Zabawki edukacyjne na roczek – doskonały pomysł na prezent dla dziecka

Zabawki edukacyjne na roczek to nie tylko źródło zabawy, ale też narzędzie do wspierania rozwoju Twojego malucha. W dobie nadmiaru różnych produktów na rynku wybór odpowiednich zabawek może być wyzwaniem. Właśnie dlatego stworzyliśmy ten przewodnik.
Zabawki edukacyjne na roczek

Zabawki edukacyjne na roczek – zabawki interaktywne nie są dzisiaj już żadną nowością – mnóstwo tego rodzaju produktów znajdziesz w każdym sklepie z artykułami dla dzieci. Nietrudno jest jednak zauważyć, że każdy model jest inny i znacząco się między sobą różnią. Producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz potrzebom samych dzieci, tworząc rozwiązania, które jednocześnie stymulują zmysły, rozwijają wyobraźnię i uczą nowych umiejętności. Co istotne, najnowsze zabawki interaktywne są również bardzo piękne i wykonane z bezpiecznych materiałów. Wszystko to sprawia, że doskonale sprawdzają się jako prezent na roczek. Na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepszy model dla naszego dziecka? Podpowiadamy, co ma największe znaczenie.

Jak wybrać zabawki edukacyjne na roczek?

interaktywne zabawki dla dzieci

Najważniejsze jest to, by wybrane przez ciebie zabawki interaktywne były bezpieczne. Zwracaj więc uwagę, czy posiadają certyfikat CE, który jest potwierdzeniem, że dany produkt może być użytkowany przez dzieci. Nie warto decydować się na tańsze zamienniki z nieznanego źródła, bo do ich produkcji mogły być wykorzystane np. toksyczne farby. Upewnij się również, że na zabawkach nie ma małych elementów, które ciekawskie dziecko mogłoby oderwać czy odgryźć. To poważne ryzyko zakrztuszenia się, bo na tym etapie maluchy wciąż większość przedmiotów wkłada do buzi.

Jaki prezent na roczek dla dziewczynki i chłopca?

Pamiętaj, że zabawki edukacyjne na roczek muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz możliwości danego dziecka. Gdy będą zbyt skomplikowane lub wręcz przeciwnie, ich obsługa będzie bardzo prosta, maluch szybko się zniechęci i rzuci ją w kąt, gdzie pokryje się kurzem. Pamiętaj, że każdy rozwija się w swoim tempie, a zabawki edukacyjne nie mają tego na siłę przyspieszać – ich zadaniem jest mądre wspieranie.

interaktywne zabawki dla dzieci

Warto jednak mieć na względzie, że dziecko na tym etapie bardzo szybko się zmienia – zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Zabawki interaktywne powinny za nim nadążać, oferując kilka poziomów trudności. Dzięki temu nie znudzą się już po kilku dniach używania, a staną się raczej stałym towarzyszem wszystkich zabaw i codziennych obowiązków. Dziecko może bawić się nimi nawet przez kilka następnych lat!

Trafiony prezent dla dziecka rocznego

zabawki na roczek

Co jeszcze uwzględnić, wybierając interaktywne zabawki dla dzieci? Zarówno dla maluchów, jak i dla ich rodziców, bardzo istotna jest głośność. Choć jasne jest, że tego rodzaju produkty muszą wydawać dźwięki, bo to jedna z ich podstawowych funkcjonalności, ich przesadna intensywność mogą wystraszyć maluszka, a ponadto irytować całą rodzinę. Warto więc sprawdzić, czy wybrany model oferuje regulację natężenia.

Podobnie ważne są kolory. Krzykliwe barwy mogą prowadzić do przebodźcowania, to zaś stać się przyczyną m.in. problemów ze snem, a stonowana kolorystyka będzie nudna dla rozwijającego się wzroku maluszka. Jaką decyzję więc podjąć? Najlepiej będzie zdecydować się na modele utrzymane w podstawowych kolorach: niebieskim, czerwonym czy żółtym.

Zabawki interaktywne dla rocznego dziecka z serii Mali Odkrywcy

zabawki na roczek

Najlepsze zabawki na roczek to zabawki interaktywne, które oferują zróżnicowane funkcje, które pobudzają rozwój maluszka na kilku płaszczyznach. Wpływają więc nie tylko na zmysły, ale również wyobraźnię. Co więcej, mogą uczyć rozpoznawania związków przyczynowo-skutkowych, co przydaje się w nauce innych rzeczy w przyszłości. Wszystkie te zadania spełnia nowa seria kolorowych zwierzaków Wonder Buddies firmy Tiny Love. To połączenie dbałości wykonania z interesującymi funkcjami. W komplecie znajduje się również 7 kart tematycznych, na których rodzice znajdą propozycje zabaw – zarówno indywidualnych, jak i z opiekunem. To zabawki interaktywne dla dzieci, które wpływają na umiejętności komunikacyjne oraz rozwój emocjonalny.

Jaką zabawkę dla rocznego dziecka wybrać?

zabawki interaktywne dla dzieci

Zabawki edukacyjne na roczek to fantastyczny prezent na pierwsze urodziny, który nie tylko dostarcza maluchowi wiele radości, ale przede wszystkim stymuluje jego rozwój. Wybór zabawek dla roczniaka powinien zwracać uwagę na różnorodność doświadczeń – ruchowych, sensorycznych, kreatywnych. Klocki, układanki czy sortery to doskonała forma zabawy rozwijającej motorykę małej rączki, a jednocześnie pomagającej poznawać świat przez różne kształty i kolory. Jeździk czy pchacz to nie tylko gwarancja ruchowej zabawy, ale także motywacja do ćwiczenia równowagi i pierwszych samodzielnych kroków. Książeczka z grubej tektury lub miękką przytulankę roczniak będzie mógł bezpiecznie tulić i gryźć. Piłeczka, z której wydobywają się różne dźwięki, to kolejna zabawka rozwijająca zmysły. Niezależnie od wybranej opcji, pamiętaj, że wszystkie zabawki edukacyjne na roczek to okazja dla malucha do nauki i odkrywania nowych umiejętności.

Wiesz już, jakie są najlepsze zabawki edukacyjne na roczek. Seria Wonder Buddies to propozycja dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat, kiedy niezwykle istotne jest pobudzanie naturalnej ciekawości maluszka. Kolorowe zwierzątka zachęcają do intensywnego eksplorowania otoczenia i z biegiem czasu stają się niemal nieodłącznym kompanem w czasie codziennych czynności. Przekazują wiedzę i umiejętności w najbardziej naturalny sposób – poprzez zabawę.


Sprawdź także:

Archiwum: maj 2023
Photo of author

Alicja Bąk

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem ? W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym.

Popularne wpisy: