X

Prezent na dzień dziecka dla przedszkolaka

Prezent na dzień dziecka dla przedszkolaka

W tak szczególny dzień każdy z rodziców chce, aby dziecko czuło się wyjątkowo. W końcu dziecko to oczko w głowie, którego uśmiech jest najważniejszy na świecie. Nie ma większej satysfakcji dla rodzica niż zadowolenie ich malucha. Z czego dzieciaki są najbardziej zadowolone? Oczywiście z upominków i prezentów. Nie ma się temu, co dziwić. Kto z nas nie wyczekiwał urodzin, Mikołaja lub innej okazji, kiedy mogliśmy otrzymać prezent? Wszyscy chyba możemy się zgodzić, że najlepsze prezenty to takie, które zostają z dzieckiem na lata. Są to tzw. rzeczy, które “rosną razem z nami”. Sięgając w głąb pamięci, z pewnością znajdą się takie przedmioty, z którymi się rozstaliśmy dopiero po wielu latach lub wcale.

Będąc już po stronie dawcy prezentów, doskonale wiemy, jak trudno jest znaleźć zabawki, gry lub klocki, które nie wylądują za tydzień w kącie. Na szczęście postaramy Ci się pomóc.

Pomysły na prezent

Pomysłów na prezent może być mnóstwo, w zależności od celu, jaki sobie obierzemy, ponieważ dzisiejszy rynek oferuje bardzo szeroką ofertę różnego rodzaju gier, układanek, zabawek i sprzętu elektronicznego oraz produktów sygnowanych ulubionymi postaciami z filmów animowanych. Ciężko przeciwstawić się, a co dopiero wygrać ze skutecznymi kampaniami marketingowymi, którymi otoczony jest świat dziecka. Każde pokolenie posiada swoje najmodniejsze zabawki, które każde dziecko chciałoby mieć i nie ma w tym nic dziwnego. Decydując się na zakup zabawki wychodzącej poza ramy aktualnie panującej mody, trzeba się liczyć z możliwością braku zainteresowania ze strony dziecka.

Zobacz też:  Bykowe - mobilizacja do posiadania potomstwa

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeśli dziecku zostanie poświęcony czas. Maluch zareaguje zupełnie inaczej, jeśli zauważy zainteresowanie prezentem z okazji dnia dziecka. Sama zabawka lub przedmiot nie znaczy wiele, jeśli dziecko nie ma z kim się nimi podzielić albo pobawić.

Zabawki edukacyjne i rozwojowe są świetną alternatywą, aby kreatywnie spędzać czas z naszą pociechą, a przy tym dbać o jej prawidłowy rozwój. Nauka poprzez zabawę jest na to najlepszym sposobem.

Prezent na dzień dziecka dla 3 latka

Ciekawość dziecka w tym wieku jest zazwyczaj bardzo nasilona. To właśnie od tego wieku dziecko zaczyna swoją przygodę z pytaniami, dając zagwozdki rodzicom i najbliższemu otoczeniu, W tym czasie należy postawić na poznawanie i odkrywanie świata, dalszy rozwój wyobraźni, zabawy oparte na zasadzie “przyczyna-skutek”. Świetnie sprawdzą się wszelakiego rodzaju klocki konstrukcyjne, książki edukacyjne, wyklejanki, kolorowanki, a także pierwsze poznawanie literek i cyferek. Zestaw kreatywny dla dzieci to strzał w dziesiątkę.

Prezent dla 5 – cio letniej pociechy na dzień dziecka

Na tym etapie dziecko może korzystać już z bardziej zaawansowanych zabawek z większą ilością elementów. Wspólne układanie klocków oraz budowanie wozy strażackiego jest jedną z propozycji do wspólnego spędzania razem czasu i kształtowania reakcji na różne bodźce. Twoje pociechy uwielbiają kreatywne zajęcia z plasteliną lub zabawę z kulkami magnetycznymi. Prezenty na dzień dziecka powinny wywołać uśmiech w oczach dziecka, lecz wcale nie oznacza, że musi to być typowy upominek.

Zobacz też:  Idealne rasy psów dla dzieci. Jakie są najlepsze rasy psów rodzinnych?

Starsze dzieci z reguły jasno wspominają o tym, co chciałyby otrzymać 1 czerwca. W zależności od potrzeb najmłodszych rodzice przystają na propozycję lub wybierają inny prezent na dzień dziecka. Modne zabawki często bywają drogie i nie każdą rodzinę stać na podążanie za zabawkowymi trendami. Dla dziecka prezenty mogą być chwilową atrakcją, lecz jeśli dodamy do prezentu odrobinę naszej uwagi, to z pewnością dzieciom będzie sprawiało dużą frajdę. Wspólna zabawa to najlepsza zabawa.

Dzień dziecka to wydarzenie, które cieszy zarówno dzieci, jak i rodziców. Warto jednak wybierać wartościowe prezenty. Wyjątkowe pomysły można znaleźć w Internecie, a najlepiej zdecydować się na takie, z których można korzystać całą rodziną. Prezent na dzień dziecka nie musi być drogi. Jako rodzic, najlepiej znasz swoje dziecko i doskonale wiesz, co może wywołać ekscytację u Twojej pociechy.


Sprawdź także:
Zobacz też:  Rowery trekkingowe do 3000 zł - czy warto kupić?
Może Cię także zainteresować: