Z dzieckiem na wyprawę rowerową

Wiosna i lato to te pory roku, kiedy szczególnie chętnie wybieramy aktywności na świeżym powietrzu. Do tych ulubionych zalicza się oczywiście rower. Coraz częściej widać również, że dzieci stają się dobrymi towarzyszami krótszych i dłuższych wypraw, a taka wycieczka jest dla nich bardzo interesująca. Stąd właśnie wynika wzmożone zainteresowanie takimi akcesoriami jak foteliki rowerowe czy modne przyczepki. Chodzi przecież o to, by przewozić malucha w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

Jaki fotelik rowerowy wybrać?

Moda na zdrowy tryb życia sprawia, że chętnie wybieramy takie akcesoria, które pozwalają spędzać czas tak, jak lubimy. Bycie rodzicem wcale nie oznacza, że trzeba rezygnować z aktywności, wręcz jest okazją do tego, by już u malucha budować dobre nawyki. Poza tym wycieczka rowerowa to idealna okazja, by spędzać czas razem, świetnie się bawić, poznawać okolice. Oczywiście wybór odpowiedniego fotelika rowerowego, takiego jak np. https://babyhit.pl/pol_m_Foteliki-rowerowe-i-akcesoria-176.html będzie niezwykle istotny. Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo dziecka.

Producenci oferują foteliki rowerowe montowane z przodu – na kierownicy, z tyłu – na ramie podsiodłowej lub bagażniku oraz przyczepki. Ten ostatni wariant jest bezpieczny i wygodny, a dziecko nie jest narażone na upadek i ma dużo miejsca. Z drugiej strony jest droższy niż fotelik, zajmuje zdecydowanie więcej miejsca i nie spakujemy go na urlop. I dlatego właśnie niezmiennie to foteliki rowerowe są chętnie wybierane przez miłośników aktywności na jednośladach. Obecnie producenci zwracają bardzo dużą uwagę na to, by modele spełniały normy bezpieczeństwa: europejską EN 14344 lub TUV/GS. Chodzi o to, by w razie wypadku dziecku mogło stać się jak najmniej złego. Poza tym przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na to, do jakiej wagi są przeznaczone dane foteliki rowerowe. Najczęściej ten limit będzie określany na poziomie 15 kg lub 22 kg.

Zobacz też:  Oryginalne i niedrogie prezenty - stwórz wyjątkowy podarunek od serca

Bezpieczne foteliki rowerowe

Foteliki rowerowe muszą posiadać atesty i mają określone limity wagowe. Poza tym są wyposażone również w pasy bezpieczeństwa. Te najlepsze są pięciopunktowe, ponieważ są dużym gwarantem bezpieczeństwa. Klienci zwracają również uwagę na stopień zabudowania boków fotelika. Niezwykle istotne w codziennym użytkowaniu jest to, jak szybko można akcesoria zamontować i zdemontować. Warto również wybierać foteliki rowerowe z regulowanym podnóżkiem i takie, które mają możliwość zapięcia stopy dziecka. W ten sposób można uniknąć włożenia nóżki w szprychy. Coraz częściej znaleźć można także modele z regulowanymi siedziskami, co pozwala dopasować fotelik do indywidualnych potrzeb i sprawia, że jest zdecydowanie bardziej wygodnie. Oczywiście zawsze trzeba pamiętać o tym, że dziecko musi mieć kask.

Default image
Karolina Woźniak
Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.
Articles: 122