszy lub większy wypadek, np. złamana noga lub zwichnięty nadgarstek.

Książki i przybory szkolne

Zakup nowych podręczników szkolnych przed rozpoczęciem roku szkolnego jest oczywistym obowiązkiem każdego rodzica. Ich listę szkoła przekaże z pewnością rodzicom z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie można jednak zapomnieć o różnorodnych przyborach, które również przydadzą się dziecku po rozpoczęciu nowej klasy. Należą do nich m.in. zeszyty, długopisy, cienkopisy i materiały na plastykę, a także strój na WF, nowy plecak czy wygodne buty sportowe.

Komputer lub tablet

Obecnie uczniowie w szkole bardzo często korzystają podczas nauki z Internetu, wyszukując wszelkie potrzebne informacje. Nawet najmniejszemu dziecku, które idzie dopiero do pierwszej klasy, przyda się sprzęt, który ułatwi mu codzienną naukę. Oprócz komputera stacjonarnego, laptopa czy tabletu może również potrzebować drukarki do drukowania rozmaitych materiałów i pomocy szkolnych.

Zajęcia dodatkowe

Zanim rozpocznie się rok szkolny, warto zastanowić się wspólnie z pociechą, na jakie zajęcia chciałaby chodzić w nowym semestrze. Pamiętaj, aby jeszcze przed 1 września, od razu po wybraniu odpowiednich warsztatów i treningów zapisać na nie dziecko. Wraz z rozpoczęciem się semestru listy na zajęciach dodatkowych mogą być już zapełnione. Maluch nie wie, na jakie zajęcia chce chodzić? Pod koniec wakacji bardzo często organizowane są zajęcia orientacyjne lub tzw. dni otwarte. Wybierzcie się razem na lekcję śpiewu, warsztaty plastyczne, trening karate lub naukę pływania i zobaczcie, co sprawia twojej pociesze najwięcej radości.


Sprawdź także:

Archiwum: sierpień 2021
Photo of author

Marek Michalczyk

Z wykształcenia prawnik, z zawodu programista, z pasji muzyk. W życiu staram się wychodzić poza schematy i realizować się we wszystkim, co akurat przynosi mi życie.

Popularne wpisy: