X

Wózki dziecięce – jak wybrać odpowiedni?

Nowoczesne i bezpieczne wózki dziecięce powinny być jednym z bardziej istotnych elementów wyprawki. Od ich jakości zależy komfort zarówno rodzica, jak i dziecka. Sprawdź nasze rady, jak wybrać odpowiedni wózek dla Twojego maluszka!
Wózki dziecięce
  1. Jaki wózek dziecięcy będzie najlepszy dla noworodka?
  2. Kiedy można kupić spacerówkę?
  3. Jak wybrać odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka?
  4. Czy wózki wielofunkcyjne są dobrym wyborem?
  5. Jakich akcesoriów dziecięcych potrzebują młodzi rodzice?
  6. Dlaczego temat wózków dziecięcych jest trudny?

Wózki dziecięce występują w szeregu modeli. W zależności od etapu rozwoju dziecka konieczne jest zmienianie modelu wózka. Zupełnie inny będzie odpowiedni dla noworodka, a inny dla dwulatka. Istotną kwestią jest także pora roku, tryb życia oraz wiele innych kwestii, które należy wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni model. Obecnie na rynku dostępne są także wózki wielofunkcyjne, pozwalające ograniczyć zagracenie mieszkania, a także zainwestować raz, lecz w porządny sprzęt. Czy jednak w każdej sytuacji to dobry wybór? Kiedy najlepiej sprawdzi się wózek głęboki, a kiedy spacerówka? Jak wybrać odpowiednie koła? 

Jaki wózek dziecięcy będzie najlepszy dla noworodka?

Wózek dziecięcy w pierwszych tygodniach życia musi być dopasowany do potrzeb noworodka. Na tym etapie rozwoju dziecko nie trzyma samodzielnie główki, nie powinno być nadmiernie pionizowane i wymaga dość ścisłego owijania. Świetnie sprawdzą się głębokie wózki, do których można bezpiecznie włożyć dziecko. 

Zobacz też:  Jedziesz na wakacje? Pamiętaj o kosmetykach do opalania

Gondola zapewnia nie tylko odpowiednie podłoże oraz amortyzację, ale również ochronę np. przed wiatrem. Czasem można spotkać się z modelami zawierającymi zarówno gondolę, jak i fotelik samochodowy. To dobre rozwiązanie, mogące okazać się bardzo praktyczne w niektórych sytuacjach. Należy mieć jednak na uwadze, że dziecko nie powinno w takim nosidle przebywać zbyt długo, gondola jest znacznie lepiej dopasowana do potrzeb noworodka. 

Kiedy można kupić spacerówkę?

Wózki dziecięce dostępne na stronie Mama i Ja są dopasowane do różnorodnych etapów rozwoju dziecka. 

U starszych dzieci rozwinięta jest już umiejętność podnoszenia główki, siedzenia oraz stawania. Na tym etapie świetnie sprawdzi się spacerówka. Gdy dziecko nauczy się samodzielnie siadać, może nudzić się w wózku, w którym nie widać świata. 

Dodatkowo zbyt duże i samodzielne dziecko w gondoli może nie być odpowiednio bezpieczne. Gdy usiądzie samodzielnie, wystarczy chwila nieuwagi, aby wypadło lub zrobiło sobie krzywkę. 

Spacerówka jest lżejsza od wózka głębokiego i stanowi bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie zarówno podczas krótkich tras, jak i dłuższych wycieczek. W zależności od modelu i rozmiaru może być używana nawet przy 3 latku. Nie ma górnego ograniczenia wiekowego, jedynie masa dziecka musi być dopasowana do możliwości konkretnego wózka. 

Zobacz też:  Co kupić dziecku z okazji 3 urodzinek?

Jak wybrać odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka?

Fotelik samochodowy to element wyprawki w dużej mierze odpowiadający za bezpieczeństwo dziecka. Podczas każdej podróży samochodem dziecko musi być zapięte w odpowiedni fotelik. Kluczową kwestią jest także sposób ubierania oraz wpinania dziecka. 

Nowoczesne foteliki samochodowe zawierają systemy bezpieczeństwa, pozwalają komfortowo podróżować nawet latem, a także zwiększają szansę nawet bardzo lekkiego dziecka w razie ewentualnego wypadku. 

Czy wózki wielofunkcyjne są dobrym wyborem?

Wielofunkcyjne wózki dla dzieci to świetny sposób dla rodziców, którzy chcą raz zainwestować w bardzo porządny model i korzystać z niego przez cały okres niemowlęcy. Odpowiednio dopasowany wózek dla dziecka może być zarówno klasyczny, jak i wyposażony w wymienne elementy. 

Nowoczesne wózki charakteryzują się odpowiednią amortyzacją, bezpiecznym systemem pasów, wygodną rączką oraz niewielką wagą. Dzięki temu są komfortowe zarówno dla dziecka, jak i rodzica. 

Jakich akcesoriów dziecięcych potrzebują młodzi rodzice?

Artykuły dla dzieci ułatwiające długie spacery to przede wszystkim dobrze dopasowana parasolka. Chroni ona dziecka przed słońcem i wiatrem i jest w pełni bezpieczna. 

Sklep z artykułami dla dzieci zawiera w swojej ofercie także wygodne torby za drobiazgi przydatne podczas spaceru. Można tego typu torbę zawiesić na wózku i nie ma konieczności noszenia dodatkowego plecaka. Ciekawym rozwiązaniem są także specjalne rękawiczki umożliwiające komfortowe prowadzenie wózka zimą. 

Zobacz też:  Ubieramy roczne dziecko. Rozmiar ubranek zależy od wzrostu i wymiarów

Szukając odpowiednich akcesoriów na spacery z maluszkiem, warto przeanalizować swoje potrzeby. Czasem lepiej sprawdzi się gadżet ułatwiający zrobienie szybkich zakupów, a czasem dodatki poprawiające komfort podczas pieszych treningów. 

Dlaczego temat wózków dziecięcych jest trudny?

Artykuły dla niemowląt wpływają na bezpieczeństwo małego człowieka. Młodzi rodzice każdorazowo chcą dla niego jak najlepiej, korzystając zarówno z własnej wiedzy i doświadczenia, jak i z porad ludzi wokół. Dbanie o zdrowie i życie swojego dziecka generuje ogromne emocje, a w połączeniu z natłokiem informacyjnym i nadmiarem rad może niepotrzebnie potęgować stres. 


Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: