Pożyczka na wyprawkę szkolną – czym jest, jak dostać?

Wydatki na wyprawkę to poważne obciążenie finansowe dla rodziców. Dzieci, które chodzą do szkoły, muszą mieć nie tylko książki i zeszyty, ale również wiele innych rzeczy – skąd brać na to pieniądze? Można skorzystać z pożyczki na wyprawkę szkolną.
Pożyczka na wyprawkę szkolną

Mimo że edukacja w Polsce jest bezpłatna, posłanie dziecka do szkoły wiąże się ze znacznymi wydatkami. Trzeba mu bowiem nie tylko zapewnić podręczniki. Uczniowi potrzebna jest cała masa przyborów, których zakup generuje wysokie koszty. Często jedynym wyjściem rodziców jest pożyczka na wyprawkę szkolną – co warto o niej wiedzieć?

Wydatki na wyprawkę szkolną

Z jakimi wydatkami wiąże się zapewnienie dzieciom odpowiedniego wyposażenia do szkoły? Część rodziców z obawą sporządza plan i kosztorys zakupów. Pomimo wsparcia od państwa w formie świadczenia „300+” (tzw. Dobry Start), które przyznawane jest w roku właśnie na zakup wyprawki, wielu rodzin nie stać na zaopatrzenie się we wszystkie potrzebne rzeczy.

Szkolna wyprawka to nie tylko zeszyty i książki, ale również przybory piśmiennicze i papiernicze, nowy piórnik i plecak, a także buty oraz ubrania. Wydatki mogą więc sięgać setek, jeśli nie tysięcy złotych! Rodziny, które potrzebują pieniędzy „na już”, mogą skorzystać z szybkiej pożyczki na wyprawkę szkolną. Z czym się wiąże i jak ją uzyskać? Odpowiedzi na te i wiele innych wątpliwości znajdują się tutaj: https://moneyplanet.pl/pytania-i-odpowiedzi.

Czym jest pożyczka na wyprawkę szkolną?

Pieniądze z programu Dobry Start to przysłowiowa kropla w morzu potrzeb. Dlatego osoby, które chcą uporać się z zakupami, korzystają z innych sposobów na to, by zapewnić sobie odpowiednią kwotę. Kredyty bankowe wymagają wielu formalności, dlatego coraz więcej rodziców decyduje się na to, by skorzystać z szybkiej pożyczki na wyprawkę szkolną.

Wiele firm pożyczkowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Nie tylko wymaga dopełnienia minimum formalności. Dla osób, które po raz pierwszy korzystają z takich usług, oferują darmowe pożyczki. Dla pożyczkobiorcy oznacza to tyle, że oddaje dokładnie taką kwotę, jaką otrzymał od firmy. Zaletą na pewno jest to, że firma nie wymaga dokładnych informacji o tym, na co będą przeznaczone pieniądze. Jeżeli więc po zakupie wyprawki szkolnej, zostaną jeszcze fundusze, można je spożytkować w dowolny sposób.

Jak wybrać najlepszą ofertę? Przede wszystkim warto najpierw określić, jaka kwota jest potrzebna. Pomoże to w decyzji, gdyż przy szybkich pożyczkach ważne jest m.in.:

  • wysokość RRSO;
  • prowizja oraz wysokość oprocentowania;
  • czas spłaty;
  • możliwość rozłożenia płatności na raty.

Pożyczka na wyprawkę szkolną – jak ją dostać?

Jakich formalności należy dopełnić, by starać się o pożyczkę na wyprawkę szkolną? Jest ich naprawdę niewiele. Najważniejsze kryterium to wiek – mogą się o nią ubiegać osoby, które skończyły 20 lat, a oprócz tego mieszkają na terenie Polski i mają polskie obywatelstwo. Należy mieć własne konto, numer telefonu oraz adres e-mail. Liczy się również stały dochód, ale nie musi to być umowa o pracę. Firma pożyczkowa musi upewnić się, że jej potencjalny klient jest w stanie spłacić swoje zobowiązanie.

Aby otrzymać taką pożyczkę, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy dostęp do internetu, by wypełnić formularz. Weryfikacja wniosku i decyzja o przyznaniu (bądź nie) pożyczki zwykle następuje w ciągu kilkunastu minut. Później wystarczy tylko zaczekać na przelanie pieniędzy na konto i można iść na szkolne zakupy.

Ważne, by zawsze dokładnie czytać wszystkie umowy, a w razie wątpliwości zapytać konsultanta firmy pożyczkowej. Pomoże to uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Pożyczka na wyprawkę szkolną – podsumowanie

Koszt wyprawki szkolnej mono obciąża rodzinny budżet. Dlatego wiele osób decyduje się na pożyczkę, którą można rozłożyć na wygodne raty. Jej zaletą jest minimum formalności i szybki wpływ potrzebnej kwoty na konto pożyczkobiorcy. Dzięki temu szkolne zakupy przestają być tak stresujące, a dziecko może spełnić marzenia o nowym plecaku czy piórniku.


Sprawdź także:
Archiwum: grudzień 2022
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: