Sól do kąpieli – właściwości

Osoby, które lubią długie kąpiele w wannie, często dodają do wody odrobinę soli.
Sól do kąpieli - właściwości
Osoby, które lubią długie kąpiele w wannie, często dodają do wody odrobinę soli. Wielu z nas robi tylko i wyłącznie z powodu pięknego zapachu, jakie wydziela sól do kąpieli, nie zdając sobie sprawy z jej właściwości.

Osoby, które lubią długie kąpiele w wannie, często dodają do wody odrobinę soli. Wielu z nas robi to tylko i wyłącznie z powodu pięknego zapachu, jakie wydziela sól do kąpieli, nie zdając sobie sprawy z jej właściwości. Co możemy zyskać, dodając do kąpieli odrobinę soli?

Właściwości zdrowotne soli do kąpieli

Sól do kąpieli warto dodawać chociażby dlatego, że ma ona pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Już niewielka jej ilość może pobudzić krążenie, co jest bardzo istotne w przypadku osób, które mają problemy z odpowiednim ukrwieniem oraz skarżą się na obrzęk nóg. Dodatkowo sól do kąpieli pomaga radzić sobie ze skurczami mięśni, łagodzi również objawy zapalenia stawów. Kąpieli w soli powinny zażywać osoby, które uskarżają się na ból nóg oraz pleców, gdyż ta doskonale radzi sobie z różnego rodzaju stanami zapalnymi tychże obszarów. Sól himalajska może przyczyniać się do obniżenia ciśnienia krwi, dlatego kąpiele w niej powinny zażywać przede wszystkim osoby, które borykają się z problemem nadciśnienia.  Sól z Morza Martwego zmniejsza ból reumatoidalny. Okazuje się, że sporo korzyści może przynieść moczenie stóp w wodzie z solą do kąpieli, bowiem cenne minerały, takie jak na przykład magnez, mogą wnikać przez skórę do organizmu.

Sól do kąpieli dla skóry

Kąpiele w soli morskiej mogą okazać się cenne nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla naszej urody. Powszechnie wiadomo, że pomaga ona walczyć z różnego rodzaju problemami natury dermatologicznej. Lekarze zalecają stosowanie soli do kąpieli osobom, które borykają się z trądzikiem, łuszczycą czy z różnego typu stanami zapalnymi skóry. Wszystko dlatego, że sól do kąpieli doskonale oczyszcza skórę, a także pomaga pozbywać się nadmiaru toksyn, które mogą odpowiadać za rozwój wielu chorób. Drobinki soli usuwają martwy naskórek, wygładzając przy tym skórę. Minerały odżywiają ją oraz w odpowiedni sposób wzmacniają, dzięki czemu jest odporna na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Oczywiście kąpiel w soli nie zastąpi specjalistycznego leczenia dermatologicznego, jednak może je wspomagać.

Sól do kąpieli dla ciężarnych

Kąpiel w drobinkach soli może być doskonałym sposobem na pielęgnację skóry kobiet w ciąży. Wiele z nich boryka się bowiem z licznymi problemami skórnymi, takimi jak wypryski czy trądzik. Sól do kąpieli może w naturalny sposób łagodzić podrażnienia. Pamiętajmy jednak, aby nie zażywać kąpieli w gorącej wodzie, gdyż może być to niebezpieczne dla przyszłej mamy. Nie ma jednak przeciwwskazań do tego, aby korzystać z ulubionej soli w czasie ciąży. Kobiety ciężarne powinny również pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry po kąpieli, gdyż sól może ją dodatkowo wysuszać.

Sól dla dobrego samopoczucia

Wiele osób dodaje sól do wody tylko dlatego, że wydziela ona piękny zapach. Rzeczywiście, producenci soli dodają do niej różnego rodzaju aromaty, tak aby ta zachęcała nas swoim zapachem. Nie ma nic lepszego, niż ciepła kąpiel po ciężkim dniu, w dodatku w towarzystwie aromaterapii. Ten dodatkowy czynnik może sprawić, że sól do kąpieli nabierze jeszcze jednej właściwości, a mianowicie doskonale wpłynie na nasze samopoczucie. Nawet, jeśli korzystamy jedynie z bezzapachowej soli do kąpieli, to zawiera ona sporo różnego rodzaju minerałów. Wdychając je w trakcie kąpieli, poczujemy się, jak gdybyśmy spacerowali brzegiem plaży. To zaś sprawi, że nasze samopoczucie z całą pewnością ulegnie poprawie.

 


Sprawdź także:

Archiwum: styczeń 2022
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: