Z dzieckiem na wyprawę rowerową. Co zabrać na wycieczkę rowerową?

Planując rowerową wyprawę z dzieckiem, warto dobrze zaplanować trasę. Dzięki temu nie tylko unikniesz niepotrzebnych niespodzianek, ale również stworzymy idealne warunki do aktywnego spędzenia czasu z najmłodszymi. Z dzieckiem na wyprawę rowerową – jak się przygotować?
z dzieckiem na wyprawę rowerową

Wybierasz się z dzieckiem na wyprawę rowerową? Wiosna i lato to te pory roku, kiedy szczególnie chętnie wybieramy aktywności na świeżym powietrzu. Do tych ulubionych zalicza się oczywiście rower. Coraz częściej widać również, że dzieci stają się dobrymi towarzyszami krótszych i dłuższych wypraw, a taka wycieczka jest dla nich bardzo interesująca. Stąd właśnie wynika wzmożone zainteresowanie takimi akcesoriami jak foteliki rowerowe czy modne przyczepki. Chodzi przecież o to, by przewozić malucha w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Sprawdź, co warto przygotować na wycieczkę rowerową z dzieckiem. Podpowiadamy!

Z dzieckiem na rower – jaki fotelik rowerowy wybrać?

z dzieckiem na wyprawę rowerową - jaki fotelik

Moda na zdrowy tryb życia sprawia, że chętnie wybieramy takie akcesoria, które pozwalają spędzać czas tak, jak lubimy. Z dzieckiem na wyprawę rowerową? Bycie rodzicem wcale nie oznacza, że trzeba rezygnować z aktywności, wręcz jest okazją do tego, by już u malucha budować dobre nawyki. Poza tym wycieczka rowerowa to idealna okazja, by spędzać czas razem, świetnie się bawić, poznawać okolice. Oczywiście wybór odpowiedniego fotelika rowerowego, takiego jak np. https://babyhit.pl/pol_m_Foteliki-rowerowe-i-akcesoria-176.html będzie niezwykle istotny. Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo dziecka.

Z przodu czy z tyłu?

Wybierasz się z dzieckiem na wyprawę rowerową? Pamiętaj, że dzieci powinny jeździć w foteliku. Producenci oferują i polecają foteliki rowerowe montowane z przodu – na kierownicy, z tyłu – na ramie podsiodłowej lub bagażniku oraz przyczepki. Ten ostatni wariant jest bezpieczny i wygodny, a dziecko nie jest narażone na upadek i ma dużo miejsca. Z drugiej strony jest droższy niż fotelik, zajmuje zdecydowanie więcej miejsca i nie spakujemy go na urlop. I dlatego właśnie niezmiennie to foteliki rowerowe są chętnie wybierane przez miłośników aktywności na jednośladach. Obecnie producenci zwracają bardzo dużą uwagę na to, by modele spełniały normy bezpieczeństwa: europejską EN 14344 lub TUV/GS. Chodzi o to, by w razie wypadku podczas jazdy rowerem dziecku mogło stać się jak najmniej złego. Poza tym przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na to, do jakiej wagi są przeznaczone dane foteliki rowerowe. Najczęściej ten limit będzie określany na poziomie 15 kg lub 22 kg. Z dzieckiem na rower? Jeśli masz fotelik, to nic trudnego!

Wycieczki rowerowe – bezpieczne foteliki

z dzieckiem na wyprawę rowerową - bezpieczne foteliki

Foteliki rowerowe muszą posiadać atesty i mają określone limity wagowe. Poza tym są wyposażone również w pasy bezpieczeństwa. Te najlepsze są pięciopunktowe, ponieważ są dużym gwarantem bezpieczeństwa. Klienci zwracają również uwagę na stopień zabudowania boków fotelika. Niezwykle istotne w codziennym użytkowaniu jest to, jak szybko można akcesoria zamontować i zdemontować. Warto również wybierać foteliki rowerowe z regulowanym podnóżkiem i takie, które mają możliwość zapięcia stopy dziecka. W ten sposób można uniknąć włożenia nóżki w szprychy. Coraz częściej znaleźć można także modele z regulowanymi siedziskami, co pozwala dopasować fotelik do indywidualnych potrzeb i sprawia, że jest zdecydowanie bardziej wygodnie. Oczywiście zawsze trzeba pamiętać o tym, że dziecko musi mieć kask.

Z dzieckiem na wyprawę rowerową – czego jeszcze nie może zabraknąć?

Jeśli dziecko jest jeszcze bardzo małe, a szlak rowerowy zapowiada się na większą liczbę kilometrów – użyj przyczepki rowerowej. Dzięki niej twoja pociecha będzie wygodnie siedzieć i odpoczywać, podczas gdy ty będziesz pedałować i cieszyć się (nawet kilkudniowym!) wyjazdem rowerowym. Warto też zaopatrzyć się w sakwy na bagażnik, w których przechowasz przekąski i niezbędne akcesoria. Rower z dzieckiem może być wspaniałą przygodą, wystarczy, że odpowiednio przygotujesz się do tej aktywności. 

Z dzieckiem na wyprawę rowerową?  To wspaniała okazja, aby spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Planując taką wyprawę, warto wybrać odpowiednie trasy rowerowe, aby uniknąć zmęczenia i niepotrzebnego stresu. Pamiętajmy też o odpowiedniej odzieży, w tym przeciwdeszczowym ubraniu, na wypadek niesprzyjających warunków atmosferycznych. Podczas jazdy warto zwracać uwagę na nawierzchnię i wybierać ciekawe miejsca do zatrzymania i podziwiania krajobrazów. To wspaniały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem i jednocześnie dbanie o swoje zdrowie.


Sprawdź także:
Archiwum: kwiecień 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: