X

Zabawki dla półrocznego dziecka

Zabawki dla półrocznego dziecka

Koniecznie należy mieć świadomość, że dzieci w ciągu pierwszych sześciu miesięcy swojego życia zdobywają już określone umiejętności. Warto również zdawać sobie sprawę, że półroczne dzieci nie tylko przewracają się z pleców na bok, ale również dotykają różnych przedmiotów. Ponadto dzieci zdobywają w ten prosty sposób pierwsze doświadczenia. Stają się tym samym znacznie bardziej ciekawe świata oraz zaczynają interesować różnymi przedmiotami. Jakie zabawki dla półrocznego dziecka warto kupić?

Maskotki, grzechotki, gryzaki

Zabawki muszą być oczywiście nie tylko bezpieczne, ale również proste. Rodzice powinni wiedzieć, że dzieciom nie wystarczy już tylko i wyłącznie patrzenie na zabawki. Półroczne dzieci z roku na rok coraz częściej są zainteresowane poznawaniem otaczającego je świata przede wszystkim przez dotyk. Dzieci będą brały w dłonie praktycznie wszystkie przedmioty, które zlokalizują. Jakie zabawki warto zatem kupić dzieciom?

  • Grzechotki są świetnymi zabawkami dla noworodków. Rodzice jednak w zdecydowanej większości przypadków pokazują je swoim pociechom oraz wprawiają w ruch. Dopiero później dzieci będą starały się chwytać wspomniane zabawki. Ponadto koniecznie należy zaznaczyć, że grzechotki nie tylko i wyłącznie wydają bardzo interesujące dźwięki, ale również dzieci mogą bez żadnego problemu brać je do buzi.

Zabawki dla półrocznego dziecka - maskotki

  • Z kolei gryzaki będą doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim w okresie, gdy będzie zaczynał się lub trwał okres ząbkowania u dziecka. Zabawki dostępne są obecnie w różnych kształtach, formach, a także kolorach. W ten sposób produkt przykuwa uwagę maluchów. Gryzaki przynoszą także niezwykłą ulgę dziąsłom, które będą nie tylko nabrzmiałe, ale również bolące. Rodzice przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie gryzaków koniecznie powinni uwzględnić z jakich materiałów wykonano te produkty. Muszą one bowiem być bezpieczne dla dzieci.
  • Maskotki, jak wiadomo są bardzo bezpieczne w dotyku. Dzieci uwielbiają je. Mogą bowiem maskotki zarówno przytulać, jak i je ugniatać. Warto wiedzieć, że wspomniane zabawki bardzo często mogą zastępować także omawiane wcześniej gryzaki. Rekomendowane jest jednak w takim przypadku zorientowanie się czy maskotka nie została wykonana przez producenta ze szkodliwych materiałów. Dostępne na rynku zabawki charakteryzują się niezwykle ciekawą fakturą.
Zobacz też:  8 rzeczy, których nie wiesz o klockach LEGO

Zabawki edukacyjne

Rodzice bardzo często zastanawiają się czy warto kupować zabawki edukacyjne dla półrocznych dzieci. Wszystko oczywiście uzależnione jest od tego czy zabawki będą właściwie dobrane zarówno do wieku, jak i indywidualnego etapu rozwoju dziecka. Na jakie zabawki edukacyjne warto się zdecydować?

Świetnym rozwiązaniem może być zaopatrzenie się w kolorową matę edukacyjną z różnymi elementami. Należy do nich koniecznie zaliczyć grzechotki, klocki czy maskotki. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że wspomniana zabawka może zainteresować nawet półroczne dziecko, które nie potrafi jeszcze siedzieć. Warto wiedzieć, że jeżeli maluch opanuje już wspomnianą wcześniej umiejętność może odkryć zupełnie nowe funkcje na urozmaicenie sobie zabawy. Mapa edukacyjna pozwoli dziecku na poznawania kolorów, kształtów, odgłosów czy nawet faktur. Maty edukacyjne dostępne obecnie na rynku różnią się nie tylko pod względem motywów, ale również wzorów i funkcji.

Rodzice nie zdają sobie sprawy, że zabawkami edukacyjnymi mogą być klocki. Koniecznie należy jednak zaznaczyć, że im mniejsze będzie dziecko, tym klocki muszą być łatwiejsze. Nie można bowiem oczekiwać od niemowląt, że będą w stanie zbudować ciekawe konstrukcje. Rekomendowane jest zaopatrzenie swoje półroczne dziecko w tekstylne albo gumowe klocki.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być także sorter kształtów. Jest to bowiem drewniana albo plastikowa zabawka z pojemnikiem posiadającym różne otwory, do których konieczne będzie dopasowanie właściwych elementów. Wspomniana zabawka nie tylko będzie w stanie uczyć dziecko, ale również zdecydowanie wpłynąć na poprawę koordynacji jego rąk.

Zalecane jest także dokonanie zakupu książeczek. Obecnie wybór tych zabawek edukacyjnych jest znacznie większy niż mogłoby się wydawać. Warto wiedzieć, że w zdecydowanej większości przypadków książeczki dla półrocznych dzieci wykonane są z grubszej tektury, tekstyliów czy gumy. Oczywiście bardzo często zdarza się, że dzieci w omawianym wieku nie będą w stanie jeszcze nawet oglądać obrazków. Rekomendowane jest jednak dać maluchowi książeczkę do dłoni, by mogło poznać ten przedmiot. Obecnie tematyka jest rozmaita. Półroczne dzieci mogą bez żadnego problemu uczyć się nie tylko i wyłącznie kształtów, ale również kolorów i nazw przedmiotów, warzyw czy owoców.

Zobacz też:  Układanki lewopółkulowe — wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Przeplatanki są to z kolei pałąki powyginane w różnych kierunkach. Nawleczone są na nie bowiem klocki posiadające różne kolory i kształty. Zadaniem dziecka będzie przesuwanie nawleczonych przedmiotów w wybranych przez siebie kierunkach. Nie wszyscy rodzice mają świadomość, że omawiana zabawka jest w stanie znacząco rozwijać motorykę półrocznego dziecka.

Zabawki interaktywne

zabawki dla półrocznego dziecka -zabawki interaktywne

Rodzice mogą zaopatrzyć półroczne dzieci w zabawki interaktywne. Są to bowiem przedmioty, które będą reagowały na określoną aktywność użytkownika. Warto mieć świadomość, że w zdecydowanej większości przypadków będzie polegało to na tym, że dana zabawka będzie wydawała dźwięk, gdy dziecko wciśnie odpowiedni przycisk. Należy zdawać sobie sprawę, że zabawki interaktywne dostępne są obecnie w różnych formach. Należy do nich koniecznie zaliczyć figurki, zwierzątka, piłki czy maskotki.

Z części zabawek będzie wydobywała się bardzo ciekawa dla dziecka muzyka. Z kolei inne będą naśladowały odgłosy pojazdów, zwierząt czy różnych urządzeń. Należy zdawać sobie sprawę, że zabawki interaktywne mogą także wypowiadać bardzo proste zdania. W przypadku niemowląt zalecane jest zaopatrzenie się w miękkie piłki czy maskotki. Nie tylko mają one zdecydowanie najprostszą formę, ale również są najbezpieczniejsze dla półrocznych dzieci. Koniecznie należy bowiem sobie uświadomić, że ruchy pociechy w omawianym wieku nie zawsze będą właściwie skoordynowane. Ponadto im starsze dziecko, tym rodzic będzie mógł mu kupić bardziej skomplikowaną zabawkę interaktywną.

Zabawki do kąpieli

Zabawki dla półrocznego dziecka - zabawki do kąpieli

Jak wiadomo dzieci, które mają sześć miesięcy są w stanie siedzieć już samodzielnie, albo z niewielka pomocą rodziców. Ponadto półroczne pociechy bardzo chętnie siadają także w wanience. Jest to zatem zdecydowanie najlepszy moment dla rodzica, by zaopatrzyć dziecko w pierwsze zabawki, które są przeznaczone do kąpieli. Należy mieć świadomość, żeby zwrócić szczególną uwagę na to, z jakich materiałów producent wykonał zabawki. Trzeba koniecznie pamiętać, że przedmioty będą miały bezpośredni kontakt z bardzo delikatną skórą półrocznej pociechy.

Zobacz też:  Zabawki edukacyjne dla dzieci - rodzaje i charakterystyka

Warto wiedzieć, że zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla najmłodszych dzieci będą gumowe i miękkie zabawki bez różnych otworów. Należy zaznaczyć, że ich brak zapewni dziecku niezwykle bezpieczną zabawę. Z kolei w momencie, gdy dziecko będzie już siadało w wannie rodzicom rekomendowane jest zaopatrzenie się w specjalną matę antypoślizgową. Wspomniany przedmiot wpłynie na znaczną poprawę jeżeli chodzi o bezpieczeństwo kąpieli. Ponadto nie wszyscy mają świadomość, że mata pielęgnacyjna bardzo często będzie przykuwała uwagę dziecka. Rodzic będzie mógł w tym czasie bez żadnego problemu wykonać niezbędne zabiegi pielęgnacyjne.

Bujaki i huśtawki

Należy wiedzieć, że różnego rodzaju bujaki przeznaczone są dla dzieci praktycznie już od dnia ich narodzin. Zabawka nie tylko jest niezwykle przydatna dla kręgosłupa pociechy, ale również wyposażona jest w specjalny system pasów, który praktycznie nie pozwala na wypadniecie dziecka.

Wspomniane bujaki będą zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w przypadku dzieci, które jeszcze nie nabyły istotnej umiejętności samodzielnego siadania. Warto pamiętać, że jeżeli pociecha już będzie potrafiła siadać bardziej zainteresuje się huśtawką. Posiada ona bowiem odpowiednie pasy, a także jest właściwie wyprofilowana, co ma bardzo pozytywne oddziaływanie na kręgosłup dziecka.


Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: