Czy można zrobić tatuaż w ciąży?

tatuaż w ciąży

Tatuaż w ciąży? Na pewno są panie, które zastanawiają się, czy będąc w stanie błogosławionym można pozwolić sobie na wykonanie ozdoby na swoim ciele. Zanim jednak umówimy się do studia, warto zapoznać się z poniższym artykułem.

Tatuaż w ciąży – kontrowersyjny temat

Tatuaże mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ci, którzy zdecydowali się na tego typu ozdoby na ciele zgodnie przyznają, iż tatuaże tak wciągają, że ma się ochotę na więcej. Co zrobić, gdy ciężarna ma nieodpartą pokusie zrobienia sobie popularnej “dziary” będąc w ciąży? Czy lepiej poczekać do rozwiązania, czy może warto poddać się i nawet z brzuszkiem udać się do profesjonalnego studia tatuażu. Tu zdania są podzielone, jednak warto zasięgnąć rady ekspertów, którzy w tej kwestii jednak są zgodni. Według nich nie powinno robić się tatuaży będąc w ciąży. Jest to bowiem wyjątkowy czas dla kobiety, kiedy jej organizm i tak już narażony jest na ogromny wysiłek. Fundowanie sobie zabiegu, który nie jest w tym momencie życia uznawany za niezbędny, jest zdecydowanie bardzo złym pomysłem.

Zobacz też:  Czego boją się dzieci?

Czy można robić tatuaż w ciąży?

Każdy lekarz, położna, pielęgniarka odradzi kobiecie robienie tatuaży w ciąży. Dlaczego? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, iż tusz przenika przez skórę ciężarnej, co może okazać się bardzo szkodliwe dla niej samej, jak i dla dziecka, które nosi ona pod sercem. Nawet w najlepszych gabinetach tatuażu zdarzają się przypadki, że osoby z tatuażami zostają zakażone lub po prostu pojawiają się u nich niepożądane reakcje po wykonaniu takiego zabiegu. W ciąży nie należy fundować swojemu organizmowi dodatkowych bodźców. Ponadto, zrobienie tatuażu zawsze wiąże się z ogromnym stresem. Każda osoba tatuowana zastanawia się bowiem, czy rysunek na ciele będzie boleć, czy na pewno wyjdzie on tak, jak sobie tego życzy. W ciąży sytuacje stresujące są bardzo szkodliwe dla maleństwa. Dlatego też, jest to kolejne przeciwwskazanie do tego, by tatuaży w takiej sytuacji nie robić. Mimo iż tego typu sytuacje zdarzają się coraz rzadziej, to jednak trzeba o tym wspomnieć. Czasami osoby, które się tatuują zarażają się takimi wirusami jak: HIV, czy HCV.

Zobacz też:  Żylaki w ciąży - co z nimi zrobić?

Co sądzą o tym ciężarne?

Większość kobiet w ciąży nie chce narażać siebie, ani swoich maluchów w brzuchu, dlatego też nie chcą one robić tatuażu w tym czasie. Również po urodzeniu dziecka (np. w okresie karmienia bobasa piersią) także kobiety nie decydują się na tatuaż, gdyż przeciwwskazań do tego jest tak samo dużo, jak w okresie ciąży. Trzeba także pamiętać o sobie. Ciąża to ogromny wysiłek dla organizmu, warto więc dać sobie kilka miesięcy na zregenerowanie się, i dopiero wtedy można myśleć o tego typu ozdobach na ciało

Tatuażyści a kobiety w ciąży

W profesjonalnych studiach tatuażu, w którym można znaleźć nowoczesne sprzęty oraz w których dba się o sterylne warunki pracują osoby, które przed wykonaniem tatuażu zawsze przeprowadzają z klientami szczegółowy wywiad. Do każdej osoby podchodzi się indywidualnie. Większość tatuażystów odmawia kobietom w ciąży zrobienia tatuażu.


Sprawdź także:

Zobacz też:  Gradówka u dziecka

Może Cię także zainteresować: