Karolina Woźniak

Karolina Woźniak

Redaktor
Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym. Od zawsze moją wielką miłością była literatura i podróże. Właśnie dlatego w wolnej chwili zawsze staram się znaleźć czas na lekturę oraz planowanie nowych wypraw w miejsca, których jeszcze nie odwiedziłam. Chociaż urodziłam się nad morzem moją wielką miłością są góry. Tylko na szlaku czuję się naprawdę wolna i to tam mam szansę oczyścić umysł i naprawdę naładować baterie. Właśnie taką miłość do natury i odkrywania nowych miejsc staram się zaszczepić w moim synku. Odkąd urodził się Maksio dużą część wolnego czasu poświęcam na odkrywanie tajników świadomego macierzyństwa. W tej chwili moją najważniejszą misją jest zapewnienie mojemu synkowi radosnego dzieciństwa pełnego zabawy, nauki i odkrywania nowych możliwości, które codziennie oferuje mu świat. Uważam, że moim najważniejszym zadaniem jest sprawienie, że wyrośnie on na szczęśliwego, pewnego siebie i rozumiejącego potrzeby innych człowieka. Obecnie staramy się razem odkrywać wartościowe gry i zabawy i jak najlepiej korzystać z możliwości, które rodzicom z małymi dziećmi oferuje współczesny świat.
Alicja Bąk

Alicja Bąk

Redaktor

Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Być może wynika to z faktu, że w młodości zajmowałam się dużo młodszą siostrą, a może po prostu… to pewien rodzaj powołania? Nie wiem 🙂 W każdym razie tuż po maturze wiedziałam, że moim wyborem będzie kierunek pedagogiczny. Ostatecznie zostałam absolwentką pedagogiki małego dziecka z wychowaniem przedszkolnym. Ukończyłam także podyplomową pedagogikę teatru. Już na studiach starałam się zdobywać potrzebne doświadczenie – pracowałam z dziećmi zarówno w przedszkolach i żłobkach, jak i w klubach malucha. W tym czasie nauczyłam się wiele na temat tego, jakie znaczenie w prawidłowym rozwoju dziecka ma zabawa i budowanie poprawnych więzi oraz zdrowe i pełnowartościowe odżywianie.

Na co dzień fascynuje mnie rozwój duchowy i zdrowy styl życia a tymi pasjami chciałabym zarazić w przyszłości moją córeczkę. W wolnym czasie staram się regularnie ćwiczyć jogę, codziennie zgłębiam także meandry zdrowego odżywienia. W kuchni staram się łączyć tradycyjne przepisy pochodzące z notatników mojej babci z najnowszymi trendami dietetycznymi. Wierzę, że zdrowe odżywienie nie musi być monotonne ani męczące. Wręcz przeciwnie, powinno ono być oparte na pysznym smaku i zapachach, które pozostaną z dziećmi przez całe życie.

Poza jogą lubię spędzać czas z rodziną. Rower czy rolki to moje ulubione formy spędzania czasu. Nie gardzę jednak ciekawym filmem i dobrą książką. Od jakiegoś czasu próbuję wygospodarować odrobinę wolnego czasu na naukę dodatkowego języka. Poza angielskim rozwijałam się także umiejętności związane z niemieckim, a ostatnio także japońskim. Chciałabym więcej czasu poświęcić na naukę i rozwój. Uważam, że najlepiej zagospodarowany czas, to ten spędzony w grodzie najbliższych.

Marek Michalczyk

Marek Michalczyk

Redaktor

Z wykształcenia prawnik, z zawodu programista, z pasji muzyk. W życiu staram się wychodzić poza schematy i realizować się we wszystkim, co akurat przynosi mi życie.

Już od dziecka wiedziałem, że moją największą pasją jest muzyka. Jestem absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia gdzie sumiennie uczyłem się gry na pianinie i wiolonczeli. Zamiast do filharmonii trafiłem jednak do szkoły prawniczej. Aby uciec od szarej rzeczywistości, przez cały ten czas aktywnie grałem na gitarze. Zespół rockowy stworzony razem z przyjaciółmi był cudowną odskocznią od codziennego życia. Dzięki niemu poznałem niezapomnianych ludzi i fantastycznych znajomych, z którymi mam kontakt do dzisiaj. Na co dzień staram się równoważyć swój czas pomiędzy pracę zawodową, życie rodzinne i swoje pasje. Lubię zarażać moje dzieci miłością do muzyki, sportu i kultury. Uważam, że w wychowaniu najważniejsze jest kreatywne wspólne spędzanie czasu.

W ostatnim czasie staram się regularnie biegać i dbać o kondycję fizyczną. Cenię sobie jednak także ciche wieczory z książką, które są nie tylko odprężające, ale także rozwijające. W przyszłości chciałbym dalej robić wszystko to, co robię na co dzień i jeszcze więcej. Staram się uczyć nowych języków – najbardziej fascynują mnie włoski i hiszpański.