Tomek i przyjaciele – imiona lokomotyw i innych bohaterów

Twoja pociecha ogląda serial „Tomek i przyjaciele”? Imiona postaci wraz z ich krótką charakterystyką znajdziesz w naszym artykule. Przeczytaj i poznaj lepiej zainteresowania swojego dziecka!
tomek i przyjaciele imiona

Lokomotywy, pociągi, tramwaje parowe – to główni bohaterowie serialu animowanego „Tomek i przyjaciele”. Imiona tych postaci zna niemalże każde dziecko. Sprawdź, czy ty również je pamiętasz.

Tomek

Tomek, w oryginalnej wersji nazywany Thomasem to niebieska lokomotywa z żółtą cyfrą „1”. Jest serdecznym bohaterem o optymistycznej osobowości i posiada własną boczną linię kolejową.

Piotruś

Piotruś to zielona lokomotywa oznaczona numerem „6”. Bywa niezdarny, co niejednokrotnie prowadziło do wypadków. Jego ulubionym zajęciem jest puszczanie kłębów pary.

Gabryś

Gabryś to niebieska lokomotywa z cyfrą „4”. Jest nazywany także Pędzącą Gwiazdą, ponieważ osiąga największe prędkości spośród wszystkich pojazdów na wyspie.

Kuba

Kuba to czerwona lokomotywa oznaczana cyfrą „5”. Ma na tyle wysokie poczucie własnej wartości, że kiedy musi ciągnąć wagony towarowe, staje się obrażony,

Henio

Henio jest lokomotywą sporych rozmiarów mogącą rozwijać duże prędkości, jednak jednocześnie najbardziej awaryjną spośród wszystkich bohaterów bajki „Tomek i przyjaciel”. Imię postaci w oryginalnej wersji to Henry. Jako prawdziwy ekolog zawsze staje w ochronie przyrody.

Edek

Edek to niebieska lokomotywa z numerem „2”. Chociaż dla niektórych może wydawać się przestarzały, w rzeczywistości dysponuje ogromną mądrością oraz doświadczeniem, które nie pozwalają mu na zuchwałość.

Olek

Olek początkowo był czerwoną lokomotywą, jednak z czasem zmienił kolor na zielony. Ma na sobie zdobienia ze złotych pasów oraz oznaczenie liczbą „11”.

Marcel

Marcel przez mieszkańców wyspy jest pieszczotliwie nazywany Kaczorem, ponieważ kiedy porusza się po torach, kołysze się podobnie jak to zwierzę. Ma zielony kolor oraz oznaczenie cyfrą „8”.

Darek i Donald

Darek i Donald są bliźniaczymi lokomotywami towarowymi. Obaj mają czerwony kolor oraz oznaczenie liczbą „10”, co wykorzystują do częstego podszywania się pod siebie.

Tomek i przyjaciele – imiona pozostałych bohaterów

Znasz już głównych bohaterów serialu animowanego „Tomek i przyjaciele”. Imiona pozostałych postaci, które warto znać, znajdziesz poniżej.

  • Tobik,
  • Rózia,
  • Emilka,
  • Gruby Zawiadowca.

„Tomek i przyjaciele” to bajka, która nie tylko bawi, ale także uczy. Jeśli jeszcze jej nie znasz, koniecznie obejrzyj ją ze swoją pociechą.

Fot. główne: Port of San Diego (Courtesy: Dale Frost) via Flickr, CC BY 2.0


Sprawdź także:
Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: