Prezent na komunię dla dziewczynki. Biżuteria czy inny podarunek na Komunię Świętą?

Pamiątki wręczane na Pierwszą Komunię Świętą stanowią ważną część uroczystości. Często wybór odpowiedniego upominku sprawia trudność. Sprawdź, jaki prezent na komunię dla dziewczynki wybrać.
Prezent na komunię dla dziewczynki

Jaki kupić prezent na komunię dla dziewczynki? Bliscy, zgodnie ze zwyczajem, wręczają dziecku prezenty. Prezent komunijny może mieć różne formy. Część osób decyduje się na podarowanie pieniędzy lub zabawek i gadżetów służących dziecku do rozrywki. Rodzice chrzestni, których obecność jest bardzo ważna, najczęściej wręczają symboliczny prezent komunijny. Taki tradycyjny prezent będzie dla dziecka ponadczasową pamiątką. Przeczytaj i poznaj najlepsze pomysły na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej.

Prezent na komunię dla dziewczynki

Wybór upominku powinien być dobrze przemyślany, ponieważ będzie on przypominał dziecku o ważnym wydarzeniu z dzieciństwa i bliskich mu osobach. Pamiątki komunijne najczęściej mają charakter ozdobny. Element różowy w biżuterii lub obrazkach naturalnie kojarzy się z upominkami dla dziewczynek, a błękit dla chłopców. Jest również wiele propozycji w neutralnych kolorach np. srebra lub beżu. 

Prezent na komunię dla dziewczynki

Personalizowane prezenty na Komunię Świętą dla dziewczynki

Co kupić dziewczynce, by sprawić jej atrakcyjną pamiątkę z okazji Komunii Św.? Prezent powinien być dopasowany do rodzaju wydarzenia. Wybierając podarunek, zwróćmy uwagę, czy jest możliwość jego personalizacji. Życzenia lub dedykacja dodają pamiątce emocjonalnej wartości. Jeżeli mamy wątpliwości, co bardziej przypadnie jej do gustu, możemy skonsultować prezent z rodzicami dziecka.

Możliwość modyfikacji upominku nadaje mu niepowtarzalnych cech i czyni nadzwyczajnym. Pokazuje również nasze zaangażowanie i chęć sprawienia dziecku radości. Oryginalny prezent wcale nie musi być drogi. Możemy wręczyć świetny prezent, wykazując się pomysłowością i inwencją.

Jaki prezent komunijny dla dziewczynki? Biżuteria na pamiątkę

Jaki prezent komunijny dla dziewczynki? Biżuteria na pamiątkę

Biżuteria ciągle wiedzie prym wśród najpopularniejszych prezentów na Pierwszą Komunię Świętą dla dziewczynki. Ten tradycyjny i sprawdzony upominek jest zawsze dobrym pomysłem. Zarówno złoto, jak i srebro nigdy nie wychodzą z mody. Biżuteria wykonana z metali szlachetnych daje gwarancję długotrwałej jakości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Ponadczasowy charakter wyrobów jubilerskich ze złota sprawia, że nawet po latach stanowią niezmiennie piękną i aktualną ozdobę.

Oto kilka naszych propozycji, na które warto zwrócić uwagę, wybierając prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Oprócz tradycyjnych kolczyków możesz wybrać:

  • złoty medalik z łańcuszkiem – piękny wyrób biżuteryjny o próbie 585. Medalik ma kształt kwiatka. W jego środku widnieje wypukła postać Matki Boskiej, która wyróżnia się lśniącą fakturą. Medalik jest w komplecie zezłotym łańcuszkiem. Idealny prezent na religijne uroczystości. Tradycyjna pamiątka, którą możemy spersonalizować. Na rewersie medalika jest miejsce na imię dziewczynki i datę uroczystości. Piękny prezent od matki chrzestnej lub babci. Zestaw zapakowany jest do pudełka z różową kokardką i ozdobiony tabliczką na dowolną dedykację.
  • złota bransoletka z okrągłą zawieszką, w której środku zostało wycięte malutkie serduszko to wymarzony prezent dla dziewczynki. Bezkonkurencyjna ozdoba pasująca zarówno dla dziewczynki, jak i nastolatki. Pamiątka, która będzie użytkowana przez lata. Motyw serca podkreśla miłość, troskę i nasze dobre intencje. Bransoletka jest w zestawie z eleganckim pudełeczkiem.
  • posrebrzany obrazek na Pierwszą Komunię to absolutna klasyka, a zarazem nowatorskie wzornictwo i wykonanie. Nowoczesny surowiec pokryty został warstwą czystego srebra. Ten wyjątkowy metal jest jeszcze bardziej odporny na odkształcenia mechaniczne i ciemnienie. Perfekcyjnie odbija światło, co podkreśla szlachetność kruszcu. Kolorowy obrazek przedstawia modlącą się dziewczynkę, Eucharystię i fragment modlitwy. Z tyłu prezentu komunijnego jest miejsce na dowolny grawerunek.

Inne pomysły na podarunek

Oprócz biżuterii można pomyśleć również o innych prezentach z okazji przyjęcia sakramentu. Prezent na komunię dla dziewczynki może być praktyczny – może to być na przykład zegarek z grawerem. Dużą popularnością cieszą się też prezenty zachęcające do aktywności fizycznej – rowery, rolki, hulajnogi lub takie, które pomogą rozwinąć dziecku pasje – aparat fotograficzny, tablet lub czytnik e-booków. Jeśli nie wiesz, co ucieszy dziewczynkę przystępującą do komunii, może się sprawdzić koperta z pieniędzmi, za które sama kupi sobie wymarzony prezent.

Prezent dla dziewczynki z okazji Pierwszej Komunii Świętej – podsumowanie

Wiesz już, jaki jest najlepszy prezent na komunię dla dziewczynki. Pamiętaj, że często najprostsze pomysły okazują się najlepsze. Biżuteria dla dziewczynki jest najczęściej strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak chcesz jeszcze bardziej podkreślić tę wyjątkową uroczystość, możesz podarować jej także Biblię, która może być piękną pamiątką komunii.

Najczęściej zadawane pytania

Co kupić dziewczynce na komunię 2022?

Klasyka jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Możesz postawić na takie prezenty jak medalik, pierścionek, zegarek czy kolczyki. Zastanów się, jaki upominek sprawi największą radość dziecku.

Ile na komunię od chrzestnej 2023?

Rodzice chrzestni zwykle przeznaczają na prezent komunijny od 500 do około 1500 złotych. Kwota ta jest zależna od czynników takich jak zwyczaje panujące w rodzinie lub społeczności i zamożności rodziców chrzestnych.

Czy może być krzyżyk na komunię?

Tak, krzyżyk do powieszenia na łańcuszku to wspaniała pamiątka uroczystości, jaką jest Pierwsza Komunia Święta.


Sprawdź także:
Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: