Taras przyjazny dzieciom – co powinno się na nim znaleźć?

Spędzanie czasu na przydomowym tarasie to przyjemność dla całej rodziny. Można się na nim zrelaksować, spożywać posiłki, rozkoszować piękną pogodą lub przyjmować gości. To także idealne miejsce do zabawy dla najmłodszych w ciepłe dni. Warto zatem stworzyć dla nich bezpieczną i wygodną przestrzeń – wręcz idealną do rekreacji na świeżym powietrzu.

Czego nie może zabraknąć na tarasach, z których na co dzień korzystają dzieci? Jakie wyposażenie może się przydać? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Taras dla dzieci – strefa do rekreacji, przestrzeń do zabawy

Taras w okresie wiosenno-letnim stanowi naturalne przedłużenie salonu, tworząc przyjemną przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu w promieniach ciepłego słońca. Właśnie tam znajduje się wygodny zestaw mebli rekreacyjnych, ale też rozmaite ozdoby, sprawiające, że przestrzeń urządzona w konkretnym, modnym stylu, staje się przytulniejsza i piękniejsza.

To także idealne miejsce do zabawy dla najmłodszych, którzy na tarasie mogą bawić się z rówieśnikami i dorosłymi, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a także przyjemnie wypoczywać w gronie najbliższych. Do tego przydaje się jednak odpowiednie wyposażenie, dopasowane do potrzeb młodszych użytkowników.

Najważniejsze elementy wyposażenia dla najmłodszych – taras dla dzieci

Czego nie może zabraknąć na tarasie dla najmłodszych? Przede wszystkim powinno się stworzyć dla nich miejsce do bezpiecznej zabawy. Może to być dywanik lub mata (proste do utrzymania w czystości), na których maluchy rozłożą ulubione zabawki. Na bardziej przestronnych tarasach da się również ustawić wielobarwne domki ogrodowe – idealne miejsce do szalonych zabaw i przyjemnego spędzania czasu.

Jako że nawet mały człowiek nie żyje wyłącznie dobrą zabawą, na tarasie należy zaplanować miejsce do wypoczynku dla dzieci. Oprócz standardowego zestawu mebli, jak choćby te, które oferuje Bazkar.pl, warto zainwestować zatem w krzesełka i stolik dla dzieci. Dzięki temu będą mogły usiąść przy rodzicach na dużej sofie, ale również wygodnie zjeść posiłek lub zająć się rysowaniem przy stoliku odpowiadającym w pełni ich potrzebom.

Jak zachować porządek na tarasie?

Każdy rodzic wie, że zabawy dziecięce w pokoju dziennym najczęściej kończą się rozrzuconymi wokół zabawkami. Z tarasem bywa podobnie. Dlatego już na etapie planowania przestrzeni, można wygospodarować miejsce na wygodną skrzynię ogrodową. Ukryjemy w niej akcesoria potrzebne w miejscu do rekreacji, jak dodatkowe poduszki i koce, ale znajdziemy też miejsce do przechowywania zabawek ogrodowych, by w przydomowej przestrzeni panował zawsze porządek i ład, a maluch miał ulubione przedmioty zawsze pod ręką.

Co więcej taka skrzynia potrafi zastępować stolik lub siedzisko, stając się prawdziwie wielofunkcyjnym meblem ogrodowym. Warto zatem rozważyć wykorzystanie jej nawet na mniejszych tarasach.

Dodatkowe wskazówki – o czym nie można zapomnieć?

O czym jeszcze trzeba pamiętać podczas urządzania tarasu? Jeśli korzystają z niego najmłodsi, należy zabezpieczyć wszystkie ostre krawędzie, by zminimalizować ryzyko zranienia się. Co więcej, powinno się ustawić w bezpiecznym miejscu (poza zasięgiem małych rączek) wszelkie urządzenia elektryczne, w tym choćby oświetlenie lub grzejniki na taras. Sporo inspiracji, jak urządzić wygodne i bezpieczne miejsce można znaleźć choćby na stronie: domyidealne.pl.

Nie zapomnijmy również o roślinach. Rozmieśćmy je tak, by nie ucierpiały podczas bardziej szalonych zabaw. Zrezygnujmy ponadto z okazów, które mogłyby być toksyczne dla ciekawskich maluchów. To wszystko pozwoli stworzyć naprawdę przyjemną i wygodną przestrzeń do wypoczynku dla całej rodziny.

Wygodny i praktyczny taras – miejsce dla dużych i małych domowników

Taras to przyjemne miejsce do rekreacji i reprezentacyjna część ogrodu, w której podejmuje się gości. Spotyka się na nim cała rodzina, warto zatem zadbać o to, by strefa relaksu była w pełni przyjazna zarówno dla dorosłych, jak i dla małych użytkowników, zapewniając komfort, przyjemność i bezpieczeństwo.


Sprawdź także:
Archiwum: maj 2023
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: