Young Sport Hero – sportowy styl i uniwersalność

Fotelik samochodowy jest jednym z najistotniejszych elementów wyprawki, którą muszą skomponować odpowiedzialni rodzice, aby zapewnić nowonarodzonemu dziecku bezpieczeństwo. Sprzęt ma zapewnić bezpieczeństwo i komfort jazdy malucha. Jaki model fotelika warto wybrać?
Young Sport Hero

Fotelik samochodowy – niezbędny element wyposażenia samochodu

Zakupienie i prawidłowy montaż fotelika samochodowego to niezwykle ważny wymóg prawny. Jego nieprzestrzeganie grozi nie tylko mandatem, ale także stworzeniem niebezpiecznych dla dziecka warunków jazdy. Każdy mały pasażer, który nie ma jeszcze 150 cm wzrostu, powinien być przez opiekunów zabezpieczony na wypadek kolizji lub niespodziewanego zahamowania.

Dziecięce ciało i sylwetka znacząco różnią się od ciała osób dorosłych. To powód, dla którego należy chronić je w szczególny sposób. Kości u maluchów nie są do końca wykształcone, w związku z czym jakiekolwiek obrażenia dzieci znoszą o wiele ciężej. Ponadto u osób dojrzałych fizycznie stosunek masy głowy do całej sylwetki jest mniejszy niż ten, który występuje u malucha.

Co ważne, mięśnie dziecka są znacznie słabsze. Nie są w stanie ochronić narządów, które znajdują się w ciele. Jazda samochodem z dzieckiem wymaga więc kupna odpowiedniej jakości fotelika samochodowego. Wśród najlepszych modeli znajduje się Young Sport HERO od marki Recaro.

Recaro Young Sport HERO – jakie ma zalety?

Recaro Young Sport HERO to fotelik samochodowy który wpływa pozytywnie na komfort jazdy dziecka i jego rodziców. Mają oni możliwość szybkiego zerknięcia w lusterko, aby sprawdzić, czy podopieczny ma się dobrze. Model Young Spot HERO można zamontować w każdym aucie – posiada on trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Oczywiście to nie wszystko. Jakie inne zalety wyróżniają Recaro Young Sport HERO?

Prosta instalacja w każdym samochodzie

Fotelik samochodowy marki Recaro posiada uniwersalny systemem instalacji. Może być przypięty do nowoczesnych modeli samochodów, ale także tych starszych. Nie ma więc obaw, że nie sprawdzi się w pojeździe dziadka lub babci.

Regulacja fotelika do aktualnego wzrostu dziecka

Recaro Young Sport HERO może służyć dziecku przez długi czas. Posiada bowiem regulowane oparcie, które zintegrowane jest z zagłówkiem. Umożliwia to dopasowanie sprzętu do wzrostu oraz do wieku dziecka. Można więc używać go aż do momentu, kiedy malec osiągnie 9. miesiąc życia, aż do jego 12 urodzin.

ASP – ochrona boczna

Fotelik samochodowy Recaro posiada system ochrony bocznej, który maksymalizuje ochronę ciała dziecka zarówno podczas krótkiej, jak i długiej podróży. Jeżeli nastąpi zderzenie boczne, ochrona ta pochłania siłę, która w najgorszym wypadku mogłaby negatywnie oddziaływać na dziecko. Maluszek i rodzice mogą więc czuć się bezpiecznie.

Zmiana kąta siedzenia

Wygoda dziecka przez cały czas trwania jazdy jest możliwa dzięki opcji regulacji kąta siedzenia. Jest to możliwe w przypadku dzieci z grupy 1.

 

Niska waga

Recaro Young Sport HERO jest ultralekki – waży tylko 8 kg. Ułatwia to wpięcie urządzenia, wyjęcie go z pojazdu, a także przeniesienie oraz zamontowanie w innym pojeżdzie. Udogodnienie to docenią rodzice, którzy korzystają z kilku pojazdów.

HERO – wysokiej jakości system bezpieczeństwa

System bezpieczeństwa HERO to ogromne ułatwienie podczas przypinania dziecka do fotelika. Stanowi połączenie ochraniaczy naramiennych, pasa barkowego oraz zagłówka. Sprawia to, że uprząż nie zsuwa się i nie skręca. Podnosi tym samym komfort bezpieczeństwa jazdy.

Fotelik samochodowy Recaro Young Sport HERO – dlaczego warto go wybrać?

Model fotelika Recaro Young Sport HERO posiada ważny, 5-punktowy, centralny system pasów. Zapewniają one bezpieczne i proste i bezpieczne przypięcie pociechy do fotelika. Dużą zaletą sprzętu jest wkładka redukcyjna, która dba o ergonomiczne dopasowanie do sylwetki drobnego podróżnika. Wszystkie te funkcje mają zapewnić najwyższy komfort jazdy.

Recaro Young Sport HERO wyposażony jest w ochraniacze do pasów, które przydają się głównie podczas upałów. Zabezpieczenie to chroni przed nagrzewaniem się sprzętu i zabezpiecza przed powstawaniem podrażnień skóry. Oznaczenie prowadzenia pasów wyróżnia się mocnym, czerwonym kolorem, co stanowi kolejną zaletą modelu sprzętu. Dlaczego? Ułatwia to montaż i maksymalnie go skraca. Fotelik Young Sport Hero posiada również pasywny system wentylacji, który zapewnia komfort podczas długich podróży. Wyposażony jest również w wygodne podłokietniki, które dbają o odpowiednią postawę dzieci starszych.

Poszukujesz idealnego rozwiązania dla dziecka młodszego i starszego? Nie chcesz wymieniać fotelika samochodowego po kilku miesiącach użytkowania?

Sprawdź ofertę marki Recaro, zwłaszcza model Young Sport Hero, który przeznaczony jest dla maluchów pomiędzy 9. miesiącem, a 12. rokiem życia.


Sprawdź także:
Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: