X

Suszarki kondensacyjne – czy to dobry wybór?

Suszarki kondensacyjne

Dla wielu z nas pranie i suszenie odzieży wiąże się z przykrym obowiązkiem. Co więcej, często robimy to kosztem snu, chwili dla siebie lub czasu, który możemy spędzić z rodziną. Niestety proces samoistnego schnięcia odzieży jest bardzo czasochłonny i często niezależny od nas. Choć obecnie możemy skorzystać z wielu mobilnych suszarek stojących, które możemy rozłożyć w najwygodniejszym dla nas miejscu, w dalszym ciągu nie zmienia to faktu, że rozłożone na niej ubrania mogą schnąć bardzo długo i wymagać uprasowania. Jeśli znajdujesz się w podobnej sytuacji, na pewno zainteresują Cię suszarki kondensacyjne z pompą ciepła.

Suszarka do ubrań – dlaczego warto ją posiadać?

Jeszcze kilka lat temu wielu klientów do tematu kondensacyjnych suszarek do ubrań podchodziło dość niepewnie, traktując to jak swego rodzaju fanaberię i drogi element wyposażenia domu. Aktualnie suszarki kondensacyjne z pompą ciepła cieszą się bardzo dużą popularnością i każdego roku zyskują coraz więcej nowych użytkowników. Co wpływa na popularność tego typu urządzeń?

Zobacz też:  Modne i wygodne spodnie z szerokimi nogawkami. Jak je nosić?

Przede wszystkim jest to szybkość, z jaką schną nasze ubrania. Rozwieszając je na standardowej suszarce, zwykle musi upłynąć minimum kilka godzin, aby pranie można było uprasować i złożyć. Warto także pamiętać, że rozwieszając ubrania na zewnątrz, także narażamy je na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, jak promienie słoneczne oraz wiatr, które mogą uszkodzić delikatne tkaniny.

Korzystając z suszarek kondensacyjnych z pompą ciepła, zyskujemy pewność, że tkaniny suszą się w odpowiednich warunkach, a większość z nich po wysuszeniu nie jest pognieciona i nadaje się do założenia bez konieczności wcześniejszego prasowania.

Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła – działanie

Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła cieszą się coraz większą popularnością, jednak na czym tak naprawdę polega ich działanie? W suszarkach tego typu wykorzystywane jest zjawisko kondensacji. Działanie tych urządzeń można porównać do sprężarek w lodówce, które odbierając ciepło z przechowywanej żywności, następnie odprowadzają je na zewnątrz. Różnica polega na tym, że pompa ciepła w suszarce nie usuwa ciepłego powietrza, a wykorzystuje je do ogrzania zimnego powietrza w kolejnych cyklach suszenia, przez co tworzy zamknięty obieg. To z kolei zapobiega nadmiernej utracie ciepła i w dużym stopniu wpływa na energooszczędność całego urządzenia.

Zobacz też:  Jak działa kubek termiczny?

Zalety suszarek kondensacyjnych z pompą ciepła

Dlaczego warto zdecydować się na suszarki kondensacyjne z pompą ciepła? Aby w pełni poznać ich zalety, w tym celu dobrze zwrócić uwagę na urządzenia marki Electrolux. W swojej ofercie posiada ona nowoczesne suszarki PerfectCare 900, które charakteryzują się intuicyjnym działaniem, dzięki czemu Twoja odzież po wysuszeniu będzie w jak najlepszym stanie.

Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła PerfectCare 900 zostały wyposażone w nowoczesny system CycloneCare oraz technologię 3D Sense. Dzięki temu możesz suszyć w nich delikatne i wymagające materiały jak jedwab czy wełna, bez obaw, że Twój ulubiony sweter lub koszula w trakcie suszenia skurczą się lub uszkodzą i zmechacą.

Dla wielu osób bardzo problematyczne jest suszenie odzieży wierzchniej, która charakteryzuje się działaniem przeciwdeszczowym lub termoizolacyjnym. Wiele z takich ubrań po wysuszeniu traci swoje właściwości i niestety nie nadaje się do dalszego użytkowania. W przypadku suszarek PerfectCare nie ma takiego problemu. Urządzenia te dokładnie skanują włókna tkanin, a następnie dostosowują swoje ustawienia w taki sposób, aby odzież nie utraciła swoich właściwości.

Kolejną zaletą suszarek kondensacyjnych z pompą ciepła jest wspomniane już zużycie energii, które jest znacznie niższe niż w przypadku suszarek, które pompy ciepła nie posiadają. Stąd z pewnością będzie to odpowiedni wybór dla tych osób, którym zależy na niższych rachunkach za prąd. Warto również pamiętać, że suszarki kondensacyjne z pompą ciepła suszą w niższej temperaturze niż modele bez pompy ciepła, co ma korzystny wpływ na stan naszych ubrań.

Zobacz też:  Young Sport Hero – sportowy styl i uniwersalność

Sprawdź także:

Może Cię także zainteresować: