Ranking zabawek dla 3-latka. Czym bawią się 3-letnie dzieci?

Ranking zabawek dla 3-latka pomoże ci wybrać ciekawą i funkcjonalną zabawkę, która sprawi maluchowi radość i ułatwi mu rozwój. W sklepach z zabawkami jest mnóstwo drobiazgów. Pomożemy wybrać coś, co spodoba się dziecku.
ranking zabawek dla 3 latka

Poniższy ranking to subiektywne zestawienie, które powstało na podstawie badań, testów oraz informacji o produktach wybranych przez redakcję. Odnośniki w artykule to linki afiliacyjne. Jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

Dzieci w wieku 3 lat zwykle uczęszczają już do przedszkola. Niektóre maluchy są sprytne, energiczne i mówią ładnie pełnymi zdaniami. Inne są nieśmiałe, małomówne, a zdarzają się też kłopoty z koordynacją ruchów i spostrzegawczością. To dlatego, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Różnice w poziomie rozwoju wynikają też z przebytych chorób czy po prostu z odmiennych temperamentów. Tym bardziej warto wymyślać adekwatne formy zabawy i kupować zabawki, które będą wspierać rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny dziecka. Ranking zabawek dla 3-latka ułatwi ci wybór takich pożytecznych gadżetów.

Ranking zabawek dla 3-latka. Jak wybieraliśmy?

Wybierając zabawki do poniższego rankingu, kierowaliśmy się następującymi kryteriami:

 • pomysł na taką zabawę, która zajmuje uwagę dziecka i korzystnie wpływa na jego rozwój;
 • wartości edukacyjne i rozrywkowe zabawki;
 • solidne wykonanie – zabawka nie może się zniszczyć podczas pierwszych zabaw;
 • bezpieczeństwo zabawki, brak elementów takich jak ostre kanty czy substancji szkodliwych dla zdrowia;
 • ładny i estetyczny wygląd zabawki;
 • cena zabawki;
 • opinie rodziców, którzy kupili produkt.

Powyższe wskazówki posłużyły do wyboru ciekawych zabawek, które sprawiają maluchom radość, a zarazem w jakiś sposób ułatwiają im nabywanie nowych umiejętności.

Produkty uwzględnione w rankingu

Dumel Discovery Zabawka Edukacyjna Arka Noego 31880
Zalety
 • Interaktywna arka Noego złożona z 12 figur zwierząt – rozwija wyobraźnię dziecka.
 • Posiada funkcje edukacyjne, takie jak rozpoznawanie kształtów i kolorów – uczy poprzez zabawę.
 • Wygoda użytkowania – zabawka posiada uchwyty dla łatwego przenoszenia oraz zamykany dach, który pełni rolę pojemnika na figurki.
 • Wykonana z materiałów bezpiecznych dla dziecka – nie zawiera szkodliwych substancji.
Wady
 • Zabawka może nie zainteresować starszych dzieci.
 • Wymaga trzech baterii AAA, które nie są w zestawie.

Dumel Discovery Zabawka Edukacyjna Arka Noego 31880 to interaktywna arka Noego dla dzieci, która pomaga rozwijać ich wyobraźnię i zdolności poznawcze poprzez naukę kolorów, kształtów, dźwięków i zwierząt.

Ramiz Interaktywna Toaletka Z Lustrem I Taboretem Dla Dziewczynek 3 Światła Dźwięki 22El. – Zabawka
Zalety
 • Interaktywna toaletka z lustrem i taboretem
 • Posiada 3 światła i dźwięki, co dodaje zabawy
 • 22 elementy w zestawie, co zapewnia wiele możliwości zabawy
 • Przyjazna dla dzieci konstrukcja, która zachęca do samodzielności
Wady
 • Brak regulacji siły dźwięków.
 • Montaż wymaga narzędzi i czasu.

Ramiz Interaktywna Toaletka z lustrem i taboretem to świetna zabawka dla dziewczynek. Zawiera 3 światła, dźwięki i 22 elementy, które zachęcają do kreatywnych zabaw w makijaż i stylizacje. Idealna do nauki samodzielności i rozwijania wyobraźni.

Toyz Pojazd Mercedes Benz Gls63 Black
Zalety
 • Licencjonowany produkt Mercedes Benz – wiernie odwzorowuje oryginalny pojazd
 • Czarny, elegancki wygląd – sprawia wrażenie luksusowego auta dla dzieci
 • Wytrzymała konstrukcja – wykonana z trwałych materiałów, które przetrwają intensywną zabawę
Wady
 • Wysoka cena w porównaniu do innych zabawek tego typu.
 • Może być zbyt skomplikowany dla młodszych dzieci.

Toyz Pojazd Mercedes Benz Gls63 Black to zabawka dla dzieci, która jest wierną repliką luksusowego samochodu. Zaprojektowana jest z dbałością o detale, co sprawia, że świetnie się prezentuje. Doskonała propozycja dla małych fanów motoryzacji.

Barbie Garderoba Barbie HBV28
Zalety
 • Zestaw zawiera bogaty wybór akcesoriów do ubierania lalek Barbie.
 • Garderoba jest bardzo łatwa w montażu i posiada praktyczne uchwyty do przenoszenia.
 • Wszystkie elementy garderoby są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia trwałość produktu.
 • Barbie Garderoba HBV28 pozwala na tworzenie różnych stylizacji dla lalek Barbie, co rozwija kreatywność dzieci.
Wady
 • Niekompatybilność z innymi markami lalek
 • Ograniczona ilość miejsca na przechowywanie

Barbie Garderoba HBV28 to ładnie wykonana szafa dla lalek, która pozwala na przechowywanie i organizowanie ubrań i akcesoriów Barbie. W zestawie znajduje się wiele wieszaków, półek i szuflad, a także stylowe dodatki takie jak lampka nocna czy lusterko.

Hasbro Play-doh 8 Pak Kolorów E5044
Zalety
 • Wielokolorowy zestaw Play-Doh z 8 kolorami
 • Kreatywna i edukacyjna zabawa dla dzieci
 • Wysoka jakość i bezpieczeństwo produktu
 • Zawiera różnorodne kolory do tworzenia różnych kształtów i modeli
Wady
 • 1. Szybkie wysychanie: Play-Doh z tego zestawu ma tendencję do wysychania szybko, co może ograniczać czas zabawy.
 • 2. Brak dodatkowych akcesoriów: Zestaw Play-Doh 8 Pak Kolorów nie zawiera dodatkowych akcesoriów, takich jak foremki czy narzędzia, co może być ograniczające dla dzieci oczekujących różnorodnych możliwości twórczych.

Hasbro Play-doh 8 Pak Kolorów E5044 to zestaw kolorowych mas plastycznych, które zapewniają dzieciom nieskończone możliwości kreatywnego modelowania. Zestaw zawiera 8 różnorodnych kolorów, pozwalając maluchom tworzyć i odkrywać świat fantazji.

Zabawki dla 3-latka. W co bawią się maluchy? 

Dzieci w wieku 3 lat zaczynają już precyzować swoje zainteresowania. Mają ulubionych bohaterów bajek i ulubione maskotki. Zarazem interesują się wszystkim, co je otacza i zadają mnóstwo pytań. Obserwują rodziców i wszystko, co się wokół nich dzieje. Niektóre zaczynają naśladować dorosłych podczas zabawy. Dziewczynki chętnie opiekują się lalkami i misiami. Chłopcy coraz chętniej asystują dorosłym mężczyznom przy różnych technicznych zajęciach. Fascynują je różnego rodzaju pojazdy, także te większe, zasilane akumulatorem, w których dziecko próbuje swoich sił jako kierowca. Jednakże kupując różne przedmioty do zabawy, nie warto ściśle trzymać się podziału na zabawki dla dziewczynek i zabawki dla chłopców. Lepiej uświadamiać dzieciom, że dziewczynka może bawić się samochodami czy zestawem majsterkowicza, a chłopiec ubierać lalki i nie ma w tym nic dziwnego. Wszak w dorosłym życiu też zaciera się już podział na męskie i kobiece zajęcia.

A może coś do zabaw plastycznych i manualnych?

Trzyletnie dzieci coraz chętniej sięgają po kredki, flamastry i plastelinę. Jeśli nie przepadają za tego typu zabawami, to warto je do tego zachęcić, podsuwając kolorowanki, modelinę czy kreatywne gry dla małych dzieci. Prace manualne i plastyczne rozwijają motorykę dłoni dziecka, przygotowując je stopniowo do pisania pierwszych liter i cyfr czy rysowania szlaczków. Kolorowanie i lepienie z ciastoliny rozwija wyobraźnię, a wyniki tych prac i pochwały zwiększają pewność siebie dziecka. Nie przejmuj się tym, że maluch zabrudzi siebie czy ubranie. Kup mu specjalny fartuszek do takich brudnych zabaw. Na stoliczku możesz położyć ceratę albo jednorazowy obrus, który potem wyrzucisz, ujmując sobie w ten sposób pracy związanej ze sprzątaniem. 

Wybór zabawki dla 3-latka to spore wyzwanie

Rynek zabawek dla małych dzieci zapełniony jest różnego rodzaju maskotkami, pojazdami, zabawkami związanymi z pracami plastycznymi i innymi manualnymi zajęciami. Nie jest łatwo spośród zalewu zabawek, niekiedy kiepskiej jakości, wybrać coś, co rzeczywiście zainteresuje dziecko i posłuży mu do rozwijającej zabawy. Bywa i tak, że kiedy dziecko chwyta zabawki, to jego radość z niespodzianki trwa krótko, a potem rzecz leży zapomniana. Powodem jest nietrafiony wybór, kiepska jakość zabawki albo temperament dziecka, które nie potrafi jeszcze skupić uwagi na jednym przedmiocie czy tej samej zabawie. Warto wtedy schować część z nich, a zostawić kilka w pokoju dziecięcym, po czym za jakiś czas zamienić te przedmioty, aby maluch mógł zainteresować się inną formą zabawy. 

Wielu rodziców zastanawia się, gdzie oddać zabawki, którymi maluch już się nie bawi, a które zajmują miejsce gdzieś w pawlaczach albo w piwnicy. Niezniszczone zabawki możesz oddać dzieciom z zaprzyjaźnionej rodziny, kuzynom albo zanieść do domu samotnej matki. Poza tym przed zakupem zabawki warto poznać zestawienie najciekawszych i najpopularniejszych zabawek dla 3-latka. Dzięki temu łatwiej będzie dokonać trafnego wyboru.

Dumel Discovery Zabawka Edukacyjna Arka Noego 31880 – wybór redakcji 

Zestaw zawiera łódź z kapitanem (jest nim Noe) oraz 9 figurek zwierząt. Każde zwierzątko ma swoje miejsce w łodzi. Po prawidłowym umieszczeniu postaci na podstawce, zwierzątko wydaje charakterystyczny dla siebie dźwięk. Figurki zwierząt po dwukrotnym naciśnięciu grają rymowanki, a figurka Noego wydaje odgłos syreny statku. Oprócz tego łódż ma małe pianino grające i wiaderka z wodą, również z efektami dźwiękowymi. Zabawa polega na wyjmowaniu i wkładaniu figurek w odpowiednie miejsca. Wartością edukacyjną jest nauka nazw zwierząt oraz rozróżnianiu ich odgłosów. Zabawa wspomaga również rozwój mowy u dziecka i zapamiętywanie wierszyków. Łódź ma kółka do przesuwania, a podczas jazdy słychać chlupot wody. 

Zestaw wykonany jest z mocnego plastiku z certyfikatem CE. Nie ma tu drobnych elementów. Zabawki wyglądają solidnie i estetycznie. Łódź ma spore wymiary 32x20x21 cm. Producent zapewnia, że jest odpowiednia już dla dzieci powyżej 1. roku życia. Wprawdzie wielu rodziców kupuje ją dla młodszych pociech, ale dopiero dzieci w wieku około 3 lat są w stanie wszystkie zwierzątka dopasować w ich miejsca. Zestaw zasilany jest bateriami (w opakowaniu baterie testowe). Posłuży zarówno jednemu dziecku, jak i rodzeństwu czy grupie rówieśników. Ma przystępną cenę i zbiera bardzo dobre opinie wśród rodziców.

Dumel Discovery Zabawka Edukacyjna Arka Noego 31880
Zalety
 • Interaktywna arka Noego złożona z 12 figur zwierząt – rozwija wyobraźnię dziecka.
 • Posiada funkcje edukacyjne, takie jak rozpoznawanie kształtów i kolorów – uczy poprzez zabawę.
 • Wygoda użytkowania – zabawka posiada uchwyty dla łatwego przenoszenia oraz zamykany dach, który pełni rolę pojemnika na figurki.
 • Wykonana z materiałów bezpiecznych dla dziecka – nie zawiera szkodliwych substancji.
Wady
 • Zabawka może nie zainteresować starszych dzieci.
 • Wymaga trzech baterii AAA, które nie są w zestawie.

Dumel Discovery Zabawka Edukacyjna Arka Noego 31880 to interaktywna arka Noego dla dzieci, która pomaga rozwijać ich wyobraźnię i zdolności poznawcze poprzez naukę kolorów, kształtów, dźwięków i zwierząt.

Ramiz Interaktywna toaletka z lustrem i taboretem – najlepszy stosunek jakości do ceny

Zestaw to zabawkowe stanowisko pracy dla fryzjerki i kosmetyczki. Zawiera toaletkę o wysokości 76 cm z lustrem, taboret oraz szufladki z akcesoriami do układania fryzur. Gadżety w zestawie to m.in. suszarka z efektami dźwiękowymi, grzebień, szczotka, bransoletki i atrapy kosmetyków. To zabawka, na widok której dziewczynki podskoczą z zachwytu. Zainteresują się nią także chłopcy, choć głównie jako asystenci dziewczynek. Wszak wielu panów jest mistrzami nożyczek, prostownic i szczotek do układania. Toaletka służy głównie do czesania lalek, choć wiele dziewczynek czesze tu swoje koleżanki i rodzeństwo.

Kolorowy zestaw z efektami dźwiękowymi i świetlnymi, zasilany jest bateriami, których nie ma w zestawie. Jest ładny i wykonany z mocnego plastiku. Wprawdzie dorosłym jego wygląd może wydać się nieco odpustowy, ale ma dobre opinie wśród rodziców, którzy go zakupili. Najważniejsze, że dzieciom się podoba i kojarzy im się z toaletkami dla księżniczek z bajek. Cena oscyluje w granicach 200 złotych. Jest zatem proporcjonalna do dziecięcej radości i wielkości zabawki, która kupowana jest raczej na większe okazje, typu urodziny czy choinka.

Ramiz Interaktywna Toaletka Z Lustrem I Taboretem Dla Dziewczynek 3 Światła Dźwięki 22El. – Zabawka
Zalety
 • Interaktywna toaletka z lustrem i taboretem
 • Posiada 3 światła i dźwięki, co dodaje zabawy
 • 22 elementy w zestawie, co zapewnia wiele możliwości zabawy
 • Przyjazna dla dzieci konstrukcja, która zachęca do samodzielności
Wady
 • Brak regulacji siły dźwięków.
 • Montaż wymaga narzędzi i czasu.

Ramiz Interaktywna Toaletka z lustrem i taboretem to świetna zabawka dla dziewczynek. Zawiera 3 światła, dźwięki i 22 elementy, które zachęcają do kreatywnych zabaw w makijaż i stylizacje. Idealna do nauki samodzielności i rozwijania wyobraźni.

Toyz Pojazd Mercedes Benz Gls63 Black – gdy budżet nie ma znaczenia 

To będzie zapewne pierwszy Mercedes twojego dziecka, i to w dodatku zminiaturyzowana kopia eleganckiego SUVa w unikalnej wersji AMG. To duże, mocne auto, napędzane akumulatorem. W środku jest niemal wszystko to, co w prawdziwym Mercedesie. Na kanapie z ekoskóry zmieści się dwoje dzieci – kierowca i pasażer. Wrażenie robi zarówno sylwetka pojazdu, jak i światełka ledowe, podświetlana deska rozdzielcza z imitacją zegarów, pedały gazu i hamulca, a także dźwignia biegów z 3 prędkościami, prawdziwe radio, amortyzatory i napęd 4×4. Autko rozwija prędkość do 5 km/h. A co, jeśli młody kierowca nie potrafi manewrować i hamować? Zestaw zawiera też pilot dla do sterowania pojazdem.

Zabawkowy Mercedes jest solidny i posłuży przez kilka lat. Plusem jest też wytrzymałość akumulatora i świetne opinie rodziców. Minusem jest cena (powyżej 1000 złotych), ale jak wiadomo, za markę i wyposażenie trzeba płacić. Kolejny istotny fakt – zabawka sprawdza się przede wszystkim na podwórku i to najlepiej przy sprzyjającej pogodzie. Nie jest to więc zabawa całoroczna. Ponadto jazda autkiem może uzależnić, zarówno chłopców, jak i tatusiów, którzy zwykle chętnie włączają do zabawy w charakterze pilota, instruktora oraz publiczności.

Toyz Pojazd Mercedes Benz Gls63 Black
Zalety
 • Licencjonowany produkt Mercedes Benz – wiernie odwzorowuje oryginalny pojazd
 • Czarny, elegancki wygląd – sprawia wrażenie luksusowego auta dla dzieci
 • Wytrzymała konstrukcja – wykonana z trwałych materiałów, które przetrwają intensywną zabawę
Wady
 • Wysoka cena w porównaniu do innych zabawek tego typu.
 • Może być zbyt skomplikowany dla młodszych dzieci.

Toyz Pojazd Mercedes Benz Gls63 Black to zabawka dla dzieci, która jest wierną repliką luksusowego samochodu. Zaprojektowana jest z dbałością o detale, co sprawia, że świetnie się prezentuje. Doskonała propozycja dla małych fanów motoryzacji.

Barbie Garderoba Barbie HBV28 – gdy liczy się marka

Szeroka, ciekawie zaprojektowana i gustowna garderoba z ubraniami, butami i dodatkami dla Barbie. Jest oczywiście minitoaletka, taboret i lustro. Są schowki na buty, biżuterię, torebki i inne gadżety, a nawet zsyp i kosz na pranie. Garderoba ma funkcję składania i przenoszenia. Zestaw zawiera 5 kompletów ubrań, które można ze sobą zestawiać, a także kilka par butów, różne ozdoby, torebki oraz okulary. Nie zawiera niestety lalki. Trzeba ją kupić oddzielnie. Wielu rodziców kupuje garderoby jako uzupełnienie i urozmaicenie dziewczyńskich zabaw z Barbie. Zalety tego typu zabaw to przede wszystkim spontaniczna radość dziecka, a także rozwój wyobraźni, motoryki dłoni, a niekiedy też wstęp do zainteresowania się modą.

Garderoba dla Barbie wykonana jest z mocnego plastiku. Ubranka już nie są tak solidne. Trzeba się liczyć z tym, że przy częstym zdejmowaniu i zakładaniu będą się niszczyły. Cena oscyluje wokół kwoty 300 złotych i nie zachęca do kupna, ale czego się nie robi dla małej księżniczki? W tym przypadku koszt zakupu zabawki wynika bardziej z ambicji marki, niż z jakości zabawki.

Barbie Garderoba Barbie HBV28
Zalety
 • Zestaw zawiera bogaty wybór akcesoriów do ubierania lalek Barbie.
 • Garderoba jest bardzo łatwa w montażu i posiada praktyczne uchwyty do przenoszenia.
 • Wszystkie elementy garderoby są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia trwałość produktu.
 • Barbie Garderoba HBV28 pozwala na tworzenie różnych stylizacji dla lalek Barbie, co rozwija kreatywność dzieci.
Wady
 • Niekompatybilność z innymi markami lalek
 • Ograniczona ilość miejsca na przechowywanie

Barbie Garderoba HBV28 to ładnie wykonana szafa dla lalek, która pozwala na przechowywanie i organizowanie ubrań i akcesoriów Barbie. W zestawie znajduje się wiele wieszaków, półek i szuflad, a także stylowe dodatki takie jak lampka nocna czy lusterko.

Hasbro Play-doh 8 Pak Kolorów E50 44 – gdy cena jest priorytetem

Edukacyjny, tani zestaw ciastoliny do ugniatania w dziecięcych rączkach. Często sprawia równie wiele radości, jak drogie ekskluzywne zabawki. Zestaw zawiera 8 pudełek ciastoliny w jaskrawych i ciemnych kolorach. Nie ma foremek ani innych pomocnych gadżetów. Zatem dziecko lepi z ciastoliny według swojego pomysłu. Zabawka rozwija sprawność manualną, wyobraźnię i kreatywność. Uczy odróżniania kolorów i koncentracji uwagi.

Zestaw jest skromny, zatem tani. W sam raz, aby spróbować, czy dziecku taka forma zabawy się spodoba. W razie potrzeby można dokupić foremki czy podobne zestawy z tej samej firmy i łączyć je ze sobą. Problemem może być sprzątanie resztek ciastoliny z podłogi i mebli. Należy odczekać, aż drobinki ciastoliny przeschną i zeskrobać je delikatnie, a następnie zebrać odkurzaczem.

Hasbro Play-doh 8 Pak Kolorów E5044
Zalety
 • Wielokolorowy zestaw Play-Doh z 8 kolorami
 • Kreatywna i edukacyjna zabawa dla dzieci
 • Wysoka jakość i bezpieczeństwo produktu
 • Zawiera różnorodne kolory do tworzenia różnych kształtów i modeli
Wady
 • 1. Szybkie wysychanie: Play-Doh z tego zestawu ma tendencję do wysychania szybko, co może ograniczać czas zabawy.
 • 2. Brak dodatkowych akcesoriów: Zestaw Play-Doh 8 Pak Kolorów nie zawiera dodatkowych akcesoriów, takich jak foremki czy narzędzia, co może być ograniczające dla dzieci oczekujących różnorodnych możliwości twórczych.

Hasbro Play-doh 8 Pak Kolorów E5044 to zestaw kolorowych mas plastycznych, które zapewniają dzieciom nieskończone możliwości kreatywnego modelowania. Zestaw zawiera 8 różnorodnych kolorów, pozwalając maluchom tworzyć i odkrywać świat fantazji.

Zabawki dla 3-latka. Poznaj najpopularniejsze marki

Na rynku zabawek dziecięcych obecnych jest wiele marek, zarówno tych popularnych, jak i mniej znanych, ale z wysokim potencjałem rozwojowym. Powyższy ranking otwiera polska marka Dumel Discovery, znana z produkcji zabawek sensorycznych, edukacyjnych i kreatywnych. Marka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którym zależy na produktach wspomagających rozwój dzieci na różnych płaszczyznach, jak również na wysokiej jakości zabawek. Dumel Discovery produkuje głównie zabawki dla niemowląt i dzieci do 6. roku życia. W ofercie firmy znajdziesz m.in. zabawki do kąpieli i zabawy w przydomowym basenie.

Ramiz to nazwa polskiej firmy zajmującej się importem i sprzedażą (głównie internetową) zabawek z zagranicy. W ofercie znajdują się pojazdy dla dzieci, w tym zdalnie sterowane, a także te większe na akumulator. Ramiz sprzedaje też maskotki, klocki, rowerki dziecięce, domki ogrodowe, trampoliny i baseny dla dzieci. 

Polska marka Toyz znana jest z produkcji pojazdów dziecięcych, takich jak samochody-jeździki z funkcją pchania, auta, motocykle i quady na akumulator, a także hulajnogi, rowerki biegowe i trójkołowe, deskorolki, namioty i zabawki edukacyjne dla niemowląt. W ofercie znajdziesz zatem sporo przedmiotów, które pomogą twojemu dziecku rozładować nadmiar energii. Produkty są solidne i posłużą przez kilka lat pod warunkiem używania zgodnie z instrukcją.

Lalki Barbie od wielu lat są najpopularniejszymi, a zarazem najdroższymi lalkami dla dziewczynek. Produkuje je firma Mattel z USA. Markę stworzyła Amerykanka Ruth Handler w 1959 roku. Nazwa Barbie to skrót od imienia jej córki Barbary, a imię Ken pochodzi od imienia syna Ruth Handler. Pierwowzorem lalki była Lilli – lalka dla dorosłych mężczyzn. Barbie zaskarbiła sobie serca dziewczynek wyglądem młodej, zgrabnej dziewczyny oraz kilkoma wersjami wyglądu (Barbie blondynka, brunetka, itp.) Niewątpliwą zaletą, a niekiedy też kłopotem dla rodziców, są dostępne w sprzedaży przeróżne zestawy gadżetów, dzięki którym dzieci mogą nieustannie się bawić tą lalką. 

Producentem zestawu ciastoliny Play-doh jest Hasbro – marka z USA, drugi po Barbie potentat w branży produkcji zabawek. W ofercie Hasbro znajdują się zabawki z motywami znanych na całym świecie bajek, a także koniki Pony, figurki Spider-Man, roboty Transformers i postaci ze Star Wars. 

Zabawki dla 3-latka. Najczęściej zadawane pytania

Powyższe zestawienie zabawek dla 3-latka ma za zadanie ułatwić wybór produktów ciekawych i odpowiednich do wieku. Przygotowaliśmy także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czym bawią się 3-letnie dzieci?

Najczęściej dziewczynki bawią się lalkami i akcesoriami, takimi jak domek dla lalek, garderoba, toaletka dla lalek. Chłopcy z reguły wybierają zabawę autami, pistoletami i robotami. 

Jakie są uniwersalne zabawki dla 3-latka?

Uniwersalne zabawki, którymi bawią się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, to: klocki, zestawy sklepu, samochody na akumulatory, hulajnogi na 3 kołach, maty edukacyjne i wszystkie przedmioty do zabaw plastycznych. 

Jak trafić z prezentem dla 3-latka?

Aby prezent był trafiony, warto zapytać dziecko, co chciałoby dostać lub porozmawiać z jego rodzicami. Z reguły 3-latki cieszą się z każdego otrzymanego drobiazgu, jednak te mniej atrakcyjne szybko im się nudzą. 

Jaką zabawkę edukacyjną kupić 3-latkowi?

Zabawki edukacyjne dla 3-latka to laptopy z efektami dźwiękowymi, interaktywne globusy i maty do skakania. Do zabawek edukacyjnych zalicza się też kolorowanki, modeliny, puzzle i piasek kinetyczny.

Jak przechowywać zabawki?

Zabawki takie jak gry planszowe najlepiej przechowywać w oryginalnych pudełkach. Większe zabawki, np. samochody – na półkach lub na podłodze w pokoju dziecięcym. Zestawy wielu drobnych elementów, np. klocki, można trzymać w pudełkowych organizerach.


Sprawdź także:
Archiwum: maj 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: