X

Prezent na komunię dla dziewczynki

Pierwsza Komunia Święta to dla trzecioklasistów wielkie przeżycie. Dzieci przygotowywane są do niej przez katechetów. Poznają prawdy wiary i znaczenie przyjęcia Eucharystii. Uroczystości organizowane są najczęściej w maju. Zadaniem rodziców jest nie tylko wsparcie dziecka, ale też zorganizowanie uroczystego obiadu dla gości.
Prezent na komunię dla dziewczynki

Co kupić dziecku na Komunię Świętą?

Bliscy, zgodnie ze zwyczajem, wręczają dziecku prezenty. Prezent komunijny może mieć różne formy. Część osób decyduje się na podarowanie pieniędzy lub zabawek i gadżetów służących dziecku do rozrywki. Rodzice chrzestni, których obecność jest bardzo ważna, najczęściej wręczają symboliczny prezent komunijny. Taki tradycyjny prezent będzie dla dziecka ponadczasową pamiątką.

Pamiątki komunijne dla dziewczynki

Pamiątki wręczane na Pierwszą Komunię Świętą stanowią ważną część uroczystości. Wybór upominku powinien być dobrze przemyślany, ponieważ będzie on przypominał dziecku o ważnym wydarzeniu z dzieciństwa i bliskich mu osobach. Pamiątki komunijne najczęściej mają charakter ozdobny. Element różowy w biżuterii lub obrazkach naturalnie kojarzy się z upominkami dla dziewczynek, a błękit dla chłopców. Jest również wiele propozycji w neutralnych kolorach np. srebra lub beżu. 

Personalizowane prezenty na Komunię Świętą dla dziewczynki

Co kupić dziewczynce, by sprawić jej atrakcyjną pamiątkę z okazji Komunii Św.? Prezent powinien być dopasowany do rodzaju wydarzenia. Wybierając podarunek, zwróćmy uwagę, czy jest możliwość jego personalizacji. Życzenia lub dedykacja dodają pamiątce emocjonalnej wartości. Jeżeli mamy wątpliwości, co bardziej przypadnie jej do gustu, możemy skonsultować prezent z rodzicami dziecka.

Zobacz też:  Bezpieczna jazda samochodem z dzieckiem – TOP 3 foteliki samochodowe dla małego dziecka

Możliwość modyfikacji upominku nadaje mu niepowtarzalnych cech i czyni nadzwyczajnym. Pokazuje również nasze zaangażowanie i chęć sprawienia dziecku radości. Oryginalny prezent wcale nie musi być drogi. Możemy wręczyć świetny prezent, wykazując się pomysłowością i inwencją.

Jaki prezent dla dziewczynki wybrać z okazji Komunii Świętej?

Biżuteria ciągle wiedzie prym wśród najpopularniejszych prezentów na Pierwszą Komunię Świętą dla dziewczynki. Ten tradycyjny i sprawdzony upominek jest zawsze dobrym pomysłem. Zarówno złoto, jak i srebro nigdy nie wychodzą z mody. Biżuteria wykonana z metali szlachetnych daje gwarancję długotrwałej jakości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Ponadczasowy charakter wyrobów jubilerskich ze złota sprawia, że nawet po latach stanowią niezmiennie piękną i aktualną ozdobę.

Oto kilka naszych propozycji, na które warto zwrócić uwagę, wybierając prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej:

  • Złoty medalik z łańcuszkiem – piękny wyrób biżuteryjny o próbie 585. Medalik ma kształt kwiatka. W jego środku widnieje wypukła postać Matki Boskiej, która wyróżnia się lśniącą fakturą. Medalik jest w komplecie zezłotym łańcuszkiem. Idealny prezent na religijne uroczystości. Tradycyjna pamiątka, którą możemy spersonalizować. Na rewersie medalika jest miejsce na imię dziewczynki i datę uroczystości. Piękny prezent od matki chrzestnej lub babci. Zestaw zapakowany jest do pudełka z różową kokardką i ozdobiony tabliczką na dowolną dedykację.
  • Złota bransoletka z okrągłą zawieszką, w której środku zostało wycięte malutkie serduszko to wymarzony prezent dla dziewczynki. Bezkonkurencyjna ozdoba pasująca zarówno dla dziewczynki, jak i nastolatki. Pamiątka, która będzie użytkowana przez lata. Motyw serca podkreśla miłość, troskę i nasze dobre intencje. Bransoletka jest w zestawie z eleganckim pudełeczkiem.
  • Posrebrzany obrazek na Pierwszą Komunię to absolutna klasyka, a zarazem nowatorskie wzornictwo i wykonanie. Nowoczesny surowiec pokryty został warstwą czystego srebra. Ten wyjątkowy metal jest jeszcze bardziej odporny na odkształcenia mechaniczne i ciemnienie. Perfekcyjnie odbija światło, co podkreśla szlachetność kruszcu. Kolorowy obrazek przedstawia modlącą się dziewczynkę, Eucharystię i fragment modlitwy. Z tyłu prezentu komunijnego jest miejsce na dowolny grawerunek.
Zobacz też:  Uniwersalne prezenty na Mikołajki. Zainspiruj się tymi propozycjami!

Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: