Suszarki kondensacyjne – wygodne suszenie prania z pompą ciepła

Suszarka kondensacyjna to popularne urządzenie AGD, które ułatwia suszenie prania w domu. Przed zakupem warto sprawdzić kilka ważnych parametrów, takich jak pojemność, efektywność energetyczna czy programy suszenia. Po zakupie trzeba ją tylko podłączyć do prądu i można cieszyć się suchym praniem w wygodny sposób.
Suszarki kondensacyjne

Dla wielu z nas pranie i suszenie odzieży wiąże się z przykrym obowiązkiem. Co więcej, często robimy to kosztem snu, chwili dla siebie lub czasu, który możemy spędzić z rodziną. Niestety proces samoistnego schnięcia odzieży jest bardzo czasochłonny i często niezależny od nas. Choć obecnie możemy skorzystać z wielu mobilnych suszarek stojących, które możemy rozłożyć w najwygodniejszym dla nas miejscu, w dalszym ciągu nie zmienia to faktu, że rozłożone na niej ubrania mogą schnąć bardzo długo i wymagać uprasowania. Jeśli znajdujesz się w podobnej sytuacji, na pewno zainteresują Cię suszarki kondensacyjne z pompą ciepła.

Czym jest suszarka do ubrań? Dlaczego warto ją posiadać?

suszarki kondensacyjne - dlaczego warto je posiadać

Jeszcze kilka lat temu wielu klientów do tematu kondensacyjnych suszarek do ubrań podchodziło dość niepewnie, traktując to jak swego rodzaju fanaberię i drogi element wyposażenia domu. Aktualnie suszarki kondensacyjne z pompą ciepła cieszą się bardzo dużą popularnością i każdego roku zyskują coraz więcej nowych użytkowników. Co wpływa na popularność tego typu urządzeń?

Czas suszenia ubrań

Przede wszystkim jest to szybkość, z jaką schną nasze ubrania. Rozwieszając je na standardowej suszarce, zwykle musi upłynąć minimum kilka godzin, aby pranie można było uprasować i złożyć. Warto także pamiętać, że rozwieszając ubrania na zewnątrz, także narażamy je na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, jak promienie słoneczne oraz wiatr, które mogą uszkodzić delikatne tkaniny.

Korzystając z suszarek kondensacyjnych z pompą ciepła, zyskujemy pewność, że tkaniny suszą się w odpowiednich warunkach, a większość z nich po wysuszeniu nie jest pognieciona i nadaje się do założenia bez konieczności wcześniejszego prasowania.

Energooszczędne suszarki kondensacyjne z pompą ciepła – działanie

suszarki kondensacyjne - energooszczędne

Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła cieszą się coraz większą popularnością, jednak na czym tak naprawdę polega ich działanie? W suszarkach tego typu wykorzystywane jest zjawisko kondensacji. Działanie tych urządzeń można porównać do sprężarek w lodówce, które odbierając ciepło z przechowywanej żywności, następnie odprowadzają je na zewnątrz. Różnica polega na tym, że pompa ciepła w suszarce nie usuwa gorącego powietrza, a wykorzystuje je do ogrzania zimnego powietrza w bębnie w kolejnych cyklach suszenia, przez co tworzy zamknięty obieg. To z kolei zapobiega nadmiernej utracie ciepła i w dużym stopniu wpływa na energooszczędność i pobór prądu całego urządzenia. W niektórych modelach znajdują się czujniki wilgotności, które automatycznie wyłączają suszarkę, gdy pranie jest już suche.

Sprawdź zalety suszarek kondensacyjnych z pompą ciepła

Dlaczego warto zdecydować się na suszarki kondensacyjne z pompą ciepła? Aby w pełni poznać ich zalety, w tym celu dobrze zwrócić uwagę na urządzenia marki Electrolux. W swojej ofercie posiada ona nowoczesne suszarki PerfectCare 900, które charakteryzują się intuicyjnym działaniem, dzięki czemu Twoja odzież po wysuszeniu będzie w jak najlepszym stanie.

Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła PerfectCare 900 zostały wyposażone w nowoczesny system CycloneCare oraz technologię 3D Sense. Dzięki temu możesz suszyć w nich delikatne i wymagające materiały jak jedwab czy wełna, bez obaw, że Twój ulubiony sweter lub koszula w trakcie suszenia skurczą się lub uszkodzą i zmechacą.

Jak zamontować suszarkę?

Montaż suszarki kondensacyjnej jest dość prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy, jednak warto pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej wentylacji lub podłączeniu do kanalizacji wentylacyjnej. Po podłączeniu do prądu trzeba podłączyć węża odprowadzającego wilgoć do specjalnego pojemnika lub bezpośrednio do odpływu wodnego. Warto pamiętać, że pojemnik z wodą należy regularnie opróżniać, aby zapobiec przelaniu się wody i uszkodzeniu urządzenia. Po wykonaniu tych kroków suszarka kondensacyjna jest gotowa do użytku i umożliwi wygodne suszenie ubrań i bielizny w domu. Suszarki kondensacyjne są często używane w zestawie z pralkami, umożliwiając wygodne pranie i suszenie w jednym urządzeniu.

Suszenie ubrań przeciwdeszczowych

suszarki kondensacyjne - suszenie ubrań przeciwdeszczowych

Dla wielu osób bardzo problematyczny jest proces suszenia odzieży wierzchniej, która charakteryzuje się działaniem przeciwdeszczowym lub termoizolacyjnym. Wiele z takich ubrań po wysuszeniu traci swoje właściwości i niestety nie nadaje się do dalszego użytkowania. W przypadku suszarek PerfectCare nie ma takiego problemu. Urządzenia te dokładnie skanują włókna tkanin, a następnie dostosowują swoje ustawienia w taki sposób, aby odzież nie utraciła swoich właściwości.

Kolejną zaletą zakupu suszarki kondensacyjnej z pompą ciepła jest wspomniane już zużycie energii, które jest znacznie niższe niż w przypadku suszarek, które pompy ciepła nie posiadają. Stąd z pewnością będzie to odpowiedni wybór dla tych osób, którym zależy na niższych rachunkach za prąd. Warto również pamiętać, że suszarki kondensacyjne z pompą ciepła suszą w niższej temperaturze niż modele bez pompy ciepła, co ma korzystny wpływ na stan naszych ubrań.


Sprawdź także:
Archiwum: kwiecień 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: