X

Zabawki edukacyjne na roczek – doskonały pomysł na prezent

Zabawki edukacyjne na roczek

Zabawki interaktywne nie są dzisiaj już żadną nowością – mnóstwo tego rodzaju produktów znajdziesz w każdym sklepie z artykułami dla dzieci. Nietrudno jest jednak zauważyć, że każdy model jest inny i znacząco się między sobą różnią. Producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz potrzebom samych dzieci, tworząc rozwiązania, które jednocześnie stymulują zmysły, rozwijają wyobraźnię i uczą nowych umiejętności. Co istotne, najnowsze zabawki interaktywne są również bardzo piękne i wykonane z bezpiecznych materiałów. Wszystko to sprawia, że doskonale sprawdzają się jako prezent na roczek. Na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepszy model dla naszego dziecka? Podpowiadamy, co ma największe znaczenie.

interaktywne zabawki dla dzieci

Jak wybrać zabawki edukacyjne na roczek?

Najważniejsze jest to, by wybrane przez ciebie zabawki interaktywne były bezpieczne. Zwracaj więc uwagę, czy posiadają certyfikat CE, który jest potwierdzeniem, że dany produkt może być użytkowany przez dzieci. Nie warto decydować się na tańsze zamienniki z nieznanego źródła, bo do ich produkcji mogły być wykorzystane np. toksyczne farby. Upewnij się również, że na zabawkach nie ma małych elementów, które ciekawskie dziecko mogłoby oderwać czy odgryźć. To poważne ryzyko zakrztuszenia, bo na tym etapie maluchy wciąż większość przedmiotów wkłada do buzi.

Zobacz też:  Modne i wygodne spodnie z szerokimi nogawkami. Jak je nosić?

Pamiętaj też, że zabawki interaktywne muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz możliwości danego dziecka. Gdy będą zbyt skomplikowane lub wręcz przeciwnie, ich obsługa będzie bardzo prosta, maluch szybko się zniechęci i rzuci ją w kąt, gdzie pokryje się kurzem. Pamiętaj, że każdy rozwija się w swoim tempie, a zabawki edukacyjne nie mają tego na siłę przyspieszać – ich zadaniem jest mądre wspieranie.

interaktywne zabawki dla dzieci

Warto jednak mieć na względzie, że dziecko na tym etapie bardzo szybko się zmienia – zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Zabawki interaktywne powinny za nim nadążać, oferując kilka poziomów trudności. Dzięki temu nie znudzą się już po kilku dniach używania, a staną się raczej stałym towarzyszem wszystkich zabaw i codziennych obowiązków. Dziecko może bawić się nimi nawet przez kilka następnych lat!

Co jeszcze uwzględnić, wybierając interaktywne zabawki dla dzieci? Zarówno dla maluchów, jak i dla ich rodziców, bardzo istotna jest głośność. Choć jasne jest, że tego rodzaju produkty muszą wydawać dźwięki, bo to jedna z ich podstawowych funkcjonalności, ich przesadna intensywność mogą wystraszyć maluszka, a ponadto irytować całą rodzinę. Warto więc sprawdzić, czy wybrany model oferuje regulację natężenia.

Zobacz też:  Kiedy warto postawić na balony pastelowe?

zabawki na roczek

Podobnie ważne są kolory. Krzykliwe barwy mogą prowadzić do przebodźcowania, to zaś stać się przyczyną m.in. problemów ze snem, a stonowana kolorystyka będzie nudna dla rozwijającego się wzroku maluszka. Jaką decyzję więc podjąć? Najlepiej będzie zdecydować się na modele utrzymane w podstawowych kolorach: niebieskim, czerwonym czy żółtym.

zabawki na roczek

Zabawki interaktywne z serii Mali Odkrywcy

Najlepsze zabawki na roczek to zabawki interaktywne, które oferują zróżnicowane funkcje, które pobudzają rozwój maluszka na kilku płaszczyznach. Wpływają więc nie tylko na zmysły, ale również wyobraźnię. Co więcej, mogą uczyć rozpoznawania związków przyczynowo-skutkowych, co przydaje się w nauce innych rzeczy w przyszłości. Wszystkie te zadania spełnia nowa seria kolorowych zwierzaków Wonder Buddies firmy Tiny Love. To połączenie dbałości wykonania z interesującymi funkcjami. W komplecie znajduje się również 7 kart tematycznych, na których rodzice znajdą propozycje zabaw – zarówno indywidualnych, jak i z opiekunem. To zabawki interaktywne dla dzieci, które wpływają na umiejętności komunikacyjne oraz rozwój emocjonalny.

zabawki interaktywne dla dzieci

Seria Wonder Buddies to propozycja dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat, kiedy niezwykle istotne jest pobudzanie naturalnej ciekawości maluszka. Kolorowe zwierzątka zachęcają do intensywnego eksplorowania otoczenia i z biegiem czasu stają się niemal nieodłącznym kompanem w czasie codziennych czynności. Przekazują wiedzę i umiejętności w najbardziej naturalny sposób – poprzez zabawę.

Zobacz też:  Foteliki z systemem ISOFIX – czy są lepsze od modeli na pasy?

Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: