Prezent na baby shower – co kupić przyszłej mamie i dziecku? Najlepsze pomysły

Popularność baby shower w Polsce wciąż rośnie. Jednak udając się na taką imprezę, stajemy przed dylematem, na jaki prezent się zdecydować. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent na baby shower kupić, przeczytaj nasz artykuł!
Prezent na baby shower

Jaki prezent na baby shower? Decyzja o tym, jaki prezent wybrać zależy w znacznym stopniu od charakteru wydarzenia. Na jednych przyjęciach wybierane jest rozwiązanie w postaci zakupu większego, składkowego prezentu, gdy na innych przyjęciach kupuje się prezenty oddzielnie. Wówczas warto ustalić listę, aby prezenty się nie dublowały. Przeczytaj jakie prezenty wręcza się na baby shower. A jeżeli wybierasz się na ślub sprawdź jakie kreatywne prezenty możesz zabrać ze sobą: https://lovelywedding.pl/kreatywny-prezent-na-slub

Skąd się bierze popularność baby shower?

prezenty na baby shower - skąd się bierze popularność baby shower

Zanim pojawiło się słowo baby shower w Polsce, realizowane były również przyjęcia mające na celu uczczenie przyjścia na świat dziecka. Oczywiście kiedyś bardziej popularne były imprezy realizowane, gdy dziecko przyszło już na świat. Jednak obecnie coraz chętniej urządza się baby shower, które mają na celu również wsparcie dla przyszłej matki. Takie przyjęcia pozwalają zapewnić lepsze samopoczucie przyszłej mamie, która znajduje się w siódmym czy ósmym miesiącu ciąży. Oczywiście imprezy mogą być zrealizowane na różnych etapach ciąży, a wiele zależy od tego, jakie są oczekiwania przyszłej matki. Jak wygląda taka impreza i jaki prezent na baby shower wypada podarować?

Plan imprezy

Podczas baby shower można przygotować bardzo różne dekoracje czy zabawy. Na ogół podczas takich przyjęć pojawiają się zabawne konkursy i gry, jak tworzenie bransoletki szczęścia dla przyszłej matki, która ma pełnić funkcję talizmanu, aż do porodu. Jednocześnie przygotowane są również dekoracje. Najczęściej takie dekoracje stosowane na przyjęciach są zależne od płci przyszłego dziecka. Oczywiście goście pojawiający się na takich imprezach przynoszą również prezenty zarówno dla noworodka, jak i dla przyszłej matki.

Praktyczny prezent na baby shower

Jednym z rozwiązań przy wybieraniu prezentów na baby shower jest zdecydowanie się na praktyczne produkty, które przydadzą się matce i dziecku. Zdecydować można się na takie akcesoria dla dziecka, jak:

  • krzesełko do karmienia;
  • akcesoria do wózka;
  • fotelik samochodowy;
  • leżaczek.

Atutem większości praktycznych prezentów jest to, że niemal na pewno się przydadzą. Szczególnie zabawki czy ubranka będą mogły być wykorzystane przez rodziców. Dobrym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na praktyczny prezent na baby shower, który kupowany jest wspólnie przez wszystkich zaproszonych na baby shower gości. Wówczas można pozwolić sobie na zakup produktu, który może przerastać możliwości pojedynczego gościa imprezy. Do takich można zaliczy choćby wózek czy łóżeczko.

Przy zakupach praktycznych prezentów można poszukać takich, które pochodzą od uznanych producentów. Markowe produkty zrealizowane z najlepszych materiałów czy z zastosowaniem najnowszych technologii, co pozwala zapewnić wyroby o najlepszych właściwościach. Takie produkty są często bardziej kosztowne, co często sprawia, że przyszli rodzice mogą nie móc pozwolić sobie na ich zakup. W ten sposób zakup takiego prezentu może okazać się szczególnie dobrym pomysłem.

W jakiej cenie kupić upominek dla mamy i dziecka?

Prezent na baby shower może być kupiony w różnych cenach. W tym zakresie trzeba brać pod uwagę zarówno własne możliwości finansowe, jak i osoby, która organizuje przyjęcie. Wiele osób nie lubi dostawać nadmiernie kosztownych prezentów. Wynika to choćby z tego, że czują oni wówczas zobowiązani do odwdzięczenia się za taki prezent. W takim przypadku warto decydować się na drobne upominki, których cena nie przekracza stu złotych. Jest to również rozwiązanie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na większe wydatki. Szukasz dobrego prezentu na baby shower? Za sto złotych można kupić wiele ciekawych upominków, począwszy od ubranek, poprzez akcesoria do karmienia, a kończąc na zabawkach dla dziecka.

Droższe prezenty dla mamy na baby shower

prezenty na baby shower - droższe prezenty dla mamy na baby shower

Wiele osób może pozwolić sobie na droższy prezent na baby shower. Jednocześnie na taki prezent można zdecydować się, gdy kupowany jest on zbiorczo przez gości przyjęcia. W takim przypadku pomyśleć można o takich produktach, jak:

  • elektroniczna niania;
  • elektroniczny laktator;
  • łóżeczko;
  • wózek dziecięcy.

Oczywiście przy zakupie droższego prezentu warto dowiedzieć się, jakie są potrzeby przyszłej matki. Zakup drugiego wózka tego samego typu mija się z celem. Gdy dowiemy się, co może przydać się przyszłej matce, prezent na baby shower może okazać się przydatny, a dodatkowo można często odciążyć finansowo przyszłych rodziców.

Personalizowany prezent dla przyszłej mamy

Najczęściej przy prezentach na baby shower przede wszystkim myśli się o dziecku. Jednak warto również pomyśleć o prezentach kupowanych wyłącznie z myślą o przyszłej matce. Taki prezent może zdecydowanie bardziej ucieszyć organizatorkę baby shower, gdyż nie musi być on związany z ciążą czy nienarodzonym dzieckiem. Zdecydować można się na takie prezenty jak torebka, drobna biżuteria czy kosmetyki, mata do jogi, dzięki której przyszła mama w ostatnich miesiącach ciąży i po okresie połogu zazna odprężenia i relaksu. Jeśli dobrze znamy organizatorkę przyjęcia, możemy zdecydować się na produkty związane z jej pasjami. Taki prezent może sprawić przyszłej mamie wiele radości, gdyż pozwala często oderwać się od myślenia jedynie o ciąży i dziecku, co dla przyszłych mam i tak jest codziennością.

Gotowe zestawy prezentowe

Kupując prezent dla przyszłej matki, można wybierać z bardzo szerokiego asortymentu wyrobów i zestawów prezentowych. Pozwala to zdecydować się zarówno na standardowe pomysły, ale można również poeksperymentować. Oczywiście wiele zależy od tego czy udajemy się na przyjęcie baby shower do dobrej przyjaciółki czy do znajomej z pracy. Im lepiej znamy się z osobą, która organizuje przyjęcie, tym znacznie łatwiej będzie wybrać nietypowy prezent, który jednak może sprawić zadowolenie obdarowanej osobie. Jednak prezent dla przyszłej matki może również mieć praktyczne zastosowanie. Wiele zależy oczywiście od charakteru obdarowywanej osoby. Jeśli wiemy, że przyszła mama nie lubi prezentów, z którymi nie wie, co zrobić wówczas warto pomyśleć choćby o takich produktach jak uniwersalna torba, która przyda się podczas pobytu w szpitalu podczas porodu.

Prezent w formie pamiątki z okresu przed narodzinami dziecka

Wybierając prezent na baby shower, można postawić również na takie, które będą pamiątką na wiele lat. Można wdrożyć kreatywne myślenie, które pozwala przygotować naprawdę wyjątkowe prezenty. Można samodzielnie przygotować album dla przyszłej mamy. Zdecydować można się na nagranie wspólnie z gośćmi wspólnego wideo. Jednak równie dobrze można postawić na koszt z prezentami, gdzie można go zarówno kupić, jak też przygotować samodzielnie. Takie prezenty mogą zawsze być dodatkiem do prezentu dla dziecka. Jednocześnie wiele przyszłych mam może być znacznie bardziej zadowolonych z takich prezentów. Wiele osób woli prezenty od serca, które są przygotowywane samodzielnie. Kreatywne pomysły, które będą stanowiły pamiątkę na wiele lat, są również znacznie bardziej cenione przez osoby o refleksyjnym charakterze.

Eksperymenty z pomysłami na prezent na baby shower

Jeśli jesteśmy osobami kreatywnymi, nie musimy się bać eksperymentować z prezentami na baby shower. Szczególnie gdy jesteśmy znane z tego, że mamy nietypowe, ciekawe pomysły nie tylko na prezenty. Wówczas można zdecydować się na prezent, który nie znajduje się na listach popularnych prezentów na baby shower. Natomiast przy decydowaniu się na prezenty warto unikać takich, które mogą być nadmiernie intymne. Kupowanie choćby kosmetyków na rozstępy może nie być w dobrym guście.

Najczęściej zadawane pytania

Co na baby shower dla dziewczynki?

Jeśli wiesz, że urodzi się dziewczynka, możesz wręczyć przyszłej mamie zestaw akcesoriów niemowlęcych (gryzaki, smoczki, kocyk) w kolorach neutralnych lub takich, które twoim zdaniem pasują do dziewczynki.

Co się może przydać przyszłej matce?

Po narodzinach niemowlaka każdej świeżo upieczonej mamie przyda się na pewno poduszka do karmienia, akcesoria do pielęgnacji bobaska lub zabawki wyciszające dla maluszka. Jeśli goście imprezy składają się wspólnie na większy prezent, można przyszłej mamie wręczyć wózek dziecięcy lub fotelik do samochodu.

Czy pije się alkohol na baby shower?

Impreza typu baby shower powinna odbywać się bez alkoholu, ponieważ jej bohaterka, czyli przyszła mama, z oczywistych względów nie może pić tego typu trunków. Woda, soki, kolorowe drinki bezalkoholowe, kawa czy herbata – takie napoje będą odpowiednie zarówno dla ciężarnej, jak i dla gości.


Sprawdź także:
Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: