Praktyczny otulacz niemowlęcy

Otulacz niemowlęcy to bardzo przydatna rzecz w pierwszych miesiącach życia dziecka.
otulacz niemowlęcy

Otulacz niemowlęcy to bardzo przydatna rzecz w pierwszych miesiącach życia dziecka. Dla wielu młodych mam jest to niezbędny element wyprawki. Maluch jeszcze będąc w brzuchu, wiele miesięcy przebywa w ciasnym miejscu, dlatego po uroczeniu otulacz daje mu poczucie bezpieczeństwa i powoli przyzwyczaja go do otwartej przestrzeni. 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup otulacza?

W sklepie Lovetodream.pl dostępna jest szeroka oferta najlepszych jakościowo otulaczy. Z pewnością warto zdecydować się na zakup wybranego egzemplarza. Po narodzeniu noworodek ma wokół siebie mnóstwo wolnej przestrzeni, której do tej pory nie znał. Może go to przerażań i dezorientować, dlatego może np. płakać bez powozu czy często się przebudzać. 

Dzięki zastosowaniu otulaczy przede wszystkim można zagwarantować maluchowi bezpieczny i spokojny sen, który nic nie będzie zakłócało. Otulacz niemowlęcy sprawia także, że niemowlak śpi w zdrowej pozycji na plecach. Warto je stosować przede wszystkim, gdy maluszek jest rozdrażniony i niespokojny oraz gdy męczą go dokuczliwe kolki. 

Idealne otulacze dla noworodka 

Dobór właściwego otulacza do potrzeb dziecka to bardzo ważna kwestia. Przede wszystkim znaczenie ma materiał, z którego go wykonano. Dużą popularnością cieszą się otulacze z lekkich i naturalnych tkanin takich jak np. wiskoza bambusowa, muślin, czy bawełna.

Są one idealne dla delikatnej skóry dziecka, a także zabezpieczają przed przegrzaniem, zapewniają wysoki komfort i wygodę oraz dostosowują się do panującej temperatury. 

Jest to bardzo ważne, ponieważ otulacze nie powinny doprowadzić do tego, żeby dziecko się przegrzało.

Rodzaje otulaczy

W ofercie dostępne są różne modele otulaczy. Pierwsze przypominają klasyczne śpiworki, w których bardzo łatwo można zawinąć maluszka. Wystarczy włożyć do nich dziecko i zadbać jedynie o to, aby jego rączki były ułożone wzdłuż tułowia. 

Inne otulacze mają formę kokonu. Są one bardzo wygodne w użytkowaniu i bezpieczne. Można je także swobodnie dopasowywać do wielkości niemowlaka. 

Przez jaki czas powinno się stosować otulacz?

Nie wyznaczono sztywnej granicy wieku, do której wskazane jest używanie otulacza. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie stosować tego rozwiązania, jeśli dziecko samodzielnie umie zmienić pozycję w czasie snu. Z czasem maluszek musi mieć zapewnioną większą swobodę. 

Love to dream – sekret marki 

Love to dream to najlepsza marka zajmująca się produkcją otulaczy w Australii. Jest to światowy lider, który zajmuje się tematyką bezpiecznego i zdrowego snu. Produkty dostępne w ofercie firmy są niezwykle innowacyjne i dobre jakościowo. 

Warto zwrócić szczególną uwagę na trzyetapowy system snu (czyli od noworodka aż do małego dziecka). Jest to bardzo ceniony przez rodziców. Do każdego etapu dostosowany jest specjalny rodzaj otulacza.

Podczas etapu pierwszego, który trwa od 0 do 4 miesiąca, najlepiej sprawdzają się otulacze Swaddle Up – pozwalają one dziecku spać w jak najbardziej naturalnej pozycji. Na drugim etapie (od 3 do 12 miesiąca), warto postawić na modele otulaczy przejściowych.

W ofercie firmy dostępne jest bardzo wiele tego typu propozycji. Trzeci etap obejmuje czas od 6 miesiąca do 4 lat i jest to już czas niezależnego snu. Wtedy, warto wybrać dla dziecka specjalne śpiworki. 

Dobranie odpowiedniego otulacza dla maluszków to bardzo ważna kwestia. Dzięki temu, można zapewnić dziecku bezpieczny i komfortowy sen. Firma Love to dream posiada w swojej ofercie model otulaczy dostosowane do wieku maleństwa. 


Sprawdź także:
Archiwum: marzec 2022
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: