Robocar Poli – roboty Poli, Roy, Amber, Helly, Silverlit. Poznaj postaci z bajki!

„Robocar Poli” to popularny serial animowany dla dzieci, który opowiada o przygodach policyjnego robota i jego przyjaciół z drużyny ratunkowej. Dowiedz się, o czym jest ta bajka i poznaj jej bohaterów.
Robocar Poli postacie

Bajki dziecięce mogą mieć najróżniejszych bohaterów: lalki, zwierzęta, rośliny, a nawet samochody i to oczywiście nie takie zwyczajne, ale całkiem niesamowite – nie dość, że mówią ludzkim głosem, ratują życie, to jeszcze potrafią zmieniać się w inne postacie, np. roboty. Tak jak ma to miejsce w niezwykle popularnej bajce dla dzieci „Robocar Poli”. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć.

Spokojne miasteczko i miejska ekipa ratunkowa

„Robocar Poli” to południowokoreański serial animowany dla dzieci, który szybko zyskał bardzo dużą popularność. Pierwszy odcinek pojawił się w 2011 roku i do tego czasu doczekał się kilku serii. Stało się tak najpewniej za sprawą niezwykłych postaci, tj. głównych bohaterów, którymi są różne rodzaje samochodów. W małym miasteczku Brooms Town, w którym życie płynie miło i przyjemnie, zdarzają się tak jak wszędzie różne niespodziewane i czasem bardzo groźne sytuacje. Całe szczęście, że mieszkańcom ma kto pędzić na ratunek, aby wybawić z opresji. Mowa oczywiście o najważniejszych postaciach, jakimi są niezwykle sympatyczne samochody. Ta miejska ekipa ratunkowa w każdym odcinku ratuje, pomaga zapobiec niebezpieczeństwom, tłumaczy, uczy i doradza, jak postępować w takich groźnych sytuacjach. Ta stała ekipa to oczywiście samochód policyjny, który potrafi zamienić się w poruszającego się na dwóch nogach robota, karetka pogotowia, samochód strażacki oraz helikopter. Tak wygląda zastęp najważniejszych pojazdów Robo Car Poli.

Sprawdź też: Psi Patrol – imiona.

RoboCar Poli – postacie

Na każdy serial animowany dla dzieci składają się niezwykłe postacie. Robo Car Poli to samochody, które powszechnie dzieciom już od bardzo wczesnych lat kojarzą się z ratownictwem i pomocą w groźnych sytuacjach. Wóz policyjny, karetka pogotowia, helikopter ratunkowy, wóz strażacki – dzieci wiedzą, że są bardzo potrzebne, widzą i słyszą je na ulicach, mają również takie zabawki. W serialu tym stały się niezwykłymi bohaterami, którzy ratują i uczą, jak należy zachowywać się w groźnych sytuacjach. Kogo więc my tam mamy?

Poli - samochód policyjnySamochód policyjny – Poli

Ma na imię Poli i jest niebiesko-białym samochodem policyjnym. Jak na prawdziwego policjanta przystało, codziennie pilnuje porządku w miasteczku już od samego rana objeżdżając wszystkie ulice. Bierze całkowitą odpowiedzialność za bezpieczny ruch drogowy i chroni przed innymi zagrożeniami. Serdecznie wita się ze wszystkimi, jest bardzo lubiany i cieszy się wyjątkowym poważaniem. Zdecydowanie może pochwalić się największą prędkością maksymalną oraz wielką siłą i wytrzymałością. Przewodzi całej ekipie ratunkowej, a po transformacji staje się niezwykle silnym i sprytnym robotem.

Katerka - AmberKaretka – Amber

Amber jest śliczną i sprytną biało-różową karetką. Mądra i zaradna potrafi zawsze znaleźć wyjście z nawet wyjątkowo niebezpiecznych sytuacji, które bardzo szybko potrafi sprawnie ocenić i wdrożyć odpowiednie środki zaradcze. Dostarcza cennych wskazówek swoim przyjaciołom i zapewnia zawsze, oczywiście, gdy wymaga tego sytuacja, niezbędną opiekę medyczną, zresztą jak na każdą karetkę przystało.

Roy- wóz strażackiWóz strażacki – Roy

Roy w Robo Car Poli to oczywiście czerwono-żółty samochód strażacki, który z całej ekipy jest zdecydowanie najsilniejszy. Gdy trzeba zatrzymać pędzącą ciężarówkę, to on bierze na siebie pierwsze najmocniejsze uderzenie. Jest spokojny, opanowany i tak też zachowuje się w każdej niebezpiecznej sytuacji. To również on odpowiada za wszystkie problemy przeciwpożarowe oraz elektryczne. Sprawdź: Minionki – imiona.

Helikopter ratunkowy - HellyHelikopter ratunkowy – Helly

Helly jest zielono-żółty śmigłowiec ratunkowy, który codziennie oblatuje miasteczko i pilnuje, czy nic złego się nie dzieje. Jako że porusza się po niebie, jest mu znacznie łatwiej dostrzec niebezpieczeństwo i fachowo ocenić sytuację. Jest bardzo bystry, szybko przetwarza informacje, wyszykuje i przekazuje je dalej. Te cechy sprawiają, że zawsze jest wybierany na posłańca i zwiadowcę każdej niebezpiecznej akcji.

Transformacje niezwykłej ekipy ratunkowej

To, co łączy Robocar Poli, to zdolność do transformacji. Do każdego zlecenia pędzą tak szybko, jak tylko się da. Skupione na jak najlepszym wykonaniu zadania w kulminacyjnym momencie przekształcają się w roboty, które mają ręce i nogi oraz wiele dodatkowych funkcji, które pozwalają im zapanować nad każdą niebezpieczną sytuacją. Ich siła i szybkość są jeszcze większe. Potrafią zatrzymać pędzącą ciężarówkę, wciągnąć samochód wiszący nad przepaścią, ugasić ogromny pożar oraz wybawić z opresji wszystkich mieszkańców, którzy z jakiegoś powodu nie poradzą sobie sami i potrzebują fachowej pomocy. Każda tego rodzaju akcja oczywiście trzyma w ogromnym napięciu, ale ostatecznie zawsze kończy się dobrze. Przeczytaj również artykuły Teletubisie – imiona oraz Kucyki Pony – imiona.

Robocar - JinJin, czyli mózg każdej operacji Robocar Poli

Jin jest dziewczyną, która jest niejako przywódczynią całej ekipy ratunkowej. To z nią się kontaktują przed akcją, to zwykle ona ich zawiadamia i wydaje im polecenia, gdzie mają jechać. Choć w kulminacyjnym momencie to ekipa razem współpracuje i wspólnymi siłami przeciwdziała zagrożeniu, tak codziennie to Jin jest ich najważniejszą przywódczynią i mózgiem każdej sytuacji. Nosi pomarańczowo-żółte ubrania i oczywiście nie może się przeobrazić w robota, bo jest zwyczajnym człowiekiem. Również dzięki niej właśnie współpraca układa się dobrze i sprawnie. Zobacz także nasze artykuły: Księżniczki Disneya – imiona oraz Atomówki – imiona.

Robocar Poli i bohaterowie nowych serii

W nowych odcinkach Robo Car Poli pojawiają się oprócz stałej ekipy również nowi bohaterowie. Jest to między innymi ekipa od ratownictwa górskiego, na którą składa się z samolot, Kia Bongo oraz holownik. Jest to oczywiście ekipa przede wszystkim od ratownictwa górskiego, gdzie również zdarzają się bardzo niebezpieczne sytuacje, które wymagają niezwykłej siły i odwagi. Poza tym w serialu poznamy całą masę innych samochodów i maszyn, które czasem wykonują bardzo specjalistyczne zadania, wpadają w tarapaty lub potrzebują pomocy. Są taksówki, koparki, wózki widłowe, walce, zamiatarka czy nawet autobus szkolny. Jeśli ktoś myśli, że to bajka tylko dla chłopców, to nic bardziej mylnego – przecież przede wszystkim Amber i Jin są dziewczynami, a czy jest ich więcej, to zdecydowanie trzeba obejrzeć i się przekonać. 

Zobacz również: Smerfy – imiona

Robocar Poli – fragment

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest Robocar Poli?

Robocar Poli to połączenie bajki edukacyjnej i zabawki dla dzieci. Jest to seria animowana dla dzieci, której głównymi bohaterami są auta ratunkowe, a konkretnie: Poli, Roy, Amber, Helly i ich przyjaciele.

Jaki jest cel Robocar Poli?

Głównym celem Robocar Poli jest edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz kształtowanie pozytywnych postaw, takich jak empatia, przyjaźń i pomoc innym.

Dla jakiego wieku jest przeznaczony Robocar Poli?

Robocar Poli jest adresowany głównie do dzieci w wieku przedszkolnym, czyli około 3-5 lat. Jednakże, ze względu na swoją edukacyjną wartość, może zainteresować również nieco starsze dzieci.

Źródła zdjęć:

https://robocarpoli.fandom.com

https://www.commonsensemedia.org/tv-reviews/robocar-poli


Sprawdź także:
Archiwum: luty 2023
Photo of author

Marek Michalczyk

Z wykształcenia prawnik, z zawodu programista, z pasji muzyk. W życiu staram się wychodzić poza schematy i realizować się we wszystkim, co akurat przynosi mi życie.

Popularne wpisy: