Trafiony prezent na roczek dla chłopca – czy tylko zabawka? Pomysły na prezenty

Pierwsze urodziny i prezent na roczek dla chłopca z tej okazji zaprząta głowę każdej cioci, wujka czy dziadków. Przeczytaj i dowiedz się, jaki prezent na roczek chłopca będzie strzałem w dziesiątkę!

Jaki prezent na roczek dla chłopca? Prezent dla dziecka, szczególnie gdy to jego pierwsze urodziny, nie jest wcale prostą sprawą. Po pierwsze dlatego, że czasem po prostu brak pomysłu, a po drugie, bo jednak chcemy ujrzeć radość w oczach dziecka i jego drobne rączki na nowej zabawce. Staramy się więc, aby nie był to przedmiot przypadkowy, ale w jakiś sposób wyjątkowy. Podpowiadamy i polecamy, jaki prezent kupić na pierwsze urodziny dziecka.

Czy na pewno zabawka?

prezent na roczek dla chłopca - czy na pewno zabawka

Co będzie najlepszym prezentem dla rocznego dziecka? Zaproszeni na uroczystość goście często długo wybierają i dywagują nad najlepszym podarkiem. W efekcie bywa różnie. Może skończyć się na nowym ubranku, klockach, puzzlach, lalce, układankach, ogromnej maskotce czy jeszcze innych całkiem przypadkowych przedmiotach. Sprawa wygląda łatwiej, gdy masz już swoje dzieci, natomiast gdy jesteś całkowitym laikiem w tych sprawach, to prezent dla chłopca na roczek może być naprawdę dużym problemem. Pewnie dlatego jednym z najpopularniejszych tematów na forach internetowych jest zagadnienie „jaki prezent dla chłopca na roczek”. Każdy pyta, gdzie może z nadzieją, że ktoś podsunie świetny pomysł. Czy jednak zawsze powinna to być zabawka, czy nie lepszym pomysłem będą po prostu pieniądze? Dla rodziców pewnie tak, ale jeśli podarujemy dziecku niezwykłą zabawkę, to zdecydowanie możemy liczyć na jego wdzięczność i pamięć. Wybór jest więc dość prosty, tylko teraz pozostaje pytanie, jaki idealny prezent na roczek dla chłopca.

Co potrafi roczne dziecko?

Okazuje się, że już całkiem sporo. Oczywiście na pierwszym miejscu jest fakt, że dziecko umie już chodzić. Z tym jednak bywa różnie, ale z reguły większość dzieci ma już te kilka pierwszych kroków za sobą choćby trzymając się szafy, a nawet jeśli nie, to i tak każde z nich jest niezwykle ruchliwe czy to na nogach, kolanach, czy może fikając inne koziołki na czworakach, czy kręcąc się jak bąk na brzuszku. Poza tym roczne dziecko pokazuje już palcem, co takiego sobie życzy, rozwijając w ten sposób myślenie przyczynowo-skutkowe. Do tego dochodzi otwieranie, zamykanie, uderzanie i rzucanie połączone z obserwacją, co też się potem wydarzy, czy mama znowu podniesie się łyżeczką i czy piłeczka uderzy w stolik, zrzucając kubeczek.

Miej oczy dookoła głowy!

Jest to trudny czas, ponieważ dziecko trzeba mieć cały czas na oku, ale najlepsze co możemy zrobić, to pozwolić mu na takie poznawanie najbliższego otoczenia, oczywiście czuwając odpowiednio nad jego bezpieczeństwem. Dziecko zaczyna się również interesować przedmiotami z najbliższego otoczenie szczególnie tymi, które niekoniecznie są dla niego przeznaczone. Klucze, guziki, mamine zawieszki przy torebce, pilot do telewizora i inne niesamowite drobne przedmioty, które nęcą i przyciągają wzrok maluszka. Dlatego na prezent na roczek dla chłopca sprawdzi się coś, co zajmie niespokojne rączki, a przy okazji będzie wspierało rozwój poznawczy i motoryczny dziecka.

Tablice manipulacyjne – pomysł na prezent

prezent na roczek dla chłopca - tablice manipulacyjne

Dla starszych dzieci są tablice edukacyjne, a dla mniejszych manipulacyjne, które świetnie wpasowują się w umiejętności rocznego dziecka. Dlaczego to świetny prezent na roczek dla chłopca od chrzestnej? Jest bardzo wiele powodów, aby to właśnie tablicę manipulacyjną podarować dziecku.

Zabawkę z powodzeniem można położyć na dywanie czy macie, na której dziecko lubi przebywać, a także na stoliku, przy którym lubi zasiadać oraz zabrać w podróż. Tablica manipulacyjna to wyjątkowa zabawka, a nawet można powiedzieć pomoc dydaktyczna, która wspiera naturalny rozwój rocznego dziecka, pozwalając rozwijać funkcje poznawcze, motoryczne i kształtować jego samodzielność.

Co znajduje się na tego rodzaju tablicy?

Tablica manipulacyjna to świetny prezent na roczek dla chłopca. Wyposażona jest najczęściej w kilkanaście kolorowych elementów codziennego użytku, dzięki którym dziecko zaczyna odkrywać, do czego służą poszczególne przedmioty, jak je obsługiwać i co można z nimi zrobić. Są to elementy, które wzbudzają u każdego dziecka szczególne zainteresowanie: zasuwka, zamek z kluczykiem, drewniane drzwiczki otwierane, klamra do zapinania, kulki drewniane, zamek błyskawiczny, zapornica do drzwi, kółko obrotowe i koła zębate. Jest to doskonała pomoc zręcznościowa. Dziecko ćwiczy drobne paluszki oraz myślenie przyczynowo-skutkowe. Zamek błyskawiczny z klamrami ćwiczą umiejętności przydatne w codziennym życiu jak zapinanie i zasuwanie, zasuwka i zapornica kształtują precyzję, współdziałanie i celowe ruchy rąk, kółko obrotowe i koła zębate ćwiczą motorykę i uczą dostrzegania zależności.

Tablice manipulacyjne można również dostać w innych kształtach jak prostokąt, chmurka, domek czy rybka, a także sprawdzi się jako prezent dla dziewczynki.

Dlaczego jakość zabawek edukacyjnych ma tak duże znaczenie?

prezent na roczek dla chłopca - dlaczego jakość ma tak duże znaczenie

Prezent dla chłopca na roczek to zazwyczaj rzecz praktyczna i rozwijająca. Chcemy podarować maluchowi rzecz szczególną, która nie zostanie odłożona na bok i zapomniana. Zabawki na roczek powinny charakteryzować się wyjątkową jakością i wytrzymałością. Musimy wziąć pod uwagę, że przedmiot będzie dość mocno eksploatowany. Nierzadko zdarzy się, że zostanie zrzucony czy podeptany. Jego wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne musi więc być wyjątkowa. Tylko solidne wykonanie i wysokiej jakości materiały są w stanie to zapewnić. Kupowanie przypadkowych zabawek

z tworzyw sztucznych może się bardzo źle skończyć. Naturalne, ekologiczne i bezpieczne materiały jak drewno to z pewnością bardzo dobry pomysł.

Jaki jeszcze prezent na roczek dla chłopca?

Wybór tego rodzaju akcesoriów jest bardzo duży. Trzeba jednak pamiętać, że prezent powinien być dostosowany do wieku dziecka oraz etapów jego rozwoju. W ten sposób będzie on służyć zgodnie ze swoim przeznaczeniem, a dziecko wyniesie z tego odpowiednie korzyści. Dużym powodzeniem cieszą się również różnego rodzaju interaktywne jeździki dla najmłodszych, pchacze czy koniki na biegunach, które uchodzą za uniwersalne i sprawdzone sposoby na prezent dla chłopca na roczek. Dobrym pomysłem będzie podarowanie chłopcu sortera, do którego będzie dopasowywał odpowiednie kształty klocków lub literki. Warto jednak wziąć pod uwagę to, czy będzie to zabawka bezpieczna i wystarczająco długo zajmie jego uwagę.

Najprostsze rozwiązania bywają najlepsze

Wybierając prezent na roczek dla chłopca, nie warto kierować się modą, a zdecydowanie postawić na jakość i pomysł. To za małe dziecko, aby doceniło prezent za dużą kwotę oraz od znanej z mediów obcej marki. Prostota i funkcjonalność jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. W końcu każdy z nas wie, że małe dziecko potrafi bawić się godzinę prostą łyżeczką, a ekskluzywne zabawki leżą w kącie. Prezent na roczek dla chłopca powinien więc być przede wszystkim podarunkiem dla dziecka, które niewątpliwie doceni wyjątkowy pomysł, angażując się w radosną zabawę w każdej chwili. Na pewno również rodzice docenią fakt, że dziecko otrzymało jedyny w swoim rodzaju prezent.

Prezent dla chłopca na pierwsze urodziny – podsumowanie

Wiesz już, jaki prezent na roczek dla chłopca dobrze się sprawdzi i jaki ucieszy solenizanta i rodziców. Kupując prezent dla rocznego dziecka, pamiętaj, że to wyjątkowy okres w jego życiu i postaraj się dobrać upominek, który pomoże mu rozwinąć nowe umiejętności.

Najczęściej zadawane pytania

Co na prezent na roczek dla chrześniaka?

Jeśli wiesz, że twój chrześniak ma dużo zabawek, możesz postawić na praktyczny prezent na roczek dla chłopca, taki jak ubranko, pościel do łóżeczka czy huśtawkę do powieszenia w domu.

Jaka zabawka dla rocznego chłopca?

Zabawka jest zawsze dobrym pomysłem na prezent. Możesz wybrać zabawki edukacyjne lub pluszowe. Dla dziecka w tym wieku odpowiednimi zabawkami mogą być różnego rodzaju pchacze, sortery, autka. Roczniaka ucieszą też klocki i maty edukacyjne.

Jaki prezent na roczek dla wnuka?

Wnuczek często jest oczkiem w głowie dziadków, dlatego chcą wybrać dla niego najlepszy prezent na roczek. Mogą to być zabawki, jeździki-pchacze, które pomogą dziecku w nauce chodzenia, maty edukacyjne czy tablice manipulacyjne.


Sprawdź także:
Archiwum: maj 2020
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: